لندن‌نشینان هم دروغ ملکه را تحمل نکردند!
کد خبر: 902495
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mmN
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱
دليل حمله موشكي امريكا، فرانسه و انگليس به سوريه ادعاي حمله شيميايي دولت سوريه در دوما بود؛ ادعايي كه ...

دليل حمله موشكي امريكا، فرانسه و انگليس به سوريه ادعاي حمله شيميايي دولت سوريه در دوما بود؛ ادعايي كه هيچ سندي براي آن نبود و نيست و خبرنگار بي بي سي براي بررسي درستي حمله شيميايي، در كاري مسخره، كوله پشتي كودكي را بو مي‌كشد ببيند شيميايي شده يا خير! ما اما ياد تصاوير بمباران شيميايي حلبچه و سردشت مي‌افتيم و بدن‌هاي پر تاول و جنازه‌هاي خشك شده‌ در حال فرار. اثبات حمله شيميايي كه بو كردن كوله پشتي نمي‌خواهد. اين بازي آنقدر مبتذل پيش رفت كه سروصداي كارمندان ملكه انگليس را هم درآورد.
مسعود بهنود، تحليل‌گر بي‌بي‌سي فارسي پس از حمله موشكي غرب به سوريه دو توئيت زد و مخالفت خود را صراحتاً بيان كرد. او مشخصاً از دروغ بودن ادعاي سلاح كشتار جمعي در مورد صدام نوشت: «مادر بمب‌ها افغانستان را از شرتروريست‌ها خلاص نكرد، عراق ويران و زادگاه داعش شد، اما سلاح كشتار جمعي دروغ بود، تازه امروز بازرس رفته سوريه ببيند منبع بمب شيميايي كجاست. امريكا و دو قدرت جهاني توپ خالي در كردند. مرگ بر استبداد ملي و مرگ براستبداد جهاني. » او در توئيت دومش هم به سرزنش رهبران اروپا مي‌پردازد: «توني بلر شرمنده كلاهي است كه نفتي‌ها سر جورج بوش گذاشتند و او هم همراه حمله به عراق شد، ترزا مي ‌محلل و ماكرون جوان چه مي‌كنند اگر ديوانه كبير ترامپ، بازي را بزرگ‌تر كند. مگر آنكه قانع شده باشند كه بازي از دمشق جلوتر نمي‌رود. بيچاره مردم سوريه كه زندگي‌شان بازيچه تبليغ و فريبكاري شده است. »
نگاه عطاءالله مهاجراني، وزير ارشاد جنجالي دولت اصلاحات و عضو اتاق فكر جنبش سبز هم جالب است. او هم در توئيتر مي‌نويسد: «رابرت فيسك گزارشگر جهانى انگليسى از بيمارستانى در دوما از گفت‌وگويش با پزشكان گزارش داد. بيمارانى كه ادعا مي‌شد قربانيان حمله شيميايي هستند، ادعايى نادرست است. هيچ كدام قربانى گاز نبوده‌اند. مؤسسه كلاه سفيدها كه گفت از گاز شيميايي استفاده شده و زمينه حمله موشكى را فراهم كرد كجايى است!»

سرخوردگي اصلاح‌طلبان از شكست قهرمان‌سازي دلاري از جهانگيري

چندي پيش در همين ستون نوشتيم كه بعد از اعلام خبر تك‌نرخي شدن دلار با قيمت 4هزار و 200 تومان از سوي اسحاق جهانگيري، رسانه‌هاي اصلاح‌طلب تلاش كردند با تيترهايي همچون «بازگشت اسحاق»، «بازگشت جهانگيري» و در راستاي پروژه كانديداسازي براي انتخابات 1400 از اعلام سياست ارزي توسط او استفاده كنند. اما اولاً او فقط اعلام كننده بود؛ ثانياً مثبت و درست بودن اين تصميم شديداً با شبهه مواجه بود.
حالا روزنامه آرمان موضعي كاملاً عكس آن مواضع گرفته و با روشن شدن اين نكته كه تصميمي كه جهانگيري اعلام كرد، چندان هم اتفاق مثبتي نبود، مدعي شده كه برخي در دولت خواسته‌اند اسحاق جهانگيري را خراب كنند!
روزنامه آرمان مي‌نويسد: «با نگاه به بازي انجام شده در روزهاي اخير مي‌توان گفت كساني حتي از دولتي‌ها خيلي بدشان نمي‌آمد كه او با مطرح كردن ارز تك نرخي به تنهايي هزينه بپردازد. آنها خيال مي‌كردند كه با اين كار جهانگيري خراب مي‌شود. » آرمان حتي برخي را به كارشكني در اجراي اين تصميم متهم مي‌كند كه به نظر مي‌رسد مخاطبش تنها بانك مركزي است و بوي اختلافات داخلي در دولت به مشام مي‌رسد: «اينكه برخي حتي تلاش كرده‌اند برنامه تك نرخي ارز به نتيجه نرسد و موفقيتي به دست نيايد، به اين معني نيست كه كار انجام شده اشتباه بوده است. »
اين روزنامه مي‌افزايد: «اگر چه وقتي جهانگيري وارد چنين آوردگاهي شد، وقتي از سوي ديگر بخش‌هاي نزديك هم حمايت نشد و سهل است كه كساني در درگاه صرافي‌ها ايستادند و فرياد كشيدند كه «برويد ارزتان را از جهانگيري بگيريد» به نظر روشن مي‌رسد كه كساني براي خراب كردن وجهه او برنامه داشته و تلاش كرده‌اند اما دستاوردهاي چنين خطر كردني و چنين تنها به دل خطر زدن نشان مي‌دهد كه جهانگيري آگاهانه وارد كار شده است. »
سايت جهان‌نيوز در اين زمينه مي‌نويسد: «البته به نظر مي‌رسد بخشي از تخريب وجهه جهانگيري توسط رسانه‌هاي اصلاح‌طلب كه به طور حبابي و بادكنكي با يك تصميم اقتصادي كه عواقب آن بر بازار آشفته ارز مشخص نبود، صورت گرفت. موج سواري روي بدبختي و مشكلات مردم براي كانديداسازي براي انتخابات سال 1400 اشتباهي بود كه رسانه‌هاي اصلاح‌طلب انجام دادند و به عواقب و نتجيه سياست ارزي بر بازار كشور فكر نكردند. »

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار