قیمت مسکن با افزایش تسهیلات سازندگان متعادل می‌شود
کد خبر: 951897
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zdB
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
وزیر راه:
وزیر راه و شهرسازی مهم‌ترین برنامه‌های بخش مسکن را تکمیل واحد‌های مسکن مهر و احداث ۴۰۰ هزار واحد در شهر‌های مختلف عنوان کرد و گفت: به منظور متعادل‌سازی قیمت مسکن، قرار است تسهیلات سازندگان را افزایش دهیم.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: به گزارش خبرگزاری صداوسیما محمداسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت افزود: این همان برنامه‌هایی است که در سال ۹۷ پایه‌ریزی شده‌است، برنامه‌ریزی‌های ما این است که در سال ۹۸ و ۹۹ این پروژه‌ها برای مردم قابل بهره‌برداری باشد. نکته حائز اهمیت پیش‌بینی زمین و واگذاری آن است و مهم‌تر آنکه اعتماد انبوه‌سازان را برای مشارکت جلب کنیم که این بخش از کار صورت گرفته‌است. وی گفت: گام دوم، افزایش تسهیلات به سازندگان است، چون افزایش تسهیلات خرید باعث تورم می‌شود، اما افزایش تسهیلات به سازندگان باعث ایجاد انگیزه می‌شود، در این راستا ۶۰ درصد میزان تسهیلات افزایش یافته‌است که سازنده سهم دریافت این وام را هم می‌تواند به خریدار منتقل کند. اسلامی افزود: گام سوم بازار تعهدی مصالح است که کارت اعتباری آن طراحی شده و با مشارکت بانک مسکن و بنیاد مسکن به زودی عملیاتی می‌شود و سازندگان می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند و این اقدامات باعث متعادل‌سازی قیمت مسکن می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی درباره بازسازی مناطق سیل‌زده و تأثیر آن بر برنامه‌های مسکن در وزارتخانه گفت: سیل آسیب‌هایی داشت، اما نزولات آسمانی برکات بسیاری برای کشور دارد.
وی گفت: یکی از کار‌های مهم طرح‌های جامع شهر‌های آسیب‌دیده است که دارای رودخانه هستند و ما کنترل مضاعف را شروع کرده‌ایم با مطالعات هیدرولوژی و دوره بازگشت ۵۰۰ ساله و ۲۰۰ ساله‌ای که سیل داشته آن‌ها را لحاظ می‌کنیم.
وی تأکید کرد:در لرستان زمین‌هایی را واگذار می‌کنیم به کسانی که منازلشان در بستر رودخانه‌هاست تا به این زمین‌ها نقل مکان کنند. اسلامی درباره احتمال افزایش قیمت مصالح ساختمانی گفت: تولید‌کنندگان مصالح ساختمانی در سال‌های اخیر در فشار بودند، چون خریدار کمی وجود داشت و کمتر از ظرفیت کار می‌کردند و این شرایط باعث کمبود مصالح نخواهد شد. وی یادآور شد: ۱۷۹ هزار واحد تا به حال آسیب دیده، حدود ۷۰ هزار واحد باید احداث شود و ۱۰۸ هزار واحد نیاز به بازسازی دارد که این موارد باعث ایجاد اشتغال هم خواهد شد. اسلامی گفت:در معمولان و پلدختر زمین‌های مناسبی را در نظر گرفتیم و در حال واگذاری این زمین‌ها هستیم.
وی درباره بازسازی راه‌های آسیب‌دیده از سیل گفت: ما بازسازی‌ها را شروع کرده‌ایم روی رودخانه‌های کشگان و سیمره و در مرز ایلام و لرستان در حال حاضر پل‌های بزرگ در حال حمل و جابه‌جایی و نصب هستند، منابع را هم دولت پیش‌بینی کرده‌است و متناسب با منابع، پروژه‌ها پیگیری می‌شود. وی تأکید کرد: مهم‌ترین پروژه در بازسازی جاده‌ها پروژه خرم‌آباد به پلدختر است که از ۱۰۸ کیلومتر، ۴۰ کیلومتر از بین رفته، ۲۸ کیلومتر قابل بازسازی و ۱۲ کیلومتر آن را باید به گونه‌ای دیگر اجرا شود و در حال حاضر پیمانکاران در حال انفجار و ایجاد راه‌های دسترسی هستند و ساخت و ساز ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار