هواپیمای برقی P. ۲ Xcursion با قابلیت ۶ ساعت پرواز +عکس
کد خبر: 952425
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zlh
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹
یک شرکت نروژی از تولید و پرواز آزمایشی موفق یک هواپیمای برقی خبر داده که با تقویت باتری و موتور الکتریکی خود در آینده قادر به شش ساعت پرواز خواهد بود.
سرویس دانش و دانشگاه جوان آنلاین: این هواپیما که دارای دو صندلی بوده و قادر به حمل دو نفر و بار‌های آن‌ها با وزن حداکثر ۲۴۰ کیلوگرم است، توسط شرکت Equator Aircraft تولید شده و P. ۲ Xcursion نام دارد.
هواپیمای برقی با قابلیت ۶ ساعت پرواز +عکس
هواپیمای مذکور فعلاً تنها می‌تواند در ارتفاع پایین پرواز کند. استفاده از مواد سبک کامپوزیتی در بدنه هواپیمای یادشده باعث شده تا وزن آن از ۷۵۰ کیلوگرم فراتر نرود.
هواپیمای برقی با قابلیت ۶ ساعت پرواز +عکس
پرواز آزمایشی P. ۲ Xcursion حدود ۱۰ دقیقه به طول انجامیده و طی این پرواز میزان استحکام، شرایط دینامیکی و انعطاف پذیری هواپیمای مذکور کنترل و بررسی شده است. امید می‌رود از داده‌های یادشده برای ارتقای طراحی و عملکرد این هواپیما استفاده شود.
هواپیمای برقی با قابلیت ۶ ساعت پرواز +عکسموتور مورد استفاده در این هواپیما یک موتور ۹۷ کیلووات ساعتی به نام ENGIRO M. ۹۷ است. همچنین باتری‌های لیتیومی به وزن ۱۰۰ کیلوگرم در این هواپیما استفاده شده است. در حال حاضر این هواپیما می‌تواند حداکثر ۳۵ دقیقه پرواز کند، ولی با تقویت موتور فعلی، افزودن یک موتور دیزلی تولید برق به آن و افزایش قدرت باتری این رقم به ۱۰۵ دقیقه و در نهایت به شش ساعت افزایش خواهد یافت.
هواپیمای برقی P. ۲ Xcursion با قابلیت ۶ ساعت پرواز +عکساین هواپیما در مجموع ۷۵۰ کیلوگرم وزن داشته، سرعت آن به حداکثر ۲۴۱ کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر مسافتی که می‌تواند طی کند به ۱۵۶۵ کیلومتر می‌رسد.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی