بیرانوند : بها دهند، در هاکی چمن هم مقام می‌آوریم
کد خبر: 961481
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00427l
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
گفت وگوی " جوان آنلاین" با کاپیتان تیم ملی
تیم‌های ملی مردان و بانوان در حالی به مسابقات جام ملت‌های داخل سالن آسیا اعزام می‌شوند که پیش از این تیم ملی کشورمان هفت قهرمانی کسب کرده و به دنبال هشتمین قهرمانی است.
سرویس ورزشی جوان آنلاین – وحید صابری: بهداد بیرانوند کاپیتان تیم ملی هاکی مردان ایران با انتقاد از وضعیت موجود در آستانه رقابت‌های آسیایی در گفتگو با " جوان آنلاین" گفت: ما در چند سال اخیر مشکلات زیادی داشته ایم این در حالی است که ما تا به حال ۷ قهرمانی در آسیا کسب کرده ایم و سال قبل هم توانستیم در جهان سوم شویم.
 
کاپیتان تیم ملی: بها دهند، در هاکی چمنی هم مقام می‌آوریم
وی افزود: در حال حاضر مشکل ما امکانات سخت افزاری است، وگرنه امکانات بدهند در هاکی چمنی هم مثل سالنی مقام می‌آوریم. تفاوت بازی هاکی سالن و چمن زیاد نیست و در هاکی هر کسی بتواند در سالن خوب بازی کند قطعا در چمن هم می‌تواند، اما متاسفانه ما بخطر اینکه امکانات نداریم تا به حال نتوانستیم بدرخشیم. هاکی مثل فوتبال و فوتسال نیست که زمین بازی شان فرق داشته باشد و در نوع بازی بازیکنان تاثیر بگذارد.
بهداد با انتقاد از مسئولین ورزشی خاطر نشان کرد: نمی‌دانم چرا وزارت ورزش و سایر مسئولان ورزشی به مقام‌های ما توجه نکردند؟ اگر به هاکی بها ندهند، سال‌های بعد به سرنوشت خیلی رشته‌های دیگر دچار می‌شویم و مقام ما را رقیبان می‌گیرند. فوتسال تیم مردان ۹ سال قهرمان آسیا بود، اما تیم‌های کشور‌های دیگر تلاش کردند و قهرمانی را از ایران گرفتند. در هاکی هم ما هفت سال قهرمان شدیم و اگر رسیدگی نشود کشور‌های دیگر می‌توانند عنوان قهرمانی را بگیرند.
کاپیتان تیم ملی هاکی مردان درباره این دوره بازی‌های آسیایی گفت: با تمام قدرت به مسابقات داخل سالن آسیا می‌رویم و امیدوارم از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم؛ با تدابیری که آقای یوسفی سرمربی تیم ملی در نظر گرفته است، به هیچ تیمی باج نمی‌دهیم. هاکی ورزش محرومی است چرا که باوجود عنوان سومی در جام جهانی ۲۰۱۸، اما نمی‌دانم چرا وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک توجهی نکردند. امیدوارم حداقل با قهرمانی که دراین دوره کسب می‌کنیم مسئولان کمی به ما توجه داشته باشند.
وی درذ خاتمه اظهار داشت: سال قبل وقتی ما درمسابقات سالن در جام جهانی سومین شدیم حریفان از ما می‌پرسیدند چرا در چمن بازی نمی‌کنید. چرا که بازیکنان هاکی می‌توانند در هر دو بخش چمن و سالنی بازی کنند. بازهم تاکید می‌کنم اگر امکانات سخت افزاری باشد، حتما می‌توانیم در هاکی چمنی هم مقام بیاوریم. تیم ما با وجود اینکه توانست سهمیه هاکی چمن بازی‌های آسیایی اینچئون را کسب کند، اما وزارت ورزش اعزاممان نکرد. با این حال در مسابقات داخل سالن به دنبال دفاع از عنوان قهرمانی‌مان هستیم و به هیچ تیمی باج نمی‌دهیم. معتقدم الان هاکی با وجود این بازیکنان با تجربه در اوج قرار دارد و الان بهترین زمان برای استفاده این بازیکنان در زمین چمن است. بار‌ها این مورد با مسئولان گوشزد کرده ام و امیدوارم انشاله شرایطی فراهم شود تا در هاکی روی چمن هم حرفی باری گفتن داشته باشیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار