حجاریان صدای زیدآبادی را هم درآورد!
کد خبر: 960511
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041s7
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
‌تحقیر ملی ایرانیان در سخنان سعید حجاریان صدای اعتراض حسن زیدآبادی هم‌جناحی او را هم درآورد. حسن زیدآبادی در کانال تلگرامی خود یادداشتی کوتاه نوشته و سخنان حجاریان علیه ایران را بی‌پایه و اساس دانست. زیدآبادی با بیان اینکه حجاریان موضوعاتی را مطرح کرده است که «طرح آن‌ها نه فقط به صلاح کشور نیست، بلکه اصولاً هیچ پایه و اساس واقعی ندارد»، نوشته که «طرح مسائلی از قبیل احتمال تحمیل منطقه پرواز ممنوع بر بخشی از مناطق کشور به منظور تجزیه آن از طرف امریکا و متحدانش، بر هیچ قرینه‌ای استوار نیست و بیان آن‌ها از زبان چهره‌ای که به عنوان «استراتژیست» جریان اصلاح‌طلبی شهرت یافته است فقط می‌تواند به برخی جریان‌های بسیار حاشیه‌ای که سودا‌های خطرناکی درباره ایران در سر دارند، انگیزه و امید دهد.
زیدآبادی می‌نویسد که شاید این مطالب برای تهییج احساسات ضدامریکایی باشد، اما «بیش از آنکه به امریکا آسیبی برساند، کشور را در معرض تهدید قرار می‌دهد» و اضافه می‌کند که: «من نمی‌دانم برای نقد سیاست امریکا چه نیازی به طرح موضوعات بی‌مبنا و فاقد هرگونه سند و مدرک است؟ موضوعاتی که از قضا طرح آن‌ها از سوی چهره‌های برجسته، به شرایط ذهنی تحقق آن‌ها دامن می‌زند و گرفتاری‌های بسیاری پدید می‌آورد!»
سعید حجاریان، تئوریست اصلاح‌طلب چه گفته بود که زیدآبادی را به اعتراض واداشت؟ او در مصاحبه‌ای تجزیه ایران را یکی از گزینه‌های روی میز امریکا دانسته و حتی گفته که «بعید نیست، دست‌اندرکاران دولت فعلی امریکا در هم‌آوایی با کشور‌های خلیج فارس ادعا‌هایی درباره جزایر سه‌گانه مطرح و احیاناً در یک درگیری محدود این جزایر را تصرف کنند. در صورت وقوع چنین رخدادی، باید با نیروی دریایی و موشک آن جزایر را پس گرفت که امری است به غایت دشوار، چون آن‌ها در جنگ دریایی دست بالا را دارند...» یعنی از نظر حجاریان امریکایی‌ها فقط کافی است که اراده کنند، بعد خیلی سریع و با درگیری محدود جزایر ما را خواهند گرفت! این سطح از القای حقارت ایران و قدرت امریکا، آن هم به دروغ و خلاف آنچه در واقع امر در مورد قدرت نظامی ایران وجود دارد، کم‌سابقه است. حالا بماند که تحلیلگران سیاسی هم چه حامی ایران و چه حامی امریکا، احتمال درگیری نظامی را رد می‌کنند.
او به همین هم بسنده نمی‌کند و در سطور بعدی امریکا را همچون متولی و صاحب اختیار ایران به تصویر می‌کشد: «سناریوی عراقیزاسیون ایران نزد برخی ایران‌ستیزان مطرح است. اگر امریکا بخواهد سناریوی عراق را درباره ما اجرا کند، قطعاً دو نیروی سیاسی مستقل در دو منطقه ایران به راه خواهد انداخت، البته با پول سعودی. در این صورت، دیگر به شعار «بزن و دررو» قناعت نخواهند کرد و به «بزن و بایست» روی خواهند آورد، بدین معنا که دو منطقه را پرواز ممنوع اعلام خواهند کرد تا نیروی اپوزیسیون بتواند جایگاه لجستیکی خود را محکم کند و به پیشروی ادامه دهد.» روشن نیست چرا یک سایت اصلاح‌طلب باید با موضوع «تجزیه ایران» که هیچ قرینه و دلیلی بر آن نیست، مصاحبه بگیرد و حتی بعد از سخنان حجاریان در این زمینه، بپرسد که «راهکار شما برای مقابله با برنامه «تجزیه ایران» چیست؟» کدام تجزیه؟! چرا باید مسئله‌تراشی کذایی کنیم و خودمان برای مشکلی که نیست، راه‌حل دربیاوریم؟! آن هم مسئله‌ای که بیانش تحقیر یک ملت و کشور قدرتمند است؟!
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ایرانی غیرتمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
0
0
هر دم ازین باغ بری میرسد... یا به تعبیر بزرگان معلوم شد که این سالها ادای روشنفکری و استراتژیست بودن برای چی و کی? بوده است..ولی با قاطعیت میگوییم شما و دوستانتان این ارزوها را به گور خواهید برد.. شما دیگر آمریکا را درین کشور نخواهید دید...
ایرانی غیرتمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
0
0
دیگه گرا دادن به دشمن شاخ و دم نداره...دمت گرم! استترتژیست! امنیتی! اطلاعاتی! منافع میلی! اصلاحطلب!... جاده سافکن دشمن!
ولی گرا دادنتون مثل گرا دادنای کاسبکارانه تحریمیتان نخواهد شد... اینبار سیلی سختی خواهید خورد
حبیب ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
0
0
از اولش معلوم نبود این آقا برای کی سینه می یزنه!!!؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار