رضایی: هدف تکرار جایگاه چهارم در بازی‌های پاراآسیایی است
کد خبر: 927254
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tDi
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
گفت وگوی "جوان آنلاین" با سرپرست کاروان اعزامی به جاکارتا
کاروان ورزشی ایران با نام "کاروان فرهنگی ورزشی خودباوری و امید" در حالی در بزرگ ترین رویداد بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا شرکت خواهد کرد که هدفگذاری این شعار به منظور حفظ جایگاه چهارمی در سومین دوره از این رقابتها است. ما در دوره قبل در اینچئون با کسب ۱۲۰ مدال توانستیم عنوان چهارمی را بدست آوریم.

سرویس ورزشی جوان آنلاین – وحید صابری : کاروان ورزشی ایران با نام "کاروان فرهنگی ورزشی خودباوری و امید" در حالی در بزرگ ترین رویداد بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا شرکت خواهد کرد که هدفگذاری این شعار به منظور حفظ جایگاه چهارمی در سومین دوره از این رقابتها است. ما در دوره قبل در اینچئون با کسب ۱۲۰ مدال توانستیم عنوان چهارمی را بدست آوریم.

هادی رضایی سرپرست کاروان اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا در گفت وگو با "جوان آنلاین " گفت: ما در این دوره  ۲۱۲ ورزشکار به این بازی‌ها اعزام خواهیم کرد که در قیاس با دوره قبل افزایش ورزشکار داریم. در این دوره کاروان کشورمان در ۱۳ رشته ورزشی از جمله دوچرخه سواری ، تنیس روی میز، تیروکمان ،جودو ، گلبال ،وزنه برداری ،شنا ،بسکتبال با ویلچر، بوچیا، تیراندازی ، والیبال نشسته ، شطرنج و دوومیدانی با حریفن خود مسابقه خواهند داد که امیدواریم درتمامی رشته ها مدال کسب کنیم. در این دوره در کاروان ایران ، شاهد حضور بانوان در رشته های مختلف هستیم که نسبت به دوره قبل ، بانوان ورزشکار از ۵۶ نفر به ۷۵ نفر افزایش داشته اند که این نشان از پیشرفت بانوان معلول در رشته ای ورزشی کشورمان بوده است و امیدواریم با مدال آوری ، شایستگی های خود را بیش از پیش نشان دهند. در این دوره ۲۱ نفر در قالب ورزشکار، مربی، همراه و داور از خراسان رضوی در کاروان پاراآسیایی ایران حضور دارند که ۱۲ نفر در بخش اقایان و ۹ نفر در بخش بانوان حضور دارند و که این حاکی از آن است که مشهد در ورزش معلولان چقدر پیشرفت خوبی داشته است.

وی در ادامه افزود: سیاستگذاری ما در این دوره بیشتر روی مدال آوری ملی پوشان معلول است. ما باید در این دوره حضوری موفق داشته باشیم و جایگاه خود را با مدال بالا و پایین نکنیم. اگر بتوانیم مثل دفعه قبل به جایگاه چهارمی در آسیا دست پیدا کنیم، قطعا به اهداف اولیه خود دست یافته‌ایم و اگر نتوانیم این جایگاه را تکرار کنیم به‌ هر حال نوعی شکست برای ما محسوب می‌شود. می دانیم که رقابت کردن با تیم هایی چون چین ، کره و ژاپن سخت است اما با توجه به برنامه ریزی که کرده ایم اگر بتوانیم مدال آوری داشت باشیم قطعا می توانیم نیم نگاهی به جایگاه سومی داشته باشیم. بنیاد فراموش کرد که حریفان ما در ازبکستان و اندونزی میزبان مسابقات بیکار ننشسته اند و در طول مسابقات باید برای عنوان چهارمی با آنها مبارزه کنیم.

سرپرست کاروان در پاسخ به "جوان آنلاین" مبنی بر اینکه آیا با وجود حذف فوتبال ۵ نفره و ۷ نفره آیا بازهم می توان امید با جایگاه چهارمی داشت اظهار کرد: ببینید هر چند ایران در دوره قبل در این دو رشته صاحب مدال شد اما ما می توانیم جبران این مدال ها را در رشته های انفرادی داشته باشیم .میزبان مسابقات به واسطه میزبانی می تواند چند رشته را در این دوره حذف و اضافه کند که متاسفانه تیم فوتبال ۵ و۷ نفره که سال گذشته برای ما مدال آور بود در این دوره در مسابقات حضور ندارند.

رضایی در ادامه افزود: طبق مصوبه وزارت ورزش قرار شد ورزشکاران معلول همانند ورزشکاران سالم ایران به پاراآسیایی‌ها به ازای مدال ۸۰،۱۶۰ و ۶۰ سکه بهارآزادی دریافت کنند. بازی‌های پاراآسیایی در روزهای ۱۴ تا ۲۱ مهر در ۹ مرکز برگزار می‌شود و کاروان ایران نیز ۱۰ مهر عازم جاکارتا خواهد شد و طبق برنامه ریزی در دو گروه کلا به اندونزی اعزام می شوند که در ۵۴ نفر در قالب گروه اول شب دهم و ۲۱۰ نفر ساعت ۱۰ صبح روز دهم به اندونزی اعزام می شوند و با توجه به هماهنگی که با مسئولان سفارت داشتیم انشاله مشکلی در انجا نخواهیم داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار