جشنواره فیلم شهر این بار با شعار «شهروند سالم، شهر سالم»
کد خبر: 958670
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041OQ
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
هاشم میرزاخانی در اولین نشست خبری جشنواره فیلم شهر مطرح کرد
هاشم میرزاخانی مدیر عامل مؤسسه «تصویرشهر» و دبیر جشنواره «فیلم شهر» در نخستین نشست رسانه‌ای خود به تشریح برنامه‌های این مؤسسه و جشنواره سینمایی پرداخت.
نوید پارسا
 سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: هاشم میرزاخانی در ابتدای این نشست گفت: هفتمین جشنواره فیلم شهر به عنوان مهم‌ترین فعالیت هنری در حوزه شهری است که از ۲۶ تا ۳۱تیر ماه برگزار می‌شود. این جشنواره در بخش‌های مختلفی برگزار می‌شود. از بین آثار ارسال شده هشت هیئت انتخاب و داوری با ما برای انتخاب آثار همکاری کرده‌اند. ۱۲۸اثر به بخش ملی ارائه و ۳۱ اثر از کشور‌های مختلف انتخاب شده است.
وی بیان کرد: از جمله اهداف این جشنواره تشویق هنرمندان به مقوله شهر و شهروندی است، آثاری که مرتبط با تهران تولید شده است نیز در یک بخش جنبی داوری می‌شوند. در این دوره بخش ویدئویی از سینمایی جدا شده تا توجه جدی‌تری در این زمینه به فیلم‌های ویدئویی شود. دبیر هفتمین جشنواره «فیلم شهر» تأکید کرد: بخش سریال نیز به این دوره از جشنواره اضافه شده و تشویق کارگردانان برای توجه به مباحث شهری در سریال‌ها از جمله برنامه‌های ما بوده است.
میرزاخانی بیان کرد: در بخش بین‌الملل کشور‌های مختلفی را داشته‌ایم که سعی کرده‌ایم آثاری مرتبط با جشنواره را از بین فیلم‌های ارسال شده به دبیرخانه انتخاب کنیم.
وی تأکید کرد: «شهروند مسئول، شهر سالم» شعار اصلی این دوره از جشنواره است که امیدوارم در فرهنگسازی در این زمینه موفق عمل کنیم. متولی این جشنواره سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران است و ما سعی می‌کنیم با توجه به شرایط موجود با بودجه مناسب آن را برگزار کنیم، البته تا امروز هیچ اسپانسری برای جشنواره نداشته‌ایم.
هاشم میرزاخانی درباره فعالیت‌های موسسه «تصویر شهر» هم گفت: این موسسه باسابقه ۱۵ساله، تجربه زیادی در حوزه تولید در سینما دارد، همچنین با چهار پردیس سینمایی که در مجموع شامل ۱۳سالن سینما می‌شود در ناوگان سینمایی کشور حضور فعال دارد. از نظر اکران نیز باید گفت: پردیس سینمایی ملت هفتمین جایگاه اکران را در تهران دارد که می‌تواند جایگاه مناسبی باشد. در مورد حل مشکل پارکینگ این پردیس با دیدار با شهردار تهران در تلاش هستیم این مشکل نیز برطرف شود.
وی بیان کرد: در تلاش هستیم در حوزه اکران حرکت رو به جلو داشته باشیم، همچنین می‌خواهیم ۱۰سالن دیگر به پردیس ملت با ۵۰۰صندلی اضافه کنیم که امیدواریم این اتفاق قبل از جشنواره فیلم فجر به پایان رسد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار