ورود دام عشایر به مراتع ۲۰ اردیبهشت تعیین شد
کد خبر: 947604
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003yVw
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
رئیس اداره مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری
رئیس اداره مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری گفت: زمان ورود دام عشایر به این استان ۲۰ اردیبهشت ۹۸ اعلام شده است و هر گونه ورود دام پیش از موعد غیرقانونی است.

فرامرز مردانی افزود: ورود زودهنگام عشایر پیش از تقویم کوچ باعث کوبیدگی زمین و جلوگیری از رویش وگل دهی گونه های مرتعی می شود.
وی گفت: زمان ورود دام به مراتع استان از 20 اردیبهشت ماه سال آینده شروع و تا 20 شهریورماه تعیین شده است.
مردانی، با اشاره به برگزاری جلسات تصمیم گیری در زمینه زمان کوچ عشایر در استان و همچنین کشور افزود: در این جلسات مقرر شد که هرگونه جابه جایی دام با تایید و مجوز دامپزشکی و صدور مجوز از اداره کل پایانه ها و حمل و نقل انجام شود.
وی افزود: برای جلوگیری از کوچ زودهنگام، سازمان حمل و نقل از صدور مجوز و بارنامه برای کامیون هایی که حامل دام عشایر هستند، جلوگیری خواهد کرد.
مردانی از استقرار اکیپ های منابع طبیعی و امور عشایر با همکاری نیروی انتظامی در مسیر گلوگاه ها خبر داد وگفت: از ورود عشایر زودتر از موعد به استان جلوگیری می شود.
رئیس اداره مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: در صورت ورود زودهنگام و ثبت 2 تخلف برای بهره برداران پروانه چرای عشایر و دامداران متخلف دریافت و متخلفان برای پرداخت جریمه به مراجع قضایی معرفی می شوند.
به گفته وی، براساس فصل سوم شیوه نامه ممیزی مراتع بار سوم تخلف کنند پروانه چرای آنها باطل می شود.
وی گفت: در استان چهارمحال وبختیاری 17 هزار و 500 فقره پروانه چرای دام صادر و 23 هزار و 500 عشایر و روستایی در استان مجوز بهره برداری از منابع طبیعی استان را دارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار