همیشه با خودم چاقو داشتم
کد خبر: 959383
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041Zv
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۱
عامل قتل در تالار عروسی:
پسر نوجوان که در جریان درگیری در جشن عروسی یکی از مهمانان را به قتل رسانده و به حبس و پرداخت دیه محکوم شده بود بار دیگر محاکمه شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار ما، همراه داشتن چاقو یکی از مهم‌ترین دلایلی است که منجر به شکل‌گیری بسیاری از پرونده‌های جنایی می‌شود. براساس آن‌چه در جریان این پرونده‌ها مطرح می‌شود با بروز اختلاف بین دو یا چند نفر، فردی که همواره با خود چاقو حمل می‌کند با دست‌بردن به آن مرتکب جراحت یا قتل طرف مقابل می‌شود و زندگی خود را هم در پرتگاه نابودی قرار می‌دهد. در جریان یکی از این پرونده‌ها پسری نوجوان در اعتراف‌های خود گفته بود که همواره با خود چاقو حمل می‌کرده است. این پرونده نوزدهم بهمن‌سال‌۹۵ اتفاق افتاد. آن شب مأموران کلانتری‌۱۵۱ یافت‌آباد از قتل مرد جوانی در جشن عروسی در یکی از تالار‌های پذیرایی باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به کامران ۲۴‌ساله بود که در درگیری در حیاط تالار بر اثر اصابت چاقو به قتل رسیده بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی بررسی‌های اولیه نشان داد مهمانان بعد از صرف شام در حیاط تالار مشغول رقص چوب بودند که در آن مراسم کامران با پسر نوجوانی به نام حسام و خانواده وی درگیری شده و در آن درگیری حسام با چاقو به گردن او ضربه زده و متواری شده است.
به این ترتیب مأموران در بررسی دوربین‌های مدار بسته تالار توانستند حسام ۱۶‌ساله را شناسایی و وی را بازداشت کنند. متهم با انتقال به پلیس‌آگاهی سعی داشت پلیس را گمراه کند و هر بار یکی از مهمان‌ها را به عنوان ضارب معرفی می‌کرد تا اینکه در بازجویی‌های فنی بالاخره لب به اعتراف گشود و به قتل کامران اعتراف کرد و گفت: «شب حادثه در پایان مراسم جشن عروسی بنا به رسمی که داشتیم در حیاط تالار مشغول رقص چوب شدیم. همه مهمان‌ها دور هم حلقه زده بودند و به نوبت وارد حلقه می‌شدند و پایکوبی می‌کردند. همان لحظه کامران وارد حلقه شد و می‌خواست چوب را از یکی از مهمانان بگیرد که پدرم اعتراض کرد و گفت: بهتر است ابتدا بزرگان فامیل پایکوبی کنند تا نوبت به او برسد.» متهم ادامه داد: «کامران عصبانی شد و بعد از درگیری لفظی با پدرم، با مشت به او حمله کرد. از دیدن این صحنه عصبانی شدم به همین خاطر وارد درگیری شدم و عمویم نیز به طرفداری از ما با مشت یک ضربه به کامران زد. همان موقع یکی از دوستان کامران به نام نقی چاقو دست گرفت و ضربه‌ای به شانه‌ام زد. همین رفتار باعث شد درگیری بیشتر شود و بقیه مهمان‌ها نیز وارد درگیری شوند. آنجا بود که کنترل اعصابم را از دست دادم و چاقویی که در جیب داشتم بیرون آوردم و روی سینه کامران کشیدم.»
با اقرار‌های متهم وی روانه کانون شد و پرونده بعد از صدور کیفرخواست به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده‌شد. در اولین جلسه رسیدگی به پرونده بعد از درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم، متهم بنا به نظر کمیسیون پزشکی قانونی که اعلام کرده‌بود متهم هنگام ارتکاب جرم رشد عقلی نداشته است، بنا به ماده‌۹۱ قانون مجازات اسلامی (ویژه متهمان زیر ۱۸‌سال) از قصاص معاف و به پرداخت دیه وپنج‌سال حبس محکوم شد. این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد، اما با نقض آن پرونده بار دیگر به شعبه همعرض فرستاده شد.
به این ترتیب متهم صبح دیروز در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کیخواه پای میز محاکمه قرار گرفت. بعد از اعلام رسمیت جلسه متهم با شرح دوباره ماجرا در پاسخ به سؤال هیئت قضایی مبنی بر حمل چاقو گفت: «قبل از حادثه عمویم بار‌ها به خاطر اختلافی که با هم داشتیم مرا تهدید به مرگ کرده بود، به همین خاطر همیشه یک چاقو در جیبم داشتم.»
متهم در ادامه درباره علت اختلافات خانواده‌اش با خانواده مقتول نیز گفت: «اختلاف خیلی قدیمی و بر سر زمین بود، اما انگیزه‌ای برای درگیری و قتل نبود.»
وی در آخرین دفاعش گفت: «باور کنید چاقو را فقط روی سینه کامران کشیدم و به سینه او فرو نکردم. در آن درگیری تعدادی از مهمانان نیز چاقو داشتند و ممکن است ضربه‌ای که باعث قتل شده را یکی از آن‌ها زده باشد.»
سپس دو شاهد در جایگاه ایستادند و گواهی دادند که چاقو را متهم به مقتول زده است.
در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار