لاشه‌ گوسفندان روستای داران جمع آوری شدند
کد خبر: 918594
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003qy2
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
فرماندار شهرستان جلفا:
فرماندار شهرستان جلفا گفت: لاشه‌ی گوسفندان سقوط کرده در دره‌‌ی نزدیک به آب شرب روستایی واقع در شهرستان جلفا، جمع آوری شد.

صادق احمدی ، با بیان این‌که طی دو روز گذشته حدود ۳۰۶ راس گوسفند در مسیر روستای داران به صورت ناخواسته و غیر مترقبه به دره سقوط کردند، افزود: تعدادی از این گوسفندان تحت پوشش بیمه و تعدادی نیز فاقد بیمه بودند. با توجه به این‌که موضوع عاملی غیرانسانی و طبیعی بود، بلافاصله مدیریت بحران شهرستان تشکیل شد و به این موضوع ورود پیدا کرد.
 
وی ادامه داد: بلافاصله بعد از وقوع حادثه، اکیپی از مدیریت بحران شامل بخشدار منطقه، امداد نجات منطقه آزاد ارس و مجموعه مدیریت بحران در منطقه حضور یافتند ولی به دلیل صعب العبور بودن مسیر، انتقال لاشه‌های تلنبار شده در دره به بیرون منطقه امکان پذیر نبود.
 
وی افزود: فردای روز حادثه، راس ساعت ۷ صبح،  اکیپ امدادگران به منطقه مراجعه کرده و با تمام امکانات نسبت به جمع آوری قسمتی از لاشه‌ها از دره اقدام کردند.
 
وی ضمن قدردانی از زحمات سربازان پادگان آموزشی قدر، پادگان ارتش هادیشهر و مدیریت بحران منطقه آزاد ارس که برای رفع مشکل به موقع ورود کرده و تا نیمه‌های شب، لاشه‌های گوسفندان را به گونی‌ها منتقل کردند، افزود: باتوجه به این‌که محل حادثه حدود ۲۰۰ متر با محل آب شرب روستای داران فاصله دارد، احتمال آلودگی آب شرب روستا نیز وجود داشت به همین دلیل با اقدامات سریع لاشه‌ها جمع آوری شده و با نظارت و کنترل امداد نجات منطقه آزاد ارس مشکل بهداشتی رفع شد و اکنون نیز هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
 
وی بیان کرد: به دلیل صعب العبور بودن راه، از اداره راه و شهرسازی بردزل درخواست کردیم تا در محل مستقر شده و راه را هموار کند تا مابقی گونی لاشه‌ها را نیز برای دفن به بیرون از منطقه انتقال دهد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار