3 ماهواره بومی تا پایان امسال به فضا پرتاب می‌شود
کد خبر: 929957
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tvJ
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۳
رئیس سازمان فضایی کشور با تأکید براینکه این سازمان در حال گذر از مرحله تحقیقاتی به صنعتی است از آمادگی برای پرتاب سه ماهواره به فضا تا پایان امسال خبر داد.
رئیس سازمان فضایی کشور با تأکید براینکه این سازمان در حال گذر از مرحله تحقیقاتی به صنعتی است از آمادگی برای پرتاب سه ماهواره به فضا تا پایان امسال خبر داد.
مرتضی براری در حاشیه نشست تخصصی ماهواره «پیام امیرکبیر» که به مناسبت هفته جهانی فضا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، اظهارداشت: در حال حاضر سه ماهواره آماده پرتاب به فضا داریم که در حال دریافت مجوز‌های قانونی برای پرتاب هستند.
وی از ماهواره دوستی مربوط به دانشگاه صنعتی شریف، ماهواره پیام دانشگاه امیرکبیر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و همچنین ماهواره ناهید یک به عنوان ماهواره‌های آماده پرتاب نام برد.
رئیس سازمان فضایی کشور با بیان اینکه، دو ماهواره از این تعداد مراحل نهایی خود را طی می‌کنند، ادامه داد: پیش‌پینی می‌شود تا پایان سال این ماهواره‌ها پرتاب شود و شاهد موفقیت دانشمندان ایرانی در عرصه باشیم. وی با اشاره به فاصله خوردن زمان پرتاب این ماهواره‌ها تأکید کرد: سازمان فضایی کشور هم اکنون در حال گذر از یک چرخه تحقیقاتی به یک چرخه صنعتی است و این کار مقداری زمان برد. رئیس سازمان فضایی کشور همچنین درخصوص برنامه این سازمان برای اعزام انسان به فضا نیز اظهار داشت: اولویت نخست ما در سازمان فضایی توسعه زیرساخت‌های فضایی در حوزه سنجشی و مخابراتی است که امروزه اقتصاد بزرگی را شامل می‌شود.
وی گفت: البته پرتاب انسان به فضا از جمله برنامه‌های سازمان فضایی کشور است، اما متناسب با جذب منابع سعی خواهیم کرد این بخش را نیز مورد توجه قرار دهیم. براری در عین حال با اشاره به تصویب بودجه برنامه انسان به فضا گفت:همان هنگام که این برنامه را مصوب کردند بودجه بسیاری دیده شده است، آن بودجه در زمان خودش محقق نشد که این موضوع در حال بررسی است.
رئیس سازمان فضایی کشور تأکید کرد: اگر سرمایه‌گذارانی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این عرصه باشند سازمان فضایی استقبال خواهد کرد، چراکه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در عرصه فضایی به طور حتم مسیری است که سایر کشور‌ها نیز آن را مورد توجه قرار داده‌اند. وی در خصوص زمان نهایی پرتاب ماهواره پیام امیرکبیر گفت: این ماهواره در حال تست تطبیق سازگاری و پرتابگر است و دو تا سه ماه زمان می‌برد که پس از آن در صورت اخذ مجوزه‌های قانونی از مراجع ذی‌ربط عملیات پرتاب انجام می‌شود. براری همچنین با تأکید براینکه هیچ‌گونه مشکلی در خصوص پرتاب ماهواره پیام امیرکبیر وجود ندارد، گفت: ما سال گذشته نیز پرتاب ماهواره داشته‌ایم و تنها با یک شکاف زمانی مواجه شدیم و آن هم به دلیل مهاجرت از یک چرخه تحقیقاتی به چرخه صنعتی است، اما هیچ محدودیتی در ارتباط با پرتاب ماهواره به فضا برای کشور وجود ندارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار