بیش از یک میلیون نفر از جمعیت تبریز در بافت‌های فرسوده و حاشیه‌ تبریز زندگی می‌کنند
کد خبر: 901935
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mdL
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
در 5800 هکتار
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: یک میلیون نفر در وسعت بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار استان آذربایجان‌شرقی در بافت فرسوده و ناکارآمد ساکن هستند.

توحید اخلاقی اظهار کرد: طرح ملی ستاد بازآفرینی شهری پایدار در طول برنامه ‌پنج ساله ششم و هفتم، 2 هزار و 700 محله را در سطح کشور پوشش خواهد داد. 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی در ادامه افزود:‌ برای این بازه ۱۰ ساله، ۹۸ محله از استان آذربایجان‌شرقی خواهد بود.

وی با بیان اینکه بیش از یک میلیون نفر در وسعت بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار استان آذربایجان‌شرقی در بافت فرسوده و ناکارآمد ساکن هستند،‌ گفت:‌ برنامه ۱۰ ساله تعیین شده به صورت محله‌محور خواهد شد. 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: براساس برنامه، طرح ملی ستاد بازآفرینی شهری پایدار با دستور رئیس جمهور از اواخر سال گذشته در استان‌ها شروع شده است و طبق آن مقرر شده تا تمام زمین‌های ملی و دولتی که در اختیار دستگاه‌های دولتی قرار دارد در اختیار ستاد بازآفرینی شهری به عنوان پشتوانه زمین‌های مورد نیاز قرار گیرد.

‌اخلاقی ادامه داد:‌ براساس برنامه طرح ملی ستاد بازآفرینی شهری، این طرح به صورت محله‌محور و مشارکت خود مردم استوار است و دولت فقط زمین‌های مورد نیاز و تسهیلات مورد نظر را در اختیار تسهیل‌‌گران و توسعه‌گرانی که سازنده واحدها هستند، قرار خواهد داد.
 
وی خاطرنشان کرد:‌ با تجمیع زمین‌های موجود در بافت فرسوده و مشارکت خود مردم و تسهیلاتی که در اختیار تسهیل‌گران قرار خواهد گرفت،‌ زمین‌ها از ناحیه خود مردم نیز تامین می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت:‌ با توجه به اینکه زمین‌های بافت فرسوده تصرفی است، اقدام به شناسایی آنها می‌کنیم ولی در عین حال از دستگاه‌های دیگر نیز خواستیم تا زمین‌های شناسایی شده خود را در اختیار ستاد بازآفرینی شهری قرار دهند. 

وی ابراز کرد: ‌در مصوبات قبلی، وام با ۱۸ درصد سود تسهیلات در اختیار درخواست‌کنندگان و متقاضیان ساکن در بافت‌های فرسوده قرار می‌گرفت‌ که ٩ درصد آن به صورت یارانه از طرف دولت تامین می‌شد.

اخلاقی ادامه داد: برای بافت‌های فرسوده در تبریز، شهرداری پروانه رایگان می‌دهد و آن ۵۰ درصدی که دولت به آنها پرداخت می‌کند را در قالب اسناد خزانه در اختیار افرادی که اسناد آنها آماده است،می‌گذارد و بعد از این نیز با تامین اعتبار، دولت مابقی را نیز واگذار خواهد شد. 

وی خاطرنشان کرد: امسال در تبریز چهار محله هدف از جمله یوسف‌آباد، خلیل‌آباد، ملازینال و ایده‌لو مشمول طرح بازآفرینی پایدار شهری هستند و با هماهنگی و تعامل دستگاه‌های مختلف، این طرح در این محلات اجرا خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار