دیده بان
کد خبر: 901863
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mcB
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
فرزین ماندگار

انتشار چاپ سوم «لم‌يزرع» در كمتر از يك سال

انتشارات كتاب نيستان در كمتر از يك سال پس از انتشار رمان «لم‌يزرع» اثر محمدرضا بايرامي چاپ سوم اين كتاب را روانه بازار نشر كرد.
«لم‌يزرع» كه يكي از بهترين رمان‌هاي سال 96 به‌شمار مي‌رود‌، توانسته جايزه جلال آل‌احمد‌، جايزه ادبي غني‌پور و جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي ايران را از آن خود كند. «لم‌يزرع»‌ ‌مانند ساير آثار پيشين و موفق بايرامي مخاطب را غافلگير مي‌كند، او در جريان مطالعات درباره تاريخ معاصر عراق و دوران به قدرت رسيدن صدام، آن را دوره‌اي بسيار دراماتيك مي‌يابد اما باز هم براي نوشتن ترديدهايي داشته كه با سفر به عراق اين ترديدها برطرف و رمان نوشته مي‌شود. او اين بار زاويه نگاه خود را بر‌خلاف ساير آثار نوشته‌شده تاكنون به آن سوي مرز برده و از ديد يك جوان عراقي شيعه كه دلباخته دختري از اهل‌سنت است به ماجرا نگاه مي‌كند.
بايرامي با تكنيكي كه پيش از اين در آثار سينمايي مي‌شد از آن سراغ گرفت، روايت‌هاي داستاني موازي با خط اصلي داستان را با فلاش‌بك‌هايي داستاني و با تغيير موقعيت و فضاي روايت و زاويه ديد و راوي صورت داده است، به‌عبارت ديگر او به‌جاي انتخاب ديالوگ صرف و روايت از زبان قهرمان داستان، داستاني حاشيه‌اي را در فضاي ديگر روايت مي‌كند و اين اتفاق ساده در تعادل و شناور بودن فضاي داستاني و دور شدن از يكنواختي آن بسيار مؤثر است.

«به وقت شام» در رتبه دوم جدول فروش

در هفته گذشته اقبال مخاطب به فيلم كمدي «مصادره» به مراتب كم و رقابت «به وقت شام» و فيلم «مصادره» نزديك‌تر شد. فيلم لاتاري نيز براساس فروش هفتگي در رتبه سوم جدول قرار گرفت و از «مصادره» پيشي گرفت.
علي سرتيپي مدير عامل دفتر پخش فيلميران درباره فيلم «به وقت شام» به فارس گفت: خوشبختانه اقبال مخاطب نسبت به اين فيلم در هفته گذشته به مراتب بيشتر شد و هم اينك رتبه دوم جدول فروش را از آن خود كرده است. اين فيلم به فروش 8ميليارد و 350 ميليون تومان در تهران و شهرستان دست يافت. از سوي ديگر حبيب اسماعيلي مديرعامل دفتر پخش رسانه فيلمسازان مولود درباره فروش فيلم «خرگيوش» گفت: فروش فيلم هم‌اينك به رقم یک‌ميليارد و 600 ميليون تومان رسيده است كه اقبال مخاطب نسبت به هفته‌هاي قبل بهتر بود. احمد مختاري مدير دفتر پخش هدايت فيلم نيز درباره فروش فيلم «فراري» گفت: اكران مردمي اين فيلم به روند فروش آن كمك كرد و هم‌اينك فروش فيلم در شهرستان به رقم 100ميليون تومان و در تهران به فروش 310 ميليون تومان دست يافته است و دركل فروش فيلم به رقم 410 ميليون تومان رسيد. غلامرضا فرجي مدير پخش و بازاريابي حوزه هنري نيز درباره فروش «فيلشاه» گفت: این فيلم هم‌اينك به فروش ۲ ميليارد و ۱۵۰ ميليون تومان رسيده و ۹۰ سالن سينما در اختيار دارد.

طرح جايگزين «بن دانش‌آموزي نمايشگاه كتاب»

سخنگوي نمايشگاه كتاب تهران پيرامون عدم اطلاع‌رساني در مورد بن‌كارت‌هاي دانش‌آموزي نمايشگاه كتاب و شائبه حذف اين گروه از يارانه‌هاي نمايشگاهي گفت: طرح جايگزيني براي اين قشر از مخاطبان نمايشگاه كتاب اجرا خواهد شد.
به گفته همايون اميرزاده در اطلاع‌رساني يارانه‌هاي نمايشگاه كتاب، بن كارت‌هايي براي دانشجويان، طلاب، اهالي قلم همچنين اساتيد در نظر گرفته شده و ميزان مشاركت در آنها اطلاع‌رساني شد، اما دانش‌آموزان در اين يارانه‌ها سهمي نداشتند، از اين رو وزارت ارشاد با آموزش و پرورش در حال تهيه يك بسته حمايتي از اين قشر هستند. سخنگوي نمايشگاه كتاب توضيح داد: در حال بررسي طرح جايگزيني با وزارت آموزش و پرورش هستيم تا طرح جديدي را تهيه و تدوين كنيم. وي عنوان كرد: هفته آينده طرح مشترك وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با وزارت آموزش و پرورش ميان دو معاونت زير مجموعه آن اعلام خواهد شد. در اين طرح به نوعي حمايت از دانش‌آموزان صورت خواهد گرفت تا در نمايشگاه كتاب اجرايي شود.
بنابراين گزارش در اين دوره از نمايشگاه براي دانشجويان و طلاب مبلغ يك ميليون ريال بن خريد كتاب در نظر گرفته شده است كه از اين ميزان ٦٠ درصد آن از سوي دانشجو و ٤٠ درصد آن توسط معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي پرداخت خواهد شد. براي اساتيد و اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌ها و حوزه‌ها نيز مبلغ 2 ميليون و 500 هزار ريال بن خريد كتاب در نظر گرفته شده كه ٣٠ درصد آن توسط معاونت امور فرهنگي و ٧٠ درصد آن توسط اساتيد تأمين خواهد شد.
بن خريد كتاب هر يك از اهالي قلم 2 ميليون و 500 هزار ريال است كه با مشاركت ١٠٠ درصدي معاونت امور فرهنگي به اهالي قلم پرداخت خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار