سامانه‌ای برای ثبت‌نام خرید مسکن در شهر‌های جدید وجود ندارد
کد خبر: 958243
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041HX
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
در حالی قرار است در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، ۲۰۰ هزار مسکن در شهر‌های جدید ساخته شود که مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن، گفت: در شهر‌های جدید، سامانه‌ای که مردم نسبت به ثبت‌نام برای خرید واحد‌های مسکونی این طرح اقدام کنند، وجود ندارد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: در حالی قرار است در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، ۲۰۰ هزار مسکن در شهر‌های جدید ساخته شود که مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن، گفت: در شهر‌های جدید، سامانه‌ای که مردم نسبت به ثبت‌نام برای خرید واحد‌های مسکونی این طرح اقدام کنند، وجود ندارد.
به گزارش تسنیم، عباس فرهادیه با اشاره به طرح اقدام ملی برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد توسط شرکت عمران شهر‌های جدید، ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد توسط شرکت بازآفرینی شهری، اظهار کرد: در شهر‌های جدید تولید و احداث مسکن به روش مشارکتی است. در این شیوه شرکت عمران شهر‌های جدید با همکاری انبوه‌سازان یا توسعه‌گران به ساخت واحد‌های مسکونی در شهر‌های جدید اقدام می‌کند. زمین و پروانه از شرکت عمران شهر‌های جدید به انبوه‌سازان و توسعه‌گران، ارائه و در مقابل سرمایه‌گذاری و ساخت نیز توسط انبوه‌سازان انجام می‌شود.

وی یادآور شد: واحد‌های مسکونی که در شهر‌های جدید در طرح اقدام ملی احداث می‌شود حدود ۷۵ درصد در اختیار انبوه‌سازان قرار دارد. بنابراین به محض آنکه آمادگی پیش‌فروش و فروش در آن واحد‌ها اتفاق بیفتد، انبوه‌سازان به دنبال مشتری خواهند رفت و واحد‌های مسکونی را عرضه می‌کنند و مردم می‌توانند در شهر‌های جدید از این امکان، بهره ببرند. وی با اعلام این که هم‌اکنون در شهر‌های جدید، سامانه‌ای که مردم نسبت به ثبت‌نام برای خرید واحد‌های مسکونی اقدام کنند، وجود ندارد، تصریح کرد: به نظر می‌رسد با پیشرفت فیزیکی که شرایط را برای پیش‌فروش یا فروش مهیا می‌کند، این امکان فراهم خواهد شد.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن در ادامه با اشاره به این‌که در بازآفرینی شهری ۸۰ هزار واحد از ۱۰۰ هزار واحد مربوط به اشخاص حقیقی است، گفت: این افراد در بافت‌های مورد نظر زمین دارند و می‌خواهند از تسهیلات، اعم از بانکی، تخفیف در عوارض یا امکانات زیرساختی استفاده کنند، بنابراین در بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده، سامانه‌ای را برای ثبت‌نام مردم نخواهیم داشت. ۲۰ هزار واحدی که شرکت بازآفرینی شهری در بافت ناکارآمد احداث می‌کند، کلید به کلید با زمین‌های داخل بافت فرسوده تعویض می‌شود؛ یعنی فردی در بافت فرسوده یک ملکی را دارد می‌تواند از این واحد‌های تولید شده کلید به کلید استفاده و زمین خود را واگذار کند. فرهادیه همچنین از طراحی سامانه‌ای برای شناسایی متقاضیان توسط بنیاد مسکن خبر داد و اظهار کرد: به محض آنکه سامانه آماده شود، در معرض استفاده عمومی قرار خواهد گرفت و مردم می‌توانند به این سامانه رفته و نیاز خود را اعلام کنند. ۱۱ خرداد امسال با حضور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن شهر‌های جدید در شهر جدید اندیشه آغاز شد. در این شهر قرار است ۲۵۰۰ واحد در قالب طرح ملی ساخته شود که ۸۰ درصد از منابع مالی توسط دولت و ۲۰ درصد مابقی توسط بخش خصوصی تأمین خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار