خانه سفال و دو موزه سلامت و آب در سمنان راه‌اندازی می‌شوند
کد خبر: 917997
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003qoP
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
شهردار سمنان
شهردار سمنان از برنامه‌ریزی مدیریت شهری برای راه‌اندازی دو موزه سلامت و آب و همچنین خانه سفال در شهر سمنان خبر داد.

سیدمحمد ناظم رضوی اظهار کرد: این موزه‌ها با همکاری میراث فرهنگی و با حمایت شورای شهر ایجاد می‌شوند.

وی از بیمارستان قدیمی تدین سمنان به عنوان محل راه‌اندازی موزه سلامت خبر داد و گفت: قرار است که ساختمان قدیمی‌ترین بیمارستان سمنان برای همین امر تحویل شهرداری شود.

شهردار سمنان از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی موزه تخصصی آب در سمنان خبر داد و گفت: موزه آب در یک خانه تاریخی در خیابان حکیم الهی سمنان راه‌اندازی می‌شود و بنای این خانه هم‌اکنون در حال مرمت و آماده‌سازی است.

وی با بیان اینکه سمنان در استفاده و هدایت آب ظرفیت بالایی دارد افزود: راه‌اندازی این موزه در یک خانه قدیمی و در مجاورت یکی از آب‌انبارهای تاریخی سمنان می‌تواند زمینه جذب گردشگر بیشتری در سمنان فراهم کند.

ناظم رضوی با اشاره به سیستم تاریخی تقسیم آب در سمنان خاطرنشان کرد: این ظرفیت ویژه باید در سطح ملی مطرح و شناسانده شود و راه‌اندازی موزه آب نیز می‌تواند به این فرآیند کمک کند.

شهردار سمنان از سمنان به عنوان یکی از قطب‌های سفال در کشور اشاره و اظهار کرد: در همین راستا قرار است که خانه سفال در شهر سمنان ایجاد و راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه خانه سفال پاتوقی برای فعالان و هنرمندان سفال خواهد بود گفت: امیدواریم با راه‌اندازی این خانه و معرفی بیشتر سفال سمنان در سال حمایت از کالای ایرانی به رونق بازار محصولات سفالی سمنان کمک کنیم..

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین