دایی مربی تیم خارجی می شود
کد خبر: 959754
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041fu
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
بعد از آنکه مشخص شد علی دایی در لیگ برتر نوزدهم هدایت تیمی را برعهده نخواهد داشت، اسطوره فوتبال ایران تصمیم جالبی گرفته؛ او می‌خواهد در کشوری ناشناخته مربیگری کند!
سرویس ورزشی جوان انلاین: علی دایی به عنوان یکی از نماد‌های فوتبال ایران در بحث بین المللی در سال‌های گذشته یکی از پایه‌های ثابت لیگ برتر بوده و طی ۷، ۸ سال گذشته همواره هدایت یک تیم را برعهده داشته است. در سال‌های اخیر علاوه بر سرمربیگری در تیم ملی فوتبال و پرسپولیس هدایت تیم‌های راه آهن تهران، صبای قم و سایپا را نیز برعهده داشته تا علاقه اش به کار کردن در بحث مربیگری را نشان بدهد.

دایی که سال گذشته در سایپا حضور داشت، در اواخر فصل با مدیران این باشگاه به اختلاف خورد و مصاحبه‌های تندی را علیه آن‌ها و به خصوص مصطفی مدبر مدیرعامل باشگاه خودروساز تهرانی انجام داد. این صحبت‌ها منجر به برکناری دایی از سرمربیگری سایپا دو هفته مانده به پایان فصل شد و بعد از آن هم هیچ تیم لیگ برتری پیشنهادی به دایی برای قرار گرفتن در راس کادرفنی نداد.


درباره علی دایی شایعاتی مطرح شده که صحبت‌های تند او علیه مدیرعامل سایپا باعث شده تامدیران باشگاه‌ها رغبت به مذاکره با این اسطوره فوتبال برای سپردن هدایت تیم شان به او نشان ندهند. در این خصوص این مربی خودش هم مصاحبه‌ای انجام داد و همه چیز را به تقدیر سپرد و طوری وانمود کرد که برایش مهم نیست تیمی به او پیشنهاد مربیگری بدهد یا خیر.


از این رو در حالی که فقط ۳ تیم پرسپولیس، نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان هنوز سرمربی جدید خود را معرفی نکرده‌اند، دایی جایی در کادرفنی تیم‌های لیگ برتر ندارد. در بین ۳ تیم مذکور هم پرسپولیسی‌ها به دنبال جذب مربی خارجی هستند و از آنجایی که شهریار در سال‌های گذشته نشان داده برای مربیگری دوست ندارد به شهرستان‌ها برود و پیشنهادی نیز تا این لحظه به او نشده، حضورش در آبادان و مسجدسلیمان نیز منتفی است.


در چنین شرایطی، اما نمی‌شود از علاقه دایی به مربیگری چشم پوشی کرد. او با وجود اینکه یکی از افراد قابل اعتماد در فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا است می‌توانست در سال‌های گذشته در فوتبال ایران فعالیت مدیریتی داشته باشد، اما همواره مربیگری را به این عرصه ترجیح داد و به همین خاطر کنار زمین به پرورش شاگردان جوان روی آورد. حالا نیز بی تردید مربیگری برای او از هرچیزی بیشتر اهمیت دارد و به همین خاطر تصمیم جدید و جالبی را اتخاذ کرده است.


درباره دایی شنیده می‌شود قصد کرده حالا که هیچ تیم ایرانی برای جذبش اقدام نکرده، مربیگری را در خارج از کشور دنبال کند. او ظاهرا پیشنهاد‌هایی از برخی تیم‌های خارجی دریافت کرده و در گفت و گو‌هایی که با نزدیکانش داشته برای رفتن به خارج از کشور و تجربه کردن یک فضای جدید چراغ سبز نشان داده است. در این خصوص گفته می‌شود که اسطوره فوتبال ایران حتی کشوری را برای مربیگری انتخاب کرده که تاکنون هیچ مربی ایرانی در آنجا فعالیت نداشته و به نظر می‌رسد برای ادامه مربیگری به یک سرزمین ناشناخته می‌شود.


باید منتظر ماند و دید طی روز‌های آینده چه اتفاقاتی پیرامون علی دایی رخ می‌دهد؛ با این شرایط اگر دیدید او به زودی در یک کشور عجیب هدایت تیمی را برعهده گرفت، تعجب نکنید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار