طرفداران پستانک و بستنی طلا منتقدان عزاداری سید الشهدا!
کد خبر: 926832
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t6u
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
یادداشت اختصاصی دکتر ابهری برای «جوان آنلاین»
روش زندگی چراغ راه تفکر و اندیشه است و شکل خوردن و وپوشیدن تاثیر قابل توجهی در رشد یا فرونشست شخصیت افراد دارد. اولین کلاس برای آموزش وتمرین سبک زندگی نیز خانواده است. متاسفانه بخشی از خانواده‌ها تحت تاثیر شبکه‌های ماهواره‌ای یا زندگی مجازی دچار انحراف از سبک زندگی ایرانی اسلامی شده و به ناکجا آباد اشرافیت و مصرف گرایی دل بسته و در این مسیر حرکت کرده‌اند.
دکتر مجيد ابهري رفتار شناس و عضو هيئت علمي دانشگاه شهيد بهشتي

سرويس اجتماعي جوان آنلاين: روش زندگي چراغ راه تفکر و انديشه است و شکل خوردن و وپوشيدن تاثير قابل توجهي در رشد يا فرونشست شخصيت افراد دارد . اولين کلاس براي آموزش وتمرين سبک زندگي نيز خانواده است. متاسفانه بخشي از خانواده ها تحت تاثير شبکه هاي ماهواره اي يا زندگي مجازي دچار انحراف از سبک زندگي ايراني اسلامي شده و به ناکجا آباد اشرافيت و مصرف گرايي دل بسته و در اين مسير حرکت کرده اند.
کودکي که با پستانک طلا بزرگ مي شود و دونات با روکش طلا ميخورد و بستني با روکش طلا را چاشني عصرانه خود مي کند، همان جواني اتس که گوشي طلا و چندين ميليون توماني به دست مي گيرد . در اين بين بعضي از خانمهاي تحت تاثير چنين فرهنگي لاک طلا به ناخن مي زنند تا برتري ظاهري خود را به رخ بکشند. رانت خواري ،‌پولهاي بادآورده و بي حساب و صاحبان ژنهاي ممتاز گويي در اين جامعه حضور ندارند و يا فروشندگان کليه و کبد و قرنيه را نمي بينند. کرايه دهندگان کودکان و فروشندگان آنها همراه با اجاره دهندگان رحم، در هراس از گرسنگي شب و روز مي گذرانند و در چنين شرايطي عده اي پيشنهاد مي دهند هزينه هاي عزاداري را صرف بيماران کنيد. اين در حالي است که بيش از صدها سال است مردم از سفره خود بريده و براي عزاداري سالار شهيدان از جان و دل خرج مي کنند. در اين بين اما هيچ کسي نمي گويد شما هزينه هاي يک شب عروسي شاهانه تان را صرف سر و سامان دادن به ميليونها جوان آماده ازدواج کنيد! هيچ کس نمي گويد براي خريد لباسهايتان به خارج ز کشور نرويد و از توليد داخل مصرف کنيد. کار به ارزشها و عقايد که مي رسد اين همه دلسوز فقرا پيدا مي شود!
رسانه ها و در صدر آنها صدا وسيما بايد با برنامه سازي هاي مناسب از سبک زندگي اشرافي و مصرف زدگي پيشيري کرده وبا نمايش حقايق و استفاده از نخبگان دلسوخته نوجوانان و جوانان را با پاسخ هاي شبهات مطروحه در فضاي مجازي آشنا کنند تا مبادا فرزندان ما دچار خبط ذهني و عقيدتي شوند. عزاداري براي سيد الشهدا نسخه آزادي بخش ملتهاي تحت ظلم و ستم شد نه بستني طلا و کفش طلا و امثال آنها!
خانواده ها مخصوصا در ايام سوگواري بايد هشيارانه مراقب سخنان تفرقه انگيز و انحرافي باشند و اجازه ندهند سبک و سياق زندگي ايراني اسلامي مان دستخوش تمسخر يا انحراف شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار