دلجویی شورای صنفی نمایش از تهیه‌کننده متخلف «رحمان ۰۰ ۴ ۱»!
کد خبر: 951749
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zan
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
پس از تخلف «رحمان۱۴۰۰» و توقف نمایش آن در سینماها، شورای صنفی نمایش دیروز فیلم «تگزاس۲» را به عنوان گزینه جایگزین معرفی کرد؛ تصمیمی که بحث‌برانگیز خواهد شد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: طبق مصوبه روز گذشته شورای صنفی نمایش، فیلم سینمایی «تگزاس۲» جایگزین فیلم «رحمان۱۴۰۰» به سرگروهی «ایران» شد.
این تصمیم شورای صنفی نمایش در حالی گرفته شد که گفته می‌شود تهیه‌کننده و پخش‌کننده «رحمان۱۴۰۰» در «تگزاس۲» هم سرمایه‌گذاری کرده است. همچنین او سهم بسزایی در دفتر پخش نیکان‌فیلم (پخش‌کننده «تگزاس۲») دارد.
این تصمیم عجیب در حالی رخ داده است که «سعید سهیلی» کارگردان فیلم روی پرده «ژن خوک» تهدید کرده بود در صورت جایگزینی فیلم «تگزاس۲» به جای «رحمان۱۴۰۰»، به همراه پنج فیلم دیگر اکران نوروزی جلوی این اقدام می‌ایستند و فیلم خود را از پرده پایین می‌کشند.
از سوی دیگر، وقتی سازمان سینمایی که نمایش فیلم «رحمان۱۴۰۰» را با ۲۲میلیارد تومان فروش به دلیل تخلف آشکار متوقف می‌کند، باید نسبت به جریمه سنگین تهیه‌کننده و پخش‌کننده این فیلم و تقسیم سود فروش میان دیگر فیلم‌های روی پرده اقدام کند، نه اینکه برای دلجویی از او فیلم دیگری را برای پخش پیشکش کند!
این برخورد نازل و عمل عجیب وزارت ارشاد در قبال تخلف صورت‌گرفته، باعث بدعت در میان سینماگران می‌شود. به نظر می‌رسد باید از این پس منتظر اکران نسخه‌ای متفاوت از آنچه مجوز گرفته است، در سینما‌ها باشیم، چراکه معامله‌ای پرسود برای مافیای سینمای ایران است!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار