افزايش ۱۰ درصدي قيمت موبايل
کد خبر: 902465
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mlt
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۱

مشاهدات از بازار گوشي‌هاي تلفن همراه نشان مي‌دهد كه فروشندگان به بهانه افزايش قيمت دلار در هفته‌هاي گذشته، قيمت برندهاي مختلف گوشي تلفن همراه را ۱۰ تا ۱۵درصد افزايش داده‌اند. اين در حالي است كه با توجه به تأمين دلار 4 هزار و 200 توماني براي واردكنندگان، هيچ‌كس حق افزايش قيمت را ندارد.
به گزارش «ايسنا»، جدا از طرح رجيستري كه البته هنوز به صورت كامل اجرايي نشده است، مسئله مهم ديگري كه بازار موبايل را دستخوش تغييراتي كرده است، مربوط به نوسانات ارز و قيمت دلار مي‌شود. معمولاً بعد از نوسانات ارزي بازارهاي وارداتي خيلي سريع تأثير مي‌پذيرند و اين تأثير را در قالب افزايش قيمت نشان مي‌دهند؛ هر چند كالاهاي موجود در بازار براي پيش از افزايش قيمت دلار است و اجناس جديد هنوز ثبت سفارش نشده‌اند، اما با اين حال اجناس موجود در بازار به ويژه اجناس وارداتي با افزايش قيمت روبه‌رو مي‌شوند.
اين در حالي است كه مسئولان مربوطه اظهار كرده‌اند كه هرگونه افزايش قيمت به بهانه بالارفتن قيمت ارز پذيرفتني و قابل توجيه نيست. اما مشاهدات قيمت‌ها در بازار گوشي‌هاي تلفن همراه نشان مي‌دهد كه بعضي از برندها از جمله سامسونگ، ال‌جي و هواوي با افزايش قيمت ۱۰تا ۱۵درصدي همراه شده‌اند.
گوشي‌هاي موبايل سامسونگ نيز از حدود ۵۰۰هزار تومان در بازار موجود هستند و تا بيش از چهار ميليون تومان هم مدل‌هايي دارند كه به فروش مي‌رسد. مدلي از گوشي سامسونگ كه يك ميليون تومان قيمت داشت به حدود يك ميليون و ۴۰۰ هزار تومان رسيده است.
گوشي موبايل ال جي از ديگر برندهاي شناخته شده در بازار است كه از حدود ۶۰۰ هزار تومان در بازار قيمت دارد و تا حدود 2ميليون و ۷۰۰ هزار تومان مدل‌هايي براي فروش دارد. گوشي هواوي نيز رنج قيمتي از ۷۰۰هزار تومان تا دو ميليون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار دارد. اين برند هم با تغيير قيمت همراه شده است و به طور نمونه مدلي از آنكه يك ميليون تومان قيمت داشته به يك‌ميليون و ۳۰۰ هزار تومان رسيده است. گوشي اچ‌تي‌سي نيز رنج قيمتي از ۶۰۰ هزار تومان تا بيش از دو ميليون تومان در بازار موبايل دارد كه با درصد كمتري افزايش قيمت پيدا كرده است. در حال حاضر گوشي اپل كه يكي از برندهاي پرطرفدار در بازار موبايل است، رنج قيمتي از يك‌ميليون و ۵۰۰‌هزار تا بيش از شش ميليون تومان دارد و بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه اين برند افزايش قيمت چنداني پيدا نكرده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار