به‌دنبال گسترش مفاهیم دینی و مهدوی در جامعه هستیم
کد خبر: 952160
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zhQ
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۱
رئیس سازمان بسیج هنرمندان در نمایشگاه تجسمی «کسی می‌آید» مطرح کرد
مسئول برگزاری نمایشگاه «کسی می‌آید» با موضوع مهدویت، در جریان افتتاح این نمایشگاه توسط رئیس سازمان بسیج هنرمندان مدعی شد مجموع این آثار دغدغه و نگاه دینی و آخرالزمانی هنرمندان است.
سیدمرتضی ذاکر
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: سیده‌معصومه حسینی، مسئول برگزاری نمایشگاه و مربی هنری گروه هنری «کاتارسیس» با اشاره به اینکه هنرمندان این گروه نزدیک یک سال است که تصمیم گرفته‌اند به صورت ویژه و هدفدار آثاری با موضوع مهدویت و امام عصر (عج) خلق کنند، عنوان کرد: در این نمایشگاه ۱۸ اثر از ۱۰هنرمند به نمایش گذاشته شده است. هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه با دغدغه خلق آثار دینی تلاش کردند به موضوع مهدویت و آخرالزمان بپردازند و از این طریق پیام مهدویت را به جامعه هنری و همه اقشار برسانند.
وی تصریح کرد: این هنرمندان قصد دارند این آثار را به ساحت امام زمان (عج) هدیه کنند و با توجه به این نکته که هیچ سلامی بی‌پاسخ نیست، از همان یک سال پیش تصمیم گرفتند این نمایشگاه همزمان با شب نیمه شعبان برگزار شود، البته یکی دیگر از اهداف برگزاری این نمایشگاه این است که از هنرمندان کشور دعوت کنیم تا خلق آثاری با موضوع مهدویت را جدی بگیرند و در این حوزه که حساسیت ویژه‌ای دارد به موضوع آخرالزمان بپردازند. تکنیک به کار رفته در این آثار اکرولیک، رنگ روغن، کلاژ، مرکب و ترکیب مواد روی بوم است.
امیر نصیربیگی، رئیس سازمان بسیج هنرمندان هم در جریان بازدید و افتتاح این نمایشگاه تصویرگری «کسی‌می‌آید» که به همت گروه‌های هنری «کاتارسیس» و «سِدنا» برگزار شد، گفت: در این نمایشگاه آثار بسیار ارزشمندی با موضوع مهدویت خلق شده‌اند که چه به لحاظ تکنیک و چه به لحاظ فرم اجرایی و مضمون و محتوا هنرمندان تلاش کرده‌اند به بهترین شیوه در گام‌های نخست ایده و پیام خود را به مخاطبان القا کنند. این شروع بسیار خوب و نویدبخشی برای این هنرمندان جوان است که امیدواریم با حمایت بسیج هنرمندان در آینده شاهد تعداد آثار و نمایشگاه‌های بیشتری نیز در حوزه مفاهیم دینی و مهدوی باشیم.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان همچنین به نقش انجمن تجسمی بسیج هنرمندان در حمایت از خلق آثار ارزشمند اشاره کرد و گفت: قطعاً انجمن بسیج نیز در این عرصه نقش بسیار مهمی دارد و با حمایت بیشتر سعی خواهد کرد برگزاری نمایشگاه‌های هنری با موضوع مفاهیم ارزشی گسترش پیدا کند و شاهد رشد کمی و محتوایی آثار دینی و اسلامی در جامعه باشیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار