مشتاقی: اولتیماتوم نیست اما اشکانی نتیجه نگیرد می رود
کد خبر: 924105
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003sOv
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
گفت و گوی "جوان آنلاین" با عضو شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی
اشکانی با اعتماد دوباره شورای فنی، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ماند این در حالی است که فقط ۴۵ روز تا رقابت های جهانی مجارستان زمان باقی است. شنیده ها حاکی ازآن است که این آخرین اولتیماتوم شورای فنی به اشکانی است. تیم ملی کشتی فرنگی که پیش بینی می شد در مسابقات آسیایی جاکارتا ۴ مدال طلا کسب کند با کسب ۲ طلا نتوانست انتظارات را برآورده کند .

سرویس ورزشی جوان آنلاین – وحید صابری : بهرام مشتاقی عضو شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی در گفت و گو با " جوان آنلاین" گفت: این حرف هایی که درباره اشکانی مطرح شد فقط شایعه بود. آقای اشکانی از دو سال پیش تا پایان رقابتهای آسیایی جاکارتا با فدراسیون قرارداد داشتند. بعد از مسابقات آسیایی طبق قراداد ، مهلت ایشان به پایان رسید و ما موظف بودیم طی جلسه ای مربی را انتخاب کنیم که با بررسی های صورت گرفته ، دوباره ایشان را برای هدایت تیم ملی تا پایان رقابتهای جهانی مجارستان انتخاب کردیم. ما پس از مسابقات ، شورای فنی ، جلسه ای با آقای پازاج مدیر تیم برگزار کرد که قرار بود اشکانی هم حضور داشته باشد اما بنا بر دلایلی نیامدند .از همان جا این حرف و حدیث ها بوجود آمد که مثلا اشکانی نمی خواهد در خدمت تیم ملی باشد،  اما بعد ها مشخص شد که ایشان مشکلی برای همراهی تیم ملی ندارند و با اعلام آمادگی به عنوان سرمربی تیم ملی تا پایان رقابت های جهانی انتخاب شدند.

وی درباره اینکه چطور شد شورای فنی بازهم به اشکانی رای اعتماد داد اظهار داشت: ما رای اعتماد دوباره ندادیم. در واقع او دوباره قراردادش تمدید شد . به نظر من نتیجه مسابقات آسیایی در کشتی فرنگی خوب بود البته می توانستیم بهتر باشیم و مدال های خوشرنگ تری کسب کنیم اما با وجود این کشتی گیران جوان و بی تجربه نتیجه قابل قبول است. ما برای انتخاب اشکانی عملکرد دو سال اخیر و نتایج تمام تورنمنت ها و جام ها را مورد بررسی قراردادیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که او تا پایان رقابت های جهانی مجارستان در راس تیم ملی بمانند. به نظر من این بهترین کار بود چرا که اولا رقابت های جهانی مجارستان فقط ۴۵ روز دیگر شروع می شود و در این زمان اندک هیچ کس نمی تواند تیم را در دست بگیرد ، دوما این که اشکانی در این دو سال از بچه ها شناخت خوبی برخوردار است و این می تواند به لحاظ روحی – روانی برای بسیار مثمرثمر باشد. البته نتایج مسابقات آسیایی ، نشان داد تیم در بعضی اوزان با مشکل اساسی مواجه است که باید طی نشستی درباره آن تصمیم گیری کنیم.

عضو شورای فنی تیم ملی کشتی فرنگی در پاسخ به سئوال "جوان آنلاین"درباره این که مسابقات جهانی ، اولتیماتوم به اشکانی است گفت: ببینید اشکانی قراردادش به اتمام رسیده بود. ما در شورای فنی مهمترین مسئله مان دغدغه تیم ملی است . ما برای تیم ملی با کسی شوخی نداریم. تیم وقتی نتیجه نگیرد مربی باید خودش کنار رود ، چون مسئله ، مسئله ملی است.من به شخصه اسم این کار را اولتیماتوم نمی گذارم اما اگر اشکانی توانست در مسابقات جهانی مجارستان نتیجه بگیرد قطعا برنامه ریزی می شود و تا المپیک ۲۰۲۰ می ماند در غیر آن صورت خودش کنار می رود چون هدف اصلی اعتلای کشتی است.مهم نیست چه کسی در راس باشد ، من باشم یا نباشم، مهم این است که کشتی به هدفش برسد .

مشتاقی با اشاره به اینکه ما همواره از مربیان خوبی بهره مند هستیم اظهار داشت: شایعه کرده بودند که ما چون مربی نداریم مجبور شدیم اشکانی را در سمتش ابقا کنیم در صورتی که این حرف درستی نیست. ما همواره از مربیان خوبی بهره مند بودیم و هستیم. شورای فنی پس از تشکیل جلسه و بررسی تمامی جوانب رای به ماندن اشکانی داد که شخصا موافق این موضوع هستم و احساس می کنم در شرایط موجود بهترین کار ممکن را انجام داده ایم. هدف ما اعتلای کشتی فرنگی است . کادر فنی باید در این فرصت کم ، تمرینات خود را پیگیری کند تا بتواند نظر شورای فنی را جلب کند. زمانی که با پازاج مدیر تیم های کشتی جلسه داشتین طبق وظیفه نام چند مربی جایگزین را در اختیار شورای فنی گذاشت اما طبق بررسی ما هچنان روی اشکانی نظر داریم تا ببینیم در آینده نزدیک چه می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار