استاندار: طرح ترافیک مشکل ایجاد کند ورود می‌کنیم
کد خبر: 902640
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003moi
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱
استاندار تهران تأکید کرد که در صورت بروز مشكل در اجراي طرح ترافيك جديد، استانداری به آن ورود مي‌كند.

استاندار تهران تأکید کرد که در صورت بروز مشكل در اجراي طرح ترافيك جديد، استانداری به آن ورود مي‌كند. این در حالی است که رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران هم ضمن انتقاد به سخنان معاون حمل و نقل ترافیک و فرافکنی‌های وی نسبت به طرح ترافیک جدید گفت باید به دلیل مشکلات موجود از مردم عذرخواهی کنیم.
محمدحسين مقيمي در جمع خبرنگاران گفت: طرح ترافيك جديد شهرداري تهران در شوراي ترافيك تهران و شوراي شهر تهران به تصويب رسيده است و فرمانداري تهران نيز اين طرح را تأييد کرده و كليات آن پذيرفته شده است. بي‌ترديد استانداري تهران در جريان اجراي مراحل اين طرح است و بر آن نظارت دارد.
استاندار تهران با اشاره به نظارت استانداري بر روند اجراي مراحل طرح و ترافيك جديد شهرداري تهران تأكيد كرد: در صورت بروز مشكل براي شهروندان در جريان اجراي طرح ترافيك جديد، استانداري ورود خواهد كرد. درحالي كه معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران از تمديد طرح ترافيك ۹۶ تا نيمه اول ارديبهشت‌ماه به‌دليل آماده نبودن برخي زير‌ساخت‌ها و افزايش همراهي شهروندان با اين طرح جديد ترافيك خبر مي‌دهد رئيس كميسيون حمل و نقل شوراي شهر تهران مي‌گويد معاون شهردار تهران به جاي فرافكني مشكلات طرح ترافيك، بايد شفاف درباره آن صحبت كند و به‌دليل مشكلات موجود بايد از شهروندان عذر‌خواهي كنيم.
با وجود مسائل و مشكلات فراوان در خصوص طرح ترافيك جديد روز گذشته محسن پورسيدآقايي در نشست خبري خود كه به منظور تشريح جزئيات طرح ترافيك جديد برگزار شد، گفت: هنوز بخشي از ثبت نام‌ها كامل نشده است، بنابراين به دليل همراهي با مردم اجراي طرح ترافيك جديد به ١٥‌ارديبهشت موكول شد.
وي در مورد ورود ديوان عدالت اداري به موضوع طرح ترافيك گفت: روزانه صدها شكايت به ديوان عدالت اداري وصول مي‌شود و فردي هم در مورد گران شدن طرح ترافيك شكايتي را مطرح كرد كه اين مسئله به معناي لغو نيست. پور‌سيد‌آقايي با بيان اينكه به من هم اطلاع داده شد كه چنين شكايتي رسيده است، تصريح كرد: حق هر شهروندی است كه اگر ايرادي در مورد مسائل مي‌بيند به ديوان عدالت اداري شكايت كند و چون حدس مي‌زديم كه اين اتفاق مي‌افتد از قبل اطلاعات و مستندات را در اختيار ديوان عدالت اداري گذاشته بوديم، اما مجدداً خواهان توضيحات بيشتر بودند كه براي آنها ارسال شد. وي با بيان اينكه اگر شكايتي صورت نگيرد ديوان عدالت اداري قانوناً وارد نمي‌شود، گفت: البته اين شكايت از مصوبات شوراي شهر است كه رسيدگي به آن پيچيده و مشكل است و حتي كميته تخصصي متشكل از قضات و... تشكيل مي‌شود، ولي به نظر مي‌رسد جوسازي شده است و حتي شايد بخشي از ثبت نام ديرهنگام نيز به اين دليل بود كه صبر كنيم ببينيم چه مي‌شود.
وي افزود: زيرساخت‌هاي لازم براي اجراي طرح ترافيك جديد از جمله نصب دوربين‌ها و تست آنها انجام شده و هيچ مشكلي براي اجراي طرح در اين زمينه نداريم. شرايط كاملاً آماده اجراي طرح است اما برخي از شهروندان هنوز موفق به ثبت‌نام نشده و همچنين دستگاه‌هاي اجرايي كه متقاضي سهميه و مجوزهاي سالانه هستند هنوز نتوانسته‌اند مجوزهاي تردد خود را كه با كاهش‌۴۰ درصدي نسبت به سال گذشته مواجه شده‌اند، دريافت كنند.
پورسيد‌آقايي افزود: تا پايان سال، ۹۲‌هزار نفر در سامانه ثبت نام كردند، اما هنوز بخشي از نهادها ثبت نام خود را انجام نداده‌اند.

عذر خواهي از شهروندان به‌دليل مشكلات طرح

اين سخنان درحالي بيان مي‌شود كه رئيس كميسيون حمل و نقل شوراي شهر تهران مي‌گويد: معاون شهردار تهران به جاي فرافكني مشكلات طرح ترافيك، بايد شفاف درباره آن صحبت كند.
محمد عليخاني با اشاره به اظهارات معاون ترافيك شهرداري تهران گفت: متأسفانه ايشان به جاي پاسخگويي درست به فرافكني مسائل مي‌پردازد. وي به «مهر» گفت: اگر پيشنهاد درست بود بايد درباره طرح جديد و مسائل آن صحبت كند و توضيح دهد. اين فرافكني و ايرادات را به گردن اين و آن انداختن شيوه درستي نيست.
رئيس كميسيون حمل و نقل شوراي شهر تهران گفت: متأسفانه شنيده‌ام طي چند روز اخير هركس به طرح جديد انتقاد مي‌كند ايشان به جاي پاسخگويي درباره طرح جديد مي‌گويد به شورا اعتراض كنيد. اين كار بسيار ناشايست است و ما تذكرات لازم را خواهيم داد.
عليخاني اضافه كرد: من از روز اول انتقادهاي بسياري به طرح جديد داشتم و معتقد بودم طرحي كه عجله‌اي و اين حجم تغييرات داشته باشد، نمي‌تواند نتايج خوبي داشته باشد، اما چون ايشان محكم ايستادند و دلايل بسيار آوردند ما نيز اعلام آمادگي كرديم. اين عضو شوراي شهر تهران با بيان اين مطلب كه ظاهراً بايد از مردم عذرخواهي كنيم، گفت: من به خاطر مشكلات اين طرح و عدم پاسخگويي مناسب از شهروندان تهراني پوزش مي‌خواهم. رئيس كميسيون حمل و نقل شوراي شهر تهران افزود: ما با بخشي از مردم روبه‌رو هستيم كه طرح حق آنهاست. من به نوبه خودم تلاش مي‌كنم از راه‌هاي قانوني اصلاحات را انجام دهم. به نظر مي‌رسد با اين مشكلات متعدد بازگشت به قبل بهتر از اين فرافكني هاست.
به هرحال بايد ديد در دوهفته باقيمانده آيا مسائل و مشكلات طرح جديد براي اجرا برطرف مي‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار