فرار هم به سارقان کمکی نکرد
کد خبر: 901972
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mdw
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
رئیس کلانتری ۱۱۸ ستارخان، ضمن اعلام خبر دستگیر یک سارق خودرو در محدوده غرب تهران گفت: این متهم پس از سرقت خودرو، آن را به محل خلوت برده، قطعات آن را می ربود و خودرو را همانجا رها می کرد.

به گزارش خبرنگار ما، سرهنگ "علیرضا شعبانپور"، گفت: طی چند مرحله شکایت شهروندان در خصوص سرقت خودروهای سواریشان و کشف چند دستگاه خودروی مسروقه و ارواق شده در محدوده های غرب تهران، تیمی از ماموران این کلانتری برای دستگیری سارق یا سارقان وارد عمل شدند.

وی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد که تمامی سرقت ها از سوی یک سارق حرفه ای انجام می شود و این متهم هر بار پس از سرقت یک خودرو، آن را به محلی خلوت در محدوده غرب تهران برده و پس از باز کردن قطعات آن، خودرو را همانجا رها می کند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: در ادامه، محل هایی که احتمال سرقت می رفت تحت کنترل و بررسی قرار گرفت که در نهایت، روز گذشته این متهم به همراه یک خودرو مورد شناسایی قرار گرفت و زمانی که مشخصات خودروی وی از مرکز کنترل پلیس تهران بزرگ استعلام شد مشخص گردید که مسروقه است و ساعاتی پیش ربوده شده است.

رئیس کلانتری 118 بیان کرد: به این ترتیب، ماموران پلیس وی را تحت تعقیب قرار داده و پس از چند دقیقه تعقیب و گریز در محدوده ستارخان وی را متوقف و دستگیر کردند.

سرهنگ شعبانپور، تصریح کرد: متهم به همراه خودروی مسروقه به کلانتری منتقل شد و تحت بازجویی های انجام شده به جرم خود مبنی بر سرقت این خودرو و چهار خودروی دیگر در این محدوده اعتراف و عنوان داشت که هر بار پس از سرقت قطعات خودرو را باز کرده و خودرو را در همان محل برجای می گذاشته است.

متعاقبا، پرونده متشکله به همراه متهم به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد و اقدامات لازم برای شناسایی مالک خودروی مسروقه و سایر خودروها ادامه یافت.

**

کشف 20 ضبط مسروقه از مخفیگاه سارق

رییس کلانتری 147 گلبرگ، ضمن اشاره به دستگیری یک سارق لوازم داخلی خودرو در خیابان دردشت، گفت: از مخفیگاه این متهم 20 ضبط مسروقه خودرو کشف شد.

به گزارش خبرنگار ما، سرهنگ "سعید اعلی قلی پور"، گفت: روز گذشته ماموران گشت انتظامی این کلانتری در حال گشتزنی در محدوده استحفاظی خود بودند که فردی را در حال خم کردن در یک خودرو مشاهده و برای دستگیری وی اقدام کردند.

وی افزود: این متهم به محض دیدن ماموران سعی کرد از محل بگریزد که با سرعت عمل ماموران ناکام مانده و در همان محدوده دستگیر و به همراه کوله پشتی همراهش به کلانتری منتقل شد.

رئیس کلانتری 147 عنوان داشت: متهم در کلانتری تحت بازجویی قرار گرفت که طی آن به جرم خود مبنی بر سرقت لوازم داخلی خودرو اعتراف و در بازرسی از کوله پشتی اش نیز سه ضبط مسروقه خودرو کشف شد.

سرهنگ اعلی قلی پور، تصریح کرد: متعاقبا بنابر دستور مقام قضایی مخفیگاه متهم نیز تحت بازرسی قرار گرفت که در نتیجه 20 دستگاه ضبط مسروقه خودرو در محل کشف و به همراه سه دستگاه ضبط مسروقه دیگر ضمیمه پرونده شد.

گفتنی است، متهم به همراه پرونده برای سیر تحقیقات بیشتر به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

 

**

بازداشت مغازه دار و شاگردش به جرم مالخری اموال مسروقه

رئیس کلانتری 136 فرجام، با اشاره به دستگیری یک مالخر اموال مسروقه در طرح رعد، گفت: در مغازه این متهم، بیش از 100 قطعه اموال مسروقه کشف شد.

سرگرد "خلیل لطفی"، گفت: در راستای اجرای طرح رعد و بر اساس تدابیر فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خصوص شناسایی مالخران اموال مسروقه در محدوده این کلانتری، ضمن هماهنگی با مقام قضایی، مالکان صنوف متخلفی که در امر خرید و فروش لوازم مسروقه خودرو فعالیت داشتند، مورد شناسایی قرار گرفتند.

وی افزود: در این طرح یک مغازه که به ظاهر کارش خرید و فروش لوازم صوتی و تصویری بود در محدوده میدان رسالت مورد شناسایی قرار گرفت و پس از چند شبانه روز تحقیقات مشخص شد که مالک آن اقدام به خرید و فروش اموال مسروقه خودرو و منزل می کند.

این مقام انتظامی گفت: بر این اساس ضمن هماهنگی با مرجع قضایی دستور بازرسی از این فروشگاه صادر و تیمی از ماموران در یک اقدام ضربتی به فروشگاه مذکور اعزام شدند که طی آن مالک فروشگاه به اتهام خرید و فروش لوازم مسروقه بازداشت و در بازرسی از محل نیز 105 دستگاه لوازم و اموال مسروقه از جمله لوازم خودرو و منزل کشف شد.

رئیس کلانتری 136 بیان داشت: اموال مکشوفه فاقد کارتن و فاکتور خرید بودند و در هیچ دفتر ثبت اموال دریافتی از شهروندان ثبت نشده بود و اصلا چنین دفتری از سوی اتحادیه که در اختیار متصدیان مربوطه قرار می گیرد در این مغازه وجود نداشت.

سرگرد لطفی، تصریح کرد: به این ترتیب متهم به کلانتری منتقل و تحت بازجویی قرار گرفت که در نتیجه به جرم خود مبنی بر خرید و فروش اموال مسروقه اعتراف و پس از تکمیل پرونده به دادسرا منتقل شد.

 

***

سارقان در "نبرد" مغلوب پلیس شدند

رئیس کلانتری ۱۳۲ نبرد، با اشاره به دستگیری دو سارق لوازم داخلی خودرو در محدوده نبرد، گفت: این متهمان، هنگام ارتکاب جرم شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ "جهانشاه تیموری گفت: با ارایه چند شکایت از سوی شهروندان ساکن این محدوده در خصوص سرقت هایی از داخل خودرو هایشان، پرونده ای در کلانتری تشکیل و تیم های عملیاتی برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان اقدامات خود را آغاز کردند.

وی افزود: در بررسی های انجام شده از شگرد سارقان مشخص شد که این سرقت ها از سوی دو سارق حرفه ای صورت گرفته و هر بار این متهمان با تخریب در خودروهایی که سیستم ایمنی مناسبی ندارند، اقدام به سرقت لوازم داخلی و قطعات خودرو می کنند.

با به دست آمدن اطلاعات مربوطه گشت زنی های هدفمند گشت های کلانتری بیشتر شده و مناطقی که سابقه سرقت داشت تحت کنترل و نظارت بیشتر قرار گرفت که این که در شب گذشته این اقدامات نتیجه داده و ماموران دو مرد را در حال سرقت از یک خودرو مشاهده و تحت تعقیب قرار دادند.

سرهنگ تیموری، عنوان داشت: این سارقان که با تخریب در یک خودرو در حال سرقت از آن بودند از سوی ماموران تحت تعقیب قرار گرفتند که در نهایت پس از چند دقیقه فرار دستگیر و به همراه مالک خودرو که شناسایی شده بود به کلانتری منتقل شدند.

در کلانتری مالک خودرو از متهمان به جرم تخریب در خودروی سواری اش شکایت کرده و متهمان تحت بازجویی قرار گرفتند که طی آن مشخص شد که هر دو ار سارقان حرفه ای این محدوده هستند و با همدستی هم اقدام به سرقت می کنند.

به این ترتیب هر دو متهم با پرونده کامل شده به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند و در بازرسی از وسایل آنها نیز دو قبضه سلاح سرد، دو دستگاه گوشی تلفن همراه، تعدادی مدارک شناسایی و هویتی مسروقه کشف و ضبط شد.

 

**

 

**

انضباط، اطلاعات و کشف محوری از ارکان اساسی ماموریت های پلیس / به کارگیری 80 درصد نیروهای کلانتری ها در حوزه های عملیاتی

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، گفت: انضباط محوری، عملیات و اطلاعات محوری و نیز کشف محوری؛ سه رکن اساسی در مأموریت های پلیس است که باید در کلانتری ها مد نظر قرار گیرد.

 

سردار "حسین رحیمی" در مراسم معارفه رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، با اشاره به اینکه 30 درصد جرایم کشور در تهران رخ می دهد، اظهار داشت: اجرای طرح رعد در شهر تهران ، نقطه تحول در عمل و اجرا برای پلیس پیشگیری است ، برهمین اساس مدیریت انتظامی پایتخت بسیار مهم و راهبردی است.

وی به ویژگی های جایگاه ریاست پلیس پیشگیری پایتخت اشاره و بیان کرد: آنچه مد نظر است، سلامت، آگاهی، اشرافیت خوب به شهر تهران و نیز وضعیت کلانتری ها و معضلات آنان است.

رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر تحول در کلانتری ها، ادامه داد: باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشیم.

وی به برنامه پلیس پایتخت در تهران اشاره و خاطر نشان کرد: اولین برنامه تحول در کلانتری ها است که باید در این رابطه همت  بیشتری داشته باشیم. چرا که اصلی ترین مساله در نیروی انتظامی بالاخص کلانتری ها سلامت و صحت عمل است، چون مجموعه کارکنان کلانتری باید با ناهنجاری ها برخورد کنند و لازم است نیروها با صداقت و رفتارهای صحیح به ایفای نقش بپردازند.

این مقام ارشدانتظامی، دومین برنامه پلیس پایتخت را حرکت در مسیر فلسفه وجودی تشکیل کلانتری ها برشمرد و گفت: پیشگیری از وقوع جرایم، کشف جرم و دستگیری مجرمان از وظایف اصلی ضابطان قضائی است.

سردار رحیمی، یکی دیگر از برنامه های این پلیس را تکریم ارباب رجوع عنوان و تصریح کرد : پلیس می تواند همچون یک معلم اخلاق عمل کند و علاوه بر ارائه خدمات انتظامی به ارباب رجوع، نحوه برخورد اخلاقی را مد نظر قرار دهد.

وی، چهارمین برنامه پلیس پایتخت را اجرای درست و دقیق مأموریت ها در زمان اعلام خبر به اپراتور مرکز فوریت های پلیسی 110، بیان و خاطرنشان کرد: هنگامی که خبری از سوی اپراتور به واحد های انتظامی اعلام می شود تمامی واحدهای مرتبط باید وارد عمل شوند تا ماموریت ها به درستی انجام شود چرا که کاهش فاصله وقوع جرم با کشف جرم رابطه ای مستقیم دارد.

این مقام ارشد انتظامی، آخرین برنامه پلیس تهران بزرگ را اهتمام جدی به نظم و انضباط در کلانتری ها اعلام کرد و گفت:  انضباط محوری، عملیات و اطلاعات محوری و نیز کشف محوری؛ سه رکن اساسی در مأموریت های پلیس است که باید در کلانتری ها مد نظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: 80 درصد نیروهای کلانتری ها  باید در حوزه های عملیاتی به کارگیری شوند تا در پیشگیری از وقوع جرم و دستگیری مجرمان به نحوی شایسته عمل کنیم.

رئیس پلیس پایتخت در خاتمه با اشاره به تحول در مرکز 110 کلانتری ها، گفت: تحول در مرکز 110 کلانتری ها به زودی آغاز می شود تا رسیدگی به امور شهروندان سریع تر انجام شود//

 

**

دستگیری 7 خرده فروش مواد مخدر در شمال و شرق پایتخت

صبح امروز فرمانده یگان امداد پلیس پایتخت، از دستگیری 7 خرده فروش مواد و کشف 71 گرم تریاک و حشیش در 24 گذشته در پایتخت خبر داد.

سردار "مسعود مصدق" ، گفت: عوامل گشت انتظامی قرارگاه های شمال و شرق این یگان، حین گشتزنی در سطح حوزه، متوجه رفتار مشکوک راننده و سرنشینان خودرو ی سواری در محدوده برزگراه های بابایی، خاوران، یاسینی شدند که پس از انجام 5 عملیات مستقل ضربتی ماموران این یگان موفق شدند تعداد 7 خرده فروش مواد مخدر را کشف کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در بازرسی از خودروی متهمان مقدار 71 گرم تریاک و حشیش کشف شد، تصریح کرد: پس از بازجویی اولیه، متقن شدن جرم ارتکابی متهمان، هریک از آن ها برای سیر مراحل قانونی تحویل کلانتری های مربوط شدند.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار