اعلام جرم دادستانی علیه کلانتری
کد خبر: 957600
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00417A
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۳
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان از اعلام جرم علیه رئیس سازمان محیط‌زیست کشور در خصوص طرح گردشگری آشوراده خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علیرضا مزیدی، دادستان عمومی و انقلاب بندر ترکمن از اعلام جرم علیه رئیس سازمان محیط‌زیست کشور در خصوص طرح گردشگری آشوراده خبر داد و گفت: قرار بود در قالب یک طرح در آشوراده اقداماتی انجام شود و مجوزات از محیط‌زیست اخذ شده بود و قراردادی نیز میان سازمان محیط‌زیست کشور و استانداری گلستان انعقاد شده بود تا در قالب آن قرارداد یکسری اقدامات انجام شود و در چند هکتار اقداماتی در خصوص گردشگری صورت گیرد.
مزیدی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استاندار گلستان تغییر کرد این طرح نیز متوقف شد، اما در خصوص بخشی از قرارداد مذکور که تخلف صورت گرفته بود دستور توقف از ناحیه دادستانی صادر شد.
وی تصریح کرد: این تخلف که از ناحیه پیمانکار صورت گرفته بود خارج از قرارداد مذکور بوده که دستور توقف صادر شد که در ادامه مجوزات لازم را اخذ کردند، اما عملا در حال حاضر اقدامی انجام نمی‌شود.
اعلام جرم دادستانی علیه کلانتری در حالی است که محمدرضا کنعانی مدیرکل محیط‌زیست استان گلستان در توضیح جزییات این اعلام شکایت می‌گوید: در گذشته توافقی بین سازمان محیط‌زیست با استانداری گلستان انجام شد که براساس آن مقرر شد، برای توسعه طرح گردشگری در آشوراده ۲۲ هکتار از اراضی این جزیره با سازه‌های سبک و بدون به‌کارگیری هر گونه سازه سنگین بارگذاری شود و ظرفیت تعداد گردشگر هم در روز مشخص شد. پیرو توافق انجام شده پیش‌نویس قراردادی تهیه ولی همچنان در ارتباط با این موضوع نه ضمانتنامه‌ای اخذ شده و نه رسماً دستوری مبنی بر ابلاغ و فعالیت‌های اجرایی آن صادر شده است.
کنعانی تصریح کرده است: جاده‌ای در خارج از جزیره آشوراده در محدوده تالاب و در ساحل بندر ترکمن شروع به احداث شد و تا حدود ۶۰۰ متر نیز این جاده پیشرفت داشت و با توجه به اینکه این اقدام خارج از توافق سازمان محیط‌زیست و استانداری گلستان بود با دستور شخص رئیس سازمان محیط‌زیست این عملیات متوقف شد.
این در حالی است که پیش از این سیدمناف هاشمی استاندار سابق گلستان گفته بود، هیچ فردی نمی‌تواند مانع اجرای طرح طبیعت‌گردی جزیره آشوراده شود و در این زمینه تأکید داشت: مراجع قانونی اعلام کردند برای اجرای طرح باید مسیر قانونی را طی کنیم ما نیز تمامی مجوز‌ها را دریافت و در کمیسیون‌های مختلف از طرح دفاع کردیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار