اعدام، مجازات 3 مرد متجاوز
کد خبر: 926939
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t8d
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۴
حکم اعدام سه سوداگر مرگ که به اتهام تعرض به یکی از مصرف‌کنندگان مواد مخدر بازداشت شده بودند در دیوان عالی کشور مهر تأیید خورد.
به گزارش خبرنگار ما، بیست‌و‌هشتم آبان سال‌۹۵، مرد جوانی با مراجعه به کلانتری‌۱۵۲مسعودیه گفت: «صاحبخانه‌ای در خیابان مسعودیه هستم و چند ماه قبل خانه‌ام را به سه‌پسر جوان اجاره دادم. ساعتی قبل بود که دیدم آن‌ها مرد جوانی را به زور به زیرزمین خانه بردند و لحظاتی بعد صدای آن پسر را شنیدم که درخواست کمک می‌کرد. نگرانم بلایی سرش آورده باشند.»
بعد از این توضیحات، مأموران به خانه مورد نظر رفتند و در زیرزمین خانه با پسر ۲۲‌ساله‌ای به نام آرمان روبه‌رو شدند که مدعی شد تحت آزار قرار گرفته است. او در توضیح به مأموران گفت: «همراه یکی از دوستانم به نام احمد به خانه رضا رفتیم. وقتی وارد خانه شدیم ناگهان رضا و دو نفر از دوستانش به رویم چاقو کشیدند و مرا به زور به زیرزمین خانه‌شان بردند. آن‌ها سه نفری مرا آزار دادند و بعد از گرفتن فیلم ساعت‌ها مرا کتک زدند و شکنجه دادند.»
بعد از اظهارات پسر جوان، سه متهم به نام‌های مهدی، رضا و محسن شناسایی و بازداشت شدند. سه متهم تحت بازجویی قرار گرفتند و رضا در جواب به مأموران گفت: «ما شاکی را نمی‌شناختم. روز حادثه مهدی گفت: آرمان شیشه کشیده و حالش بد است به همین دلیل خواست او را به خانه‌مان بیاورد. وقتی آرمان وارد خانه شد خودش به تنهایی او را به زیرزمین خانه برد و بعد از کتک او را آزار داد. باور کنید در این حادثه نقشی نداشتیم.»
رضا در ادامه گفت: «مهدی مدعی بود آرمان معتاد است و از او مواد می‌گیرد سپس در عوض پول مواد به او تجاوز می‌کند. آن روز هم یکی از دوستانش به نام احمد خواسته بود با فریب، شاکی را به خانه بیاورد تا ما هم او را آزار دهیم، اما قبول نکردیم.»
محسن نیز با انکار جرمش مدعی شد و گفت: مهدی خودش به تنهایی به شاکی تجاوز کرده و او و رضا جرمی مرتکب نشده‌اند.
در ادامه مهدی خلاف اظهارات رضا جرمش را انکار کرد و گفت: رضا دروغ می‌گوید.
احمد که آرمان را با فریب به آن خانه برده بود به اتهام فریب شاکی بازداشت شد، اما او نیز جرمش را انکار کرد.
با انکار متهمان، شاکی به پزشکی قانونی فرستاده شد و پرونده بعد از تأیید ضرب و جرح و تجاوز به شاکی از سوی کارشناسان پزشکی قانونی، کامل و به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.
در اولین جلسه رسیدگی به پرونده در حالی که متهمان با قرار وثیقه ۲‌میلیارد تومانی آزاد بودند در همان شعبه به ریاست قاضی عبداللهی محاکمه شدند. بعد از اعلام رسمیت جلسه شاکی بار دیگر شکایت خود را مطرح کرد. در ادامه متهمان یک به یک در جایگاه قرار گرفتند و هر کدام با انکار جرمشان قصد داشتند جرم را گردن یکدیگر بیندازند. سپس مرد صاحبخانه که در جلسه به عنوان شاهد حضور داشت، گفت: «متهمان، فروشنده مواد هستند و بار‌ها مرتکب سرقت لوازم خودرو شده‌اند. آن‌ها همگی با سابقه هستند و احتمالاً شاکی به خاطر تهدید و ترس آن‌ها را به پلیس معرفی نکرده است. روز حادثه آن‌ها با تهدید قمه آرمان را به داخل زیرزمین بردند، سپس در خانه را با زنجیر قفل کردند. بار‌ها از همسایه‌ها شنیده بودم گاهی اوقات سر و صدا‌های عجیبی از داخل زیرزمین شنیده می‌شود، اما می‌ترسیدم از آن‌ها شکایت کنم.»
در پایان هیئت قضایی بعد از شور، با توجه به مدارک موجود در پرونده سه متهم را به اعدام و احمد را به اتهام فریب شاکی و جرم قوادی به ۷۵‌ضربه شلاق محکوم کرد. این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و از سوی شعبه ۲۹‌دیوان مهر تأیید خورد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
0
1
مفسدان کله بزرگ اقتصادی را هم مجازات کنید
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار