مردم از روشن کردن آتش در مناطق مرتعی و جنگلی خودداری کنند
کد خبر: 958086
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041F0
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
مدیرکل منابع طبیعی البرز تاکید کرد
مدیرکل منابع طبیعی البرز گفت: حفاظت از عرصه‌های طبیعی تنها وظیفه منابع طبیعی نیست و تک تک مردم در این خصوص مسئول هستند.

حامد فرضی با اشاره به اینکه بارندگی‌های چند ماه اخیر باعث تراکم پوشش گیاهی در عرصه‌های طبیعی شده، ابراز کرد: بارندگی‌های اخیر رشد مناسب گیاهان در عرصه‌های طبیعی استان شده و با گرم شدن هوا این گیاهان خشک شده‌اند که این امر احتمال وقوع آتش سوزی را افزایش می دهد.

 وی توضیح داد: با توجه به اینکه علت بیشتر آتش سوزی‌ها در عرصه های طبیعی انسان‌ها هستند باید مراقب پوشش گیاهی اطراف شهرها و روستاها   باشیم چون با کوچکترین سهل انگاری و بی احتیاطی امکان وقوع حریق در آنها افزایش می یابد.

 این مسئول خاطر نشان کرد: به منظور پیشگیری و کنترل به موقع آتش سوزی‌ها از مردم تقاضا می‌شود از روشن کردن آتش به هر عنوان در مناطق مرتعی و جنگلی خودداری کنند ودر صورتی که مجبور به روشن کردن آتش شدند، با رعایت فاصله از درختان و پاک کردن اطراف خود از گیاهان علوفه ای آتش را روشن کنند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، کشاورزان و باغداران باید از آتش زدن بقایای گیاهی خودداری و در زمانی که باد می وزد، به هیچ وجه آتش روشن نکنند.

 مدیرکل منابع طبیعی البرز با اشاره به وظیفه دهیاری‌ها در این خصوص گفت: شهرداری و دهیاری‌ها هم باید از آتش زدن زباله‌ها در مجاورت مراتع و جنگل‌ها خودداری کنند.'

فرضی افزود: شماره تلفن 1504 پل ارتباطی مردم با مأمورین یگان حفاظت منابع طبیعی در سراسر کشور جهت اعلام گزارش‌های تخریب، دخل و تصرف، آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها، قطع درختان و قاچاق چوب و ... است و از مردم می‌خواهیم در صورت مشاهده هر مورد مشکوک با این سامانه تماس بگیرند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار