تصویب طرح جامع شهر‌های آشتیان و کمیجان
کد خبر: 957139
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040zj
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
مدیرکل راه و شهرسازی مرکزی:
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از تصویب دو طرح جامع شهر‌های آشتیان و کمیجان در شورای برنامه ریزی استان خبر داد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از تصویب دو طرح جامع شهرهای آشتیان و کمیجان در شورای برنامه ریزی استان خبر داد .

احمد مرزبان بیان داشت : طرح جامع شهری ، طرح بلند مدتی است که به منظور توسعه موزون و متناسب شهر و تشخیص و سیاستگذاری برای تامین نیازهای آینده آن تهیه می گردد  و در آن نحوه استفاده از اراضی حوزه های مختلف مسکونی ، صنعتی ، بازرگانی ، اداری ، ......نیازمندیهای عمومی شهر ، خطوط کلی ارتباطی ، سطوح لازم برای ایجاد تاسیسات و تسهیلات عمومی و مناطق نوسازی و بهسازی تعیین می شود و هر 10 سال یکبار مورد تجدید نظر قرار می گیرد .

این مقام مسئول گفت : طرح تجدید نظر شهر آشتیان که دومین طرح جامع شهر مزبور است برای افق 1410 ، در مساحتی معادل 284 هکتار و با پیش بینی جمعیتی معادل 11500 نفر در قالب 3594 خانوار تهیه گردیده است .

وی افزود : همچنین طرح جامع شهر کمیجان نیز دومین طرح جامع این شهر می باشد که برای افق 1408 در مساحتی معادل 412 هکتار تهیه گردیده است و پیش بینی می شود در افق مزبور جمعیت شهر به 11900 نفر برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت : پس از تایید و ارسال طرح جامع کلانشهر اراک به شورایعالی شهرسازی و معماری کشور و با تصویب این دوطرح ، طرح جامع شهرهای استان که افق آن ها به سر رسیده ، یکی پس از دیگری در سال جاری تعیین تکلیف خواهد شد.

مرزبان اضافه کرد : در تهیه طرحهای مزبور مسائل و مشکلات شهرهای نامبرده مدنظر قرار گرفته و با رعایت ضوابط و مقررات مربوط در رفع این مشکلات کوشش بعمل آمده است .

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار