آمار ثبت شده از تعداد انبار‌های استان مرکزی غیرواقعی است
کد خبر: 958549
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041MT
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: آمار ۴۴ هزار انبار ثبت شده این استان در سامانه جامع انبار‌ها غیر واقعی است و واقعی شدن این آمار‌ها نیازمند کار کارشناسی است.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: آمار ۴۴ هزار انبار ثبت شده این استان در سامانه جامع انبارها غیر واقعی است و واقعی شدن این آمارها نیازمند کار کارشناسی است. 

سعید فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی در کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی بر لزوم کنترل و بررسی آمارهای ثبت شده در سامانه جامع انبارها تاکید و با اشاره به اینکه وجود بیش از 44 هزار انبار در استان مرکزی در این سامانه ثبت شده، این آمار را غیرواقعی دانست و اظهار کرد: باید به صنعت و معدن استان کمک شود که بتوانند این انبارها را شناسایی و کنترل کنند تا آمارهای غیرواقعی حذف شود، از طرفی مشکلات سامانه بارنامه، سامانه جامع انبارها را غیرکارآمد کرده است .

وی در خصوص گندم افزود: علیرغم تمام پیش بینی ها و نگرانی هایی که برای مردم ایجاد شده بود و تصور بر این بود که در راستای تولید گندم مشکل خواهیم داشت، اما امسال میزان تولید خوب است و برخی اتفاقات از جمله واردات، ثبت قیمت جو و میزان عرضه مناسب به واحدهایی که گندم را به عنوان مواد اولیه مصرف می‌کنند سبب شد تا در حال حاضر روند خرید گندم مناسب باشد .

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: 170 قلم کالای اساسی در سامانه انبارهای جامع بارگزاری شده و از ابتدای سال 95 تاکنون 44326 واحد در این سامانه ثبت نام کرده‌اند و استان مرکزی در خصوص سامانه جامع انبارها رتبه دوم را در کشور به خود اختصاص داده است .

محمدرضا حاجی پور بیان کرد: از مجموع واحدهای ثبت نامی 1921 حوزه صنعت، 13192 کشاورزی، 25594 اصناف، 938 انبارها و مراکز نگهداری کالا، 859 دام  و طیور و آبزیان، 122 بهداشت و درمان و 703 مورد حوزه معدن بوده است .

وی ادامه داد: تقریبا 1614واحد به تایید کاربران رسیده و با توجه به ارزیابی صورت گرفته 2189 واحد به دلایل مختلف باطل و از سامانه حذف شدند، از ابتدای شهریور 97 تاکنون تمامی این واحدها ملزم شدند که ثبت در سامانه را داشته باشند . 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار