شاهین‌طبع: در ضدحملات مشکل داریم
کد خبر: 926710
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t4w
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۲
پیروزی آسمانخراش‌ها مقابل فیلیپین
آسمانخراش‌های ایران با غلبه بر فیلیپین در رقابت‌های انتخابی جام جهانی رکورد شکست‌ناپذیری در آزادی را حفظ کردند. تیم ملی بسکتبال کشورمان در نخستین دیدار خود از پنجره چهارم رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2019 به مصاف تیم ملی فیلیپین رفت و با نتیجه 81 بر 73 از سد این تیم گذشت. شاگردان مهران شاهین‌طبع که پیش از این پنج برد و یک باخت را دشت کرده بودند، عصر پنج‌شنبه و با حمایت هواداران ایرانی یک پیروزی ارزشمند به دست آوردند تا با روحیه‌ای مضاعف به مصاف ژاپن بروند. حریف بعدی تیم کشورمان ژاپنی‌ها هستند و با توجه به غیبت صمد نیکخواه‌بهرامی و حامد حدادی بازی سختی در انتظار ملی‌پوشان است.
شيوا نوروزي
آسمانخراش‌هاي ايران با غلبه بر فيليپين در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني رکورد شکست‌ناپذيري در آزادي را حفظ کردند. تيم ملي بسکتبال کشورمان در نخستين ديدار خود از پنجره چهارم رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2019 به مصاف تيم ملي فيليپين رفت و با نتيجه 81 بر 73 از سد اين تيم گذشت. شاگردان مهران شاهين‌طبع که پيش از اين پنج برد و يک باخت را دشت کرده بودند، عصر پنج‌شنبه و با حمايت هواداران ايراني يک پيروزي ارزشمند به دست آوردند تا با روحيه‌اي مضاعف به مصاف ژاپن بروند. حريف بعدي تيم کشورمان ژاپني‌ها هستند و با توجه به غيبت صمد نيکخواه‌بهرامي و حامد حدادي بازي سختي در انتظار ملي‌پوشان است.
عادت به نبود بازيکنان بزرگ
در ديداري که حامد حدادي تنها در دقيقه پاياني بازي به ميدان رفته بود، شاهين‌طبع ابراز اميدواري کرد در نبود بازيکنان بزرگ تيم ملي ساير ملي‌پوشان بتوانند جور قديمي‌ها را بکشند: «بازي خوبي بود و با اينکه بليچ در ترکيب فيليپين حضور نداشت، ولي آنها پنج، شش بازيکن دوتابعيتي در ترکيب‌شان داشتند. بازيکنانمان بايد دقت بيشتري به خرج دهند. در اين بازي در ضدحملات مشکل داشتيم. از طرفي حامد حدادي از کوارتر سوم مي‌خواست به زمين بيايد، ولي سلامتي‌اش مهم‌تر بود. بايد رويکردمان را تغيير دهيم و فدراسيون هم برنامه‌ريزي بيشتري داشته باشد تا بتوانيم بازيکناني‌ همچون حدادي و ساير باتجربه‌ها تربیت کنيم. ضمن اينكه ساير ملي‌پوشان هم بايد حس مسئوليت‌پذيري بيشتري داشته باشند.»
تبعيض بين فوتبال و بسکتبال
سرمربي تيم ملي همچنين از عدم همکاري مسئولان براي استفاده از توانايي بازيکنان دورگه انتقاد کرد. با اينکه فيليپيني‌ها چند بازيکن اصلي خود را به دليل محروميت در اختيار نداشتند، اما باز هم از چند بازيکن دوتابعيتي بهره برد. اين در حالي است که تاکنون نام چند بازيکن دورگه ايراني براي حضور در تيم ملي بسکتبال مطرح شده، ولي هنوز شرايط براي حضور آنها در تيم ملي فراهم نشده است. اين همان موضوعي است که شاهين‌طبع در کنفرانس پس از بازي به آن اشاره داشت و از مسئولان انتقاد کرد: «در بسکتبال هم چند بازيکن دورگه داريم که مي‌توانيم از آنها در تيم ملي استفاده کنيم. در حالي تيم ملي فوتبال پنج بازيکن دورگه دارد که اتفاقاً مشکل سربازي هر پنج نفر حل شده است. در صورتي که در بسکتبال بازيکني مثل آرون گرامي‌پور به دليل مشکل سربازي نمي‌تواند به تيم ملي ايران اضافه شود. او 26 ساله است و وکيلش موضوع خريد سربازي‌اش را پيگيري مي‌کند. وزارت خارجه مي‌تواند در اينگونه موارد به ما کمک کند. البته بازيکني مثل مايک رستم‌پور را هم مي‌خواستيم، حتي برايش بليت گرفتيم تا به اردوي چين بيايد، ولي او از ما براي حضور در تيم ملي پول خواست. ما هم گفتيم براي پوشيدن پيراهن تيم ملي به کسي پول نمي‌دهيم.»
خوش‌شانسي حريف
سرمربي فيليپين از حضور دوتابعيتي‌ها در تيم ملي اين کشور حمايت کرد. گيائو که فعلاً هدايت اين تيم را برعهده دارد، به‌رغم شکست در تهران از بازي شاگردانش رضايت داشت: «بازي خوبي ارائه داديم. فکر مي‌کرديم حدادي بازي مي‌کند، ولي خوش‌شانس بوديم که بازي نکرد. بايد بگويم که نمي‌توانيم از موقعيت بازيکنان دورگه صرف‌نظر کنيم. آنها هم خون فيليپيني در رگ‌هايشان است و توانايي کمک به تيم ملي را دارند.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار