رصد مشکلات محلات پایتخت با شورایاری‌های تازه نفس
کد خبر: 951573
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zXx
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲
بسیاری از مشکلات محلات از دید اعضای شورا پنهان باقیمانده است و انباشته مسائل و مشکلات حل نشده مطالبه‌گری شهروندان را به‌دنبال داشته است. بر همین اساس فرماندار تهران از برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در ۳۵۴محله شهر تهران تا اواخر خرداد امسال خبر داده است.
بيژن يانچشمه
سرویس جامعه جوان آنلاین: بی‌توجهی برخی از اعضای شورا به مسائل و مشکلات شهری به‌دلیل نگاه جناحی به این موضوعات سرعت ارائه خدمات و اقدامات عمرانی را گرفته است. با پی‌گیری‌های به‌عمل آمده، قرار است انتخابات شورایاری برگزار شود تا شهروندان بتوانند سخنان خود را از طریق معتمدان محله به گوش اعضای شورا برسانند.
در این خصوص پس از سنگ‌اندازی‌های پی‌درپی برای حذف اراده مردمی در اداره شهرشان، عیسی فرهادی درباره برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در شهر تهران اظهار داشت: انتخابات شورایاری‌ها هر دوره با نظر وزیر کشور و با همکاری سازمان بازرسی کل کشور برگزار می‌شود.
وی افزود: انتخاب شورایاری‌ها یک اقدام مردمی است و مردم‌سالاری به معنای واقعی در محلات اجرایی می‌شود و یک اقدام مثبت است که هم‌اکنون به دنبال نحوه برگزاری آن هستیم.
فرماندار تهران با اشاره به اینکه انتخابات شورایاری‌ها در ۳۵۴محله تهران تا اواخر خرداد سال جاری اجرایی می‌شود و این اقدام یک تمرین مردم‌سالاری است، اظهار داشت: در دوره اخیر شورایاری‌ها همکاری خوبی با مردم و شهرداری داشتند و امیدواریم هرچه سریع‌تر انتخابات شورایاری‌ها قانونی شود و در این صورت متولی اجرای آن فرمانداری تهران است.
با این حال باید توجه شود که داوطلبان شورایاری‌ها بدون یار‌گیری سیاسی وارد عرصه انتخابات شوند تا کمی از وزنه جناحی و سیاسی‌کاری شورای شهر کاسته شود و رصد مشکلات شهری مدنظر قرار گیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار