سیامند رحمان : دوست دارم در المپیک رکوردم را جابجا کنم
کد خبر: 961352
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00425g
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
برنامه رقابت‌های ملی‌پوشان پاراوزنه‌برداری در مسابقات جهانی مشخص شد
تیم ملی پاراوزنه‌برداری کشورمان در تهران را به مقصد شهر نورسلطان برای انجام مسابقات قهرمانی جهان ترک کرد که این مسابقات فرصتی برای کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو محسوب می‌شود . این از شنبه ۲۲ تیرماه آغاز می‌شود و تا جمعه ۲۸ تیرماه در شهر نورسلطان بر پا خواهد بود.
سرویس ورزشی جوان آنلاین – وحید صابری : حسین توکلی سرمربی تیم ملی درباره آخرین وضعیت پارا وزنه‌برداران به مسابقات جهانی قزاقستان گفت: عملکرد وزنه‌برداران از نظر رکوردی راضی‌کننده و اکثر رکوردهای جابجا شده در این اردو از رکوردهای جهانی بالاتر بود. سه اردوی خوب را چند ماه اخیر پشت سر گذاشتیم که آخرین اردوی تیم ملی در محل فدراسیون جانبازان و معلولان برگزار شد. یک اردوی ۳ هفته ای هم در بابلسر برگزار کردیم.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: مسابقات جهانی قزاقستان بعد از مکزیک و ژاپن آخرین فرصت برای کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیوست و ما امیدواریم در این تورنمنت ۸ سهمیه خود را تثبیت کنیم. هرچند به این مسابقات ۹ وزنه بردار اعزام می‌کنیم اما در بازی‌های پارالمپیک تنها ۸ وزنه بردار امکان شرکت در مسابقات را دارند و ما در ۱۰۷+ کیلوگرم از بین سیامند رحمان و منصور پورمیرزایی تنها می‌توانیم یک وزنه بردار را به توکیو اعزام کنیم. یوسف یوسفی در ۵۹ کیلوگرم، امیر جعفری در ۶۵ کیلوگرم، نادر مرادی در ۷۲ کیلوگرم، روح الله رستمی در ۸۰ کیلوگرم، حامد صلحی پور در ۹۷ کیلوگرم، علی اکبر قریب شیء و سامان رضی در ۱۰۷ کیلوگرم و سیامند رحمان و منصور پورمیرزایی در ۱۰۷+ کیلوگرم از برای کشورمان وزنه می زنند.
سرمربی تیم ملی در ادامه خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات وزنه‌برداران در دو اردوی قبلی ، نداشتن تغذیه مناسب بود. تغذیه یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی است که در وزنه‌برداری اهمیت زیادی دارد و باید در کنار تقویت بعد تکنیکی و تاکتیکی به تغذیه وزنه برداران نیز توجه ویژه‌ای شود تا مشکلی برای ارتقای عملکرد خود نداشته باشند. هر چند الان شرایط خوب است اما برای تکرار قهرمانی در قزاقستان باید به این مساله نیز توجه جدی شود. با توجه به قهرمانی که در مسابقات جهانی مکزیک و قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ژاپن داشتیم در قزاقستان نیز به دنبال قهرمانی هستیم و تلاشمان بر این است که بهترین عملکرد را داشته باشیم.

سیامند: دوست دارم در پارالمپیک رکود بزنم
قویترین وزنه‌بردار معلول جهان گفت: این که بخواهم در مسابقات جهانی قزاقستان رکورد بیشتر از ۳۱۰ کیلوگرم را به ثبت برسانم بستگی به صلاحدید کادر فنی دارد، اما دوست دارم این اتفاق در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو رقم بخورد و رکورد یادگاری در پارالمپیک به ثبت برسانم.
سیامند رحمان درباره آخرین وضعیت خود برای شرکت در مسابقات جهانی قزاقستان افزود: به خاطر عفونتی که لوزه‌ام بوجود آمده بود تا حدودی افت رکورد داشتم اما امیدوارم در مسابقات جبران کنم و دوباره به رکورد قبلی خود بازگردم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا قصد رکوردشکنی و جابجا کردن رکوردی بیشتر از ۳۱۰ کیلوگرم را در مسابقات جهانی قزاقستان دارید یا خیر؟ گفت: این تصمیم بستگی به نظر و صلاحدید کادر فنی دارد اما خودم دوست دارم این اتفاق در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو رقم بخورد و رکورد یادگاری در این مسابقات به ثبت برسانم. بنابراین تمرکزم برای پارالمپیک است نه مسابقات جهانی قزاقستان.البته در مسابقات جهانی مهم نیست چه وزنه‌ای را به ثبت برسانم بلکه هدف این است که در نخستین گام به مدال طلای دسته ۱۰۷+ کیلوگرم دست پیدا کنم و سپس سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را در این دسته تثبیت کنم و در نهایت خود را برای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده کنم.
برنامه مسابقات ملی‌پوشان وزنه‌برداری به شرح زیر است:
یکشنبه ۲۳ تیرماه:
سیدیوسف یوسفی در دسته ۵۹ کیلوگرم
دوشنبه ۲۴ تیرماه:
امیر جعفری در دسته ۶۵ کیلوگرم
سه شنبه ۲۵ تیرماه:
نادر مرادی در دسته ۷۲ کیلوگرم
روح الله رستمی در دسته ۸۰ کیلوگرم
پنجشنبه ۲۷ تیرماه:
سیدحامد صلحی‌پور در دسته۹۷ کیلوگرم
ساما رضی و علی‌اکبر قریب‌شی در دسته ۱۰۷ کیلوگرم
جمعه ۲۸ تیرماه:
سیامند رحمان و منصور پورمیرزایی در دسته ۱۰۷+ کیلوگرم

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار