مکانیزه شدن تمام فرآینده‌های تخصیص ارز در کشور
کد خبر: 958454
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041Kw
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
معاون ارزی بانک مرکزی خبر داد
معاون ارزی بانک مرکزی گفت: تمام فرآینده‌های تخصیص ارز مکانیزه می‌شود.

غلامرضا پناهی  در جلسه هم اندیشی شورای گفت و گوی استان آذربایجان شرقی که با حضور رئیس کل بانک مرکزی، نایب رئیس مجلس و فعالان اقتصادی استان آذربایجان‌شرقی برگزار شد، نظم در فرآیندها را تحت شرایط تحریم مهم خواند و اظهار داشت: در صورتی که بر امور و فرآیندها نظم حاکم شود، شرایط برای مقابله با تحریم‌ها و مدیریت آنها بهتر می‌شود.

پناهی در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات نیز تصریح کرد: این بانک قصد ندارد صادرکنندگان دچار ضرر و زیان شوند بلکه هدف ما مدیریت شرایط برای صادرات غیرنفتی است.

این مقام مسئول بانک مرکزی با بیان اینکه در بحث تخصیص ارز به دنبال مکانیزه کردن همه فرآیندها در آینده نزدیک هستیم تأکید کرد: برای مثال درخصوص بسته جدید سیاستی صادراتی ارز به منظور تسریع در امور، پیش از ابلاغ آن جلسات مفصلی را با صادرکنندگان برگزار کردیم، چراکه سیاست بانک مرکزی تعامل مستقیم با تولیدکننده و صادرکننده است. بنابراین بخشی از بسته جدید ارزی، لحاظ کردن نظرات صادرکنندگان با در نظر گرفتن ملاحظات بانک مرکزی بود.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی مدیریت تخصیص ارز از حساسیت ویژه ای برخوردار است، اظهار کرد: این امر در شرایط تحریم بسیار پیچیده است و البته تخصیص ارز به خوبی پیش می‌رود.

در ادامه این گفت‌وگوها، مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در پاسخ به مطالبات و سوالات اعضای اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی درباره چک برگشتی، بانک مرکزی را تابع قانون اخیر مجلس شورای اسلامی خواند و این بانک را مکلف به اجرای بندهای آن دانست. به گفته سیدعلی اصغر میرمحمد صادقی، وضعیت اعطای تسهیلات به استان آذربایجان شرقی نسبت به سال گذشته از وضیعت مطلوبی برخوردار است.

گفتنی است در این جلسه، فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی دیدگاه‌های خود را با رییس کل بانک مرکزی در میان گذاشتند که از این موارد می‌توان به موضوعاتی مانند بررسی بهبود وضعیت زمان تخصیص ارز، بررسی فرآیند تخصیص ارز به محصولات دامی، بهبود وضعیت اعطای تسهیلات به دامداران و نیز پیگیری وضعیت اعطای تسهیلات به بافت‌های فرسوده اشاره کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار