۹۰ درصد پرونده‌های فضای مجازی در آذربایجان غربی به نتیجه رسید‌
کد خبر: 919439
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003rBf
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
رئیس پلیس فتای آذربایجان ‌غربی:
رئیس پلیس فتای آذربایجان‌ غربی از افزایش 5 درصدی جرم در فضای مجازی خبر داد و گفت: طی چهار ماهه امسال 90 درصد پرونده های متشکله نسبت به سال گذشته به نتیجه رسیده است.

اکبر نصرتی با بیان اینکه در حال حاضر وظیفه نظم و امنیت اجتماعی در فضای مجازی در ۱۴۰ نقطه کشور بر عهده پلیس فتا بوده، اظهار داشت: اهمیت این فضا تا جایی است که رهبر معظم و انقلاب اسلامی فرمودند که اگر امورات مربوط به رهبری اجازه می‌داد، شخصا مدیریت فضای مجازی را بر عهده می‌گرفتم.

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌ غربی خاطرنشان کرد: در ارتباط با وظایف پلیس فتا در راستای پیش‌بینی و پیشگیری تهدیدهای فضای مجازی اقدامات سلبی و ایجابی در دستور کار بوده و ارتقاء احساس امنیت در سطح استان نیز از وظایف پلیس فتا محسوب می شود.

وی با بیان اینکه پلیس فتا در بحث جرائم در فضای مجازی با رعایت ملاحظات شرعی و قانونی به پرونده‌های ارجاعی رسیدگی می‌کند، یادآور شد: در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ شاهد افزایش ۴۴ درصد جرائم در فضای سایبری بوده که این میزان به علت نداشتن سواد رسانه ای و عدم آگاهی بوده است.

رئیس پلیس فتای آذربایجان ‌غربی ابراز داشت: طی چهار ماهه امسال ۹۰ درصد پرونده های متشکله نسبت به سال گذشته به نتیجه رسیده و همچنین شاهد افزایش پنج درصدی جرم در فضای مجازی بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه۸۰ درصد مرتکبین افراد مذکر بوده و ۶۱ درصد آنها در گروه سنی ۲۶ سال، ۳۲ درصد بین ۱۹ تا ۲۵ سال و هفت درصد مرتکبین نیز زیر ۱۸ سال بوده اند، اعلام کرد: علاوه بر آن، مباحث مالی ۴۷ درصد پرونده ها را تشکیل داده و مزاحمت و تهدید با ۱۶ درصد، نشر اکاذیب با ۲۳ درصد و سایر تخلفات با ۱۴ درصد، در رده‌های بعدی قرار دارند.

نصرتی در پایان تصریح کرد: مردم باید از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کرده و به آنها فرصت رشد و بالندگی داده شود و علاوه بر آن، رسیدگی به پرونده‌هایی که در پیام‌رسان‌های داخلی رخ می‌دهد بسیار آسان‌تر بوده و مشکلات و پیچیدگی‌های پیام ‌رسان‌های خارجی را ندارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار