روحانی: دست شمارا در سرنگونی پهپاد امریکا می‌بوسم
کد خبر: 959797
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041gb
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
یک روز پس از آنکه محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرنگونی پهپاد متجاوز امریکایی را غرورآفرین توصیف کرد، رئیس جمهور حمایت از اقدام مدافعان امنیت و مرز‌های کشور را به کمال رساند و با اشاره به اینکه مردم از توان دفاعی کشور خوشحالند، تصریح کرد: دست همه بهره‌برداران از توان موشکی در وزارت دفاع و سپاه را می‌بوسم.
سرویس سیاست جوان آنلاین: به گزارش خبرگزاری‌ها، حسن روحانی صبح دیروز در دیدار با مدیران ارشد نظام سلامت کشور در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کار امروز امریکا کار تحریم نیست، کار ضد بشری است. فعالیت امریکا علیه حقوق بشر است. تمام ملت ایران را تحت فشار قرار داده است که خواهش می‌کنم در این زمینه بخش پزشکی، گروه‌های مختلف، جراحان و بخش‌های دیگر جامعه پزشکی و متخصصان ما که در دنیا و افکارعمومی و سازمان‌های بین‌المللی نفوذ دارند، نامه‌ها و اعتراضات خود را انجام دهند چرا که این اقدامات به عنوان یک وظیفه ملی در این شرایط است. روحانی افزود: کاری که این روز‌ها امریکا دارد انجام می‌دهد، به معنای عدم موفقیت حتمی امریکا و شکست قطعی آن‌ها است و من از لحاظ سیاسی هیچ تردیدی ندارم.

امریکایی‌ها دچار ناتوانی ذهنی شده‌اند
رئیس جمهوری ادامه داد: در هیئت حاکمه امریکا در کاخ سفید یک سرخوردگی عجیب و یک سردرگمی بزرگ به وجود آمده است. سرخورده شدند چرا که هر جایی هر کار و اقدامی می‌کنند به نتیجه نمی‌رسند، آن‌ها توقع داشتند که کشور را ظرف چند ماه به هم بریزند، اما می‌بینند که مردم روز به روز محکم‌تر و مقاوم‌تر و خلاقانه‌تر حرکت می‌کنند.
وی اضافه کرد: این به خاطر سردرگمی بزرگ است. آن‌ها دچار ناتوانی ذهنی شده‌اند. کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده است و نمی‌داند چه کار کند. هر روز دچار یک مشکل شدند.
روحانی به انهدام پهپاد به دست سپاه اشاره کرد و گفت: آن‌ها فکر نمی‌کردند که ایران بتواند پهپاد آن‌ها را ساقط کند، این در حالی است که از لحاظ نظامی کشف پهپاد مشکل است. پهپاد به خاطر کوچک بودن و به خاطر شرایط ساختمان تشکیلاتی و آیرودینامیک بودن آن و به خاطر رنگی که استفاده می‌کنند، کشف‌آن خیلی آسان نیست. بعضی از پهپاد‌ها بالای ۵۰ هزار پا پرواز می‌کند. زمانی که کسی فضای کشور را نقض می‌کند، شما وقت دارید یعنی وارد نقض فضا شده یک ساعت بعد شما با آن مقابله می‌کنید، اما زمانی فضای شما را نقض کرده و در همان دقیقه اول شما عکس‌العمل نشان می‌دهید، یعنی این پهپاد از آب‌های بین‌المللی عبور کرده و وارد آب‌های سرزمینی ما شده است، بلافاصله به آن اخطار دادند، دیدند گوش نمی‌کند. اینکه بلافاصله این پهپاد زده شود آن هم با سامانه داخلی ما کار بزرگی است. اگر ما این پهپاد را با اس ۳۰۰ می‌زدیم کار بزرگی نبود چرا که با یک موشک خارجی زدیم ولی با سامانه‌ای زدیم که خود سامانه و موشک و رادارش ساخت ایران است، یعنی با رادار ایرانی ما سرچ و لاک کردیم و با موشک ایرانی آن را هدف قرار داریم که کارعظیم و بزرگی است. وی اضافه کرد: کسانی که مسائل نظامی را دقیق می‌دانند، متوجه هستند که این چقدر کار بزرگی است که انجام گرفته است. من دست همه آن‌هایی که این صنعت داخلی را در وزارت دفاع ساخته و آن‌هایی که از این ابزار در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خوبی استفاده کردند، می‌بوسم.

البته صبر ما تا اول خط قرمز است
روحانی یادآور شد: من نمی‌خواهم بگویم که می‌خواستیم امریکا را تحقیر کنیم چرا که ما دنبال تحقیر کسی نیستیم. ولی این کار مایه روحیه بزرگی برای ملت ما شد. ما توانمندی لازم را داریم. اینکه می‌گوییم صبر راهبردی داریم یعنی صبر ما راهبردی است، صبر با ترس فرق می‌کند. ما از امریکا ترسی نداریم. نمونه آن این بود که متجاوز وقتی می‌آید روی فضای ما در عرض چند دقیقه منهدم می‌شود و این قدرت ما را نشان می‌دهد. البته صبر ما تا اول خط قرمز است. مرز‌های ما خط قرمز ما است و اینجا وقتی هواپیما وارد مرز‌های ما می‌شود از خط قرمز ما عبور کرده است و اینجا دیگر وظیفه دفاع داریم و باید دفاع کنیم.

تحریم رهبری، احمقانه بود
روحانی با اشاره به سردرگمی پنتاگون، سنتکام و کاخ سفید و اقدامات غیرمعقول و یاوه گویی امریکایی‌ها گفت: هیچ حکومتی که ذره‌ای خرد و تدبیر داشته باشد، بالاترین مقام یک کشور نه تنها مقام سیاسی بلکه مقام دینی، اجتماعی، معنوی است و نه تنها رهبر ایران که رهبر عاشقان ایران در سراسر جهان، رهبر مسلمانان و شیعیان جهان است؛ تحریم نمی‌کند. رهبر ایران تنها به ایران تعلق ندارد، مسلمانان زیادی در عراق، لبنان، سوریه، پاکستان، افغانستان، کویت، شیعه وغیرشیعه مقلد، عاشق و مطیع رهبر ایران هستند. مقامی که عقل خود را از دست داده، در اقدامی وقیحانه و احمقانه چنین رهبری را تحریم می‌کند که او به امریکا سفر نکند!
رئیس جمهوری تصریح کرد: تحریم اموال رهبری، زمانی که اموال رهبری تنها یک حسینیه و خانه ساده‌ای است احمقانه خواهد بود. رهبران کشور ما که مانند رهبران بقیه کشور‌ها نیستند که در حساب‌های خارجی خود میلیارد‌ها پول داشته باشند و شما بخواهید آن‌ها را تحریم و مسدود کنید.

مقامات امریکایی دروغگو هستند
روحانی تصریح کرد: این موارد نشان می‌دهد که دشمن ما در شرایط و رفتار غیرعادی قرار گرفته است. این اقدامات روحیه مردم را بالا می‌برد و می‌فهمند که دشمن کاملاً از مسیر عقلانی خارج شده است. مگر امریکایی‌ها مذاکره نمی‌خواهند اگر صادق هستند چرا همزمان با مذاکره وزیر امور خارجه ایران را هم تحریم می‌کنند؟ پس معلوم است که دروغ می‌گویند.
رئیس جمهور با مخاطب قرار دادن مقامات امریکا گفت: شما تا به حال می‌گفتید ما با دولت مخالفیم و با ملت ایران رابطه خوبی داریم. پس چرا ملت ایران را تحریم کردید و با عبارت‌های زشت مانند ملت تروریست به کل ملت اهانت کردید. این‌ها نشان می‌دهد که شما نمی‌دانید چه می‌کنید و راه شما معلوم نیست.

یادی از برجام
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سرنوشت برجام، گفت: «بعضی‌ها یک حالت مادر شوهری به خود گرفتند و نگذاشتند مردم در همان یکی دو سال گشایش برجام هم لذت ببرند. شرکت‌های خارجی می‌آمدند می‌گفتند چرا آمدند؛ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند! نگذاشتند مردم لذت ببرند. هواپیما می‌خریدیم می‌گفتند خیانت شد!»
روحانی سپس برجام را عروسی توصیف کرد که عده‌ای مانع از آن شدند که خانواده عروس با آن شاد باشند: «برخی نگذاشتند مردم در روز خوشحالی، لذت ببرند، مانند کسی که با عروس خانواده دشمنی دارد آنقدر غر می‌زند نمی‌گذارد همان شب عروسی که همه خانواده شاد هستند، از آن جشن لذت ببرند؛ برخی خیلی اذیت کردند، البته مردم را اذیت کردند، ما که به این مسائل عادت داریم و برای ما مشکلی نیست.»
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
1
.درصورت تجاوز آمریکا امارات وسعودی را به جهنم تبدیل کنیدوتمام ناوگان ونیروهای تروریستی آمریکا رابدرک واصل کنید
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
1
موضوع حمله دشمن وخیانت سعودی وامارات راجدی بگیرید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
1
مرگ بر ترامپ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
1
مرگ برسعودی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
1
باید خیلی مراقب وهوشیار باشیم مرگ برسعودی وامارات خائن وترامپ دیوانه
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
1
ماهم دست رئیس جمهوری که شجاعانه وقاطعانه با دولتش درکنار ملتش ایستاده ودربرابر زورگوئی فراعنه زمان ایستاده است را می بوسیم
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
1
حاصل نزدیک به 7 سال ریاست جمهوری روحانی که هیج قدمی برای رفاه مملکت و ارزانی و اشتغال و اقتصاد بر نداشت و بلاخره حقانیت و راهبرد اصولی سباه را فهمید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
0
0
آخرش ما نفهمیدیم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار