آیا تیم ملی به رقابت‌های جهانی کامل اعزام می‌شود؟
کد خبر: 948942
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003yrW
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
سه فرصت و هفت مدعی
با توجه به سیستم امتیاز دهی جدید (هر مدال طلا ۱۲۰ امتیاز، مدال نقره ۵۰ و مدال برنز ۲۰ امتیاز) شاید اعزام ورزشکاری که از نظر کادرفنی شرایط لازم را ندارد به رقابت‌های جهانی منچستر ضروری به نظر نمی‌رسد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین- وحید صابری: با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو هشتم فروردین ماه سال آینده آخرین فرصت کشور‌ها برای ثبت نام به منظور حضور در بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی "منچستر" انگلیس می‌باشد.
آیا تیم ملی به رقابت‌های جهانی کامل اعزام می‌شود؟بعد از حضور اردونشینان تکواندو در سه رویداد جام باشگاه‌های آسیا، جام ریاست فدراسیون جهانی و جام فجر کادر فنی تیم ملی ترکیب تیم ملی در ۵ وزن اول: آرمین هادی‌پور، وزن سوم: سروش احمدی، وزن چهارم: میرهاشم حسینی، وزن پنجم: امیرمحمدبخشی، وزن هشتم: سجاد مردانی را معرفی کرد و دور جدید تمرینات نیز از روز شنبه- ۱۸ اسفندماه با نفرات زیر در مرکز جهانی تکواندو آغاز شد.
اما ترکیب تیم ملی در سه وزن مبهم می‌باشد؛ فرزان عاشورزاده، محمد کاظمی و محمد حسن پلنگ افکن در وزن دوم، عرفان ناظمی و مهران برخورداری در وزن ششم، سعیدرجبی و علی نجفی در وزن هفتم، ۷ تکواندوکاری هستند که برای قرارگرفتن در ترکیب تیم ملی برای سه وزن باقی مانده می‌بایست با هم رقابت کنند هر چند با توجه به سیستم امتیاز دهی جدید (هر مدال طلا ۱۲۰ امتیاز، مدال نقره ۵۰ و مدال برنز ۲۰ امتیاز) شاید اعزام ورزشکاری که از نظر کادرفنی شرایط لازم را ندارد به رقابت‌های جهانی منچستر ضرورتی نداشته نباشد.
در وزن دوم، عملکرد خوب فرزان عاشورزاده در جام ریاست فدراسیون جهانی باعث شد تا بار دیگر به اردوی تیم ملی دعوت شود و در کنار دو مدعی دیگر محمد حسن پلنگ افکن و محمد کاظمی شانس خود را برای حضور در شیاپچانگ جهانی امتحان کند.
در وزن ششم مهران برخوداری که در جام ریاست فدراسیون جهانی با مبارزات خوب خود معادلات را تغییر داده بود، برای رسیدن به ترکیب تیم ملی باید با عرفان ناظمی پیکار کند. هر دو جوان با آتیه و تکنیکی هستند و هر کدام که بتوانند توانایی خود را ثابت کرده و مورد تایید کادر فنی قرار گیرند، شانس رسیدن به موفقیت را دارد و کادر فنی هم از اعتماد به این جوانان ضرر نخواهد کرد.
اما معادله اصلی در وزن هفتم است؛ با تداوم آسیب دیدگی مهدی خدابخشی و خروج از اردوی تیم ملی، علی نجفی با مبارزات خوب خود به اردو دعوت شد. نجفی باید برای رسیدن به ترکیب تیم ملی با سعید رجبی پیکار کند. سعید با مبارزات خوب خود در کیش نشان داد مصمم است با کم کردن کیلو‌های اضافی به وزن ۸۷- برسد تا بتواند جواز حضور در منچستر را کسب کند.
بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۵ تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال آینده به میزبانی "منچستر" انگلیس برگزار می‌شود؛ این رقابت‌ها G۱۲ است که به نفر اول ۱۲۰ امتیاز، نفر دوم ۷۲ امتیاز، نفرات سوم ۴۳.۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ وکسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار