عباس: امریکا ۵۰ میلیارد دلار معامله قرن را از جیب اعراب می‌دهد
کد خبر: 959661
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041eP
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۸
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی ضمن مخالفت با کنفرانس اقتصادی بحرین تأکید کرد که این نشست هرگز موفق نخواهد بود و باطل است. عباس گفته که امریکا ۵۰ میلیارد دلاری را که برای معامله قرن در نظر گرفته، می‌خواهد از اعراب بگیرد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: محمود عباس روز دو شنبه یک روز قبل از شروع کنفرانس منامه گفت که مطمئن است کنفرانس موسوم به صلح که این هفته در بحرین برگزار می‌شود، شکست خواهد خورد. این کنفرانس که قرار است سه شنبه و چهار شنبه هفته جاری در بحرین برگزار شود از سوی همه گروه‌های فلسطینی از جمله محمود عباس بایکوت شده و دولت تشکیلات خودگردان فلسطینی می‌گوید که امریکا تلاش می‌کند با پول حمایت فلسطینی‌ها از طرح موسوم به معامله قرن را بخرد و عباس به صراحت گفته که ما به حمایت اقتصادی، پول و کمک نیاز داریم، اما قبل از هر چیزی آنجا یک راه‌حل سیاسی وجود دارد و زمانی که طبق قطعنامه‌های قانونی بین‌المللی راه‌حل دو کشوری را در مرز‌های ۶۷ تطبیق دهیم، آن وقت به جهان می‌گوییم که به ما کمک کردند. عباس افزود: امریکا همه چیز را از مسئله سیاسی به مسئله اقتصادی تقلیل داده است، ما نمی‌توانیم آن را بپذیریم. رئیس تشکیلات خودگردان در ادامه بار دیگر بر موضع مخالف خود با رهبری حل و فصل احتمالی مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی توسط امریکا تأکید کرد و گفت: ما کاملاً واضح گفتیم که نمی‌پذیریم امریکا به تنهایی میانجیگر صلح در خاورمیانه باشد و ما با این سیاست امریکا به آن اعتماد نداریم و خواستار میانجیگری اروپا، روسیه، سازمان ملل، چین، انگلیس و آلمان هستیم. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مذاکره با امریکا را مشروط به بازنگری دولت این کشور در تصمیماتش کرد. محمود عباس در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه روسیا الیوم درباره «کارگاه» بحرین و ایجاد یک گذرگاه میان نوار غزه و کرانه باختری گفت: موضوع گذرگاه در پیمان اسلو مطرح بود که اسرائیل به آن پایبند نماند و امریکا نیز چیز جدیدی خلق نکرده است، اما درباره میلیارد‌ها دلاری که بسیار درباره آن صحبت می‌شود و ما چیزی از آن نمی‌بینیم باید بگویم این‌ها اموالی هستند که واشنگتن قصد دارد آن را از اعراب بگیرد. وی ادامه داد: آنطور که اسرائیلی‌ها ادعا می‌کنند تشکیلات خودگردان فلسطین در انزوا نیست و ریاست گروه ۷۷ را بر عهده دارد.

تظاهرات مراکشی‌ها و سایرین
معترضان مراکشی به همراه نمایندگان سازمان‌های حقوقی، اتحادیه‌ها، جنبش‌های اسلامی و برخی احزاب سیاسی تظاهراتی برای اعلام مخالفت با طرح معامله قرن و کنفرانس منامه برگزار کردند. به گزارش الجزیره، در این تظاهرات که با فراخوان هشت مؤسسه مدنی و با مشارکت هزاران مراکشی در رباط، پایتخت این کشور برگزار شد، شعار‌هایی در حمایت از مسئله فلسطین و قدس سر داده شده و هدف از «معامله ننگ» و «کارگاه خیانت» نابودی فلسطین و محو تاریخ و غارت منابع آن اعلام شد. شخصیت‌های مختلف بحرینی، فلسطینی و لبنانی هم دیروز در مخالفت با نشست منامه، در بیروت نشستی برگزار کردند و همراه‌شدگان با طرح امریکا را «خائن» خواندند. بر اساس گزارش شبکه المیادین، جمعیت الوفاق بحرین در همین راستا امروز نشستی در بیروت برگزار کرد. «حسین الدیهی» معاون دبیرکل الوفاق در این نشست اعلام کرد: ملت بحرین متعهد به دفاع از مسئله فلسطین است. احمد ابوعطایا، نماینده جبهه مردمی برای آزادی فلسطین هم اعلام کرد: نشست بحرین به معنای لغو تمام تصمیم‌های بین‌المللی به نفع تصمیم امریکاست، این نشست زمینه را برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی فراهم می‌کند. ابوعطایا ادامه داد: از ایران تشکر می‌کنیم که با ساقط کردن پهپاد امریکایی به این کشور «درس» داد. «حسن عزالدین» مسئول روابط عربی حزب‌الله گفت، این نشست نشان‌دهنده موضع ملت بحرین نیست. شیخ حسن عزالدین، مسئول روابط عربی حزب‌الله لبنان نیز در واکنش به کارگاه اقتصادی منامه به عنوان بخشی از طرح صلح امریکا برای فلسطین و رژیم صهیونیستی موسوم به «معامله قرن» اظهار کرد: آنچه نظام بحرین انجام می‌دهد الزاماتی را برای کسانی که در نشست منامه حاضر می‌شوند ایجاد می‌کند نه ملت بحرین.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار