عملیات ایجاد گلخانه ۱۰ هکتاری در دانشگاه آزاد دامغان آغاز شد
کد خبر: 948725
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003yo1
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان:
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: عملیات احداث گلخانه ۱۰ هزار متر مربعی در این واحد دانشگاهی با اعتبار سه میلیارد ریال آغاز شد.

نعمت الله نعمتی افزود: ایجاد گلخانه در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع در دانشگاه آزاد دامغان آغاز شد که در گام اول 2 هزار متر مربع از آن ایجاد می شود.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان ادامه داد: گام اول این گلخانه در بهار 98 ایجاد می شود که به لطف خدا اولین محصول آن در تابستان سال آینده برداشت خواهد شد.
نعمتی تصریح کرد: اعتبار مورد نیاز برای گام اول ایجاد گلخانه در 2 هزار متر مربع، مبلغ سه میلیارد ریال برآورد شده است که از محل منابع درآمدی دانشگاه هزینه می شود.
وی اضافه کرد: با توجه به کمبود منابع آبی و مصرف یک دهم درصدی کشت گلخانه ای نسبت به محصولات باغی، ایجاد گلخانه در دستور کار قرار گرفته است.
نعمتی گفت: ایجاد گلخانه به منظور توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی دانشگاه و با توجه به ضرورت تولیدات منتهی به خوداتکایی وخودکفایی اقتصادی اجرا می شود.
وی به هدف از احداث گلخانه اشاره کرد و افزود: این اقدام با هدف استفاده مجموعه دانش بنیان، ایجاد درآمدهای غیر شهریه ای، تولید محصولات متنوع و اشتغالزایی ایجاد می شود.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان افزود: گوجه و خیار از محصولات اولیه این گلخانه است که در مراحل بعدی، فلفل دلمه ای، توت فرنگی، گل و گیاه تولید می شود.
دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان دامغان دارای دانشکده های داروسازی، حقوق، علوم پایه، علوم کشاورزی و صنایع غذایی، فنی و مهندسی است که قریب به چهار هزار دانشجو در 150 رشته و گرایش در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی تحصیل می کنند.

برچسب ها: گلخانه ، آزاد ، دامغان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی