زورگيري از خريداران پرايد 6 ميليوني در سايت ديوار
کد خبر: 901651
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mYl
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
سه مرد زورگير كه با درج آگهي فروش پرايد 6 ميليوني در سايت ديوار خريداران را به مخفيگاه خود كشانده و اموالشان را سرقت مي‌كردند بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار ما، ارديبهشت‌‌سال قبل بود كه مردي سراسيمه به اداره پليس رفت و از سه مرد جوان به اتهام كلاهبرداري و سرقت اموالش شكايت كرد.
شاكي در توضيح ماجرا گفت: من كارمند دانشگاه هستم. مدتي قبل تصميم گرفتم خودروي پرايد دست دومي براي خودم بخرم تا اينكه روز نوزدهم ارديبهشت‌ماه از طريق سايت ديوار خودروي پرايدي را به مبلغ 6‌ميليون و 600 هزار تومان با مردي كه آگهي فروش داده بود معامله كردم. پس از بازديد خودرو با فروشنده قرار‌داد بستم و مبلغ 3‌ميليون تومان به كارتش واريز كردم و خودروي پرايد را در پاركينگ بيهقي پارك كرديم و قرار شد چند روز ديگر پس از اينكه بقيه پول را به او دادم سند را به نام من بزند و خودرو را تحويلم دهد.
يك‌روز بعد با فروشنده تماس گرفتم و گفتم پولش را آماده كرده‌ام اما او مدعي شد كه در تهران نيست و چند روز ديگر به تهران بر مي‌گردد. او چند باري مرا امروز و فردا كرد تا اينكه به او مشكوك شدم و به پاركينگ رفتم و متوجه شدم فروشنده با جعل كارت پاركينگ، خودرو را خارج كرده است. در حالي كه شوكه شده بودم با فروشنده تماس گرفتم كه گفت دو روز ديگر خودرو را به من تحويل مي‌دهد. امروز صبح او با من تماس گرفت و در يكي از خيابان‌هاي اطراف بزرگراه آيت‌الله كاشاني قرار گذاشت تا خودروي پرايد را تحويل ‌بدهد.
وي ادامه داد: زماني كه سر قرار حاضر شدم تعداد 135‌سكه تمام بهار آزادي و 20‌ميليون تومان پول نقد همراه داشتم چون در حال اسباب‌كشي بودم در اين چند روز سكه‌ها و پول‌هاي نقدم هميشه همراهم بود. در محل قرار فروشنده، همراه دو مرد ديگر سوار خودروي پژويي بودند كه از من خواستند سوار شوم تا با هم براي زدن سند به دفترخانه برويم. به آنها اعتماد كردم و سوار شدم كه ناگهان در بين راه فروشند اسلحه كلتي به طرف من گرفت و با تهديد كيفم را كه تمامي سكه‌ها و 20 ميليون تومان پول نقد داخل آن بود از من گرفتند و پس از كتك كاري مرا در خيابان خلوتي به پايين پرتاب كردند و از محل گريختند.
پس از طرح اين شكايت پرونده به دستور قاضي دادسراي ويژه سرقت براي رسيدگي و شناسايي سارقان مسلح در اختيار تيمي از كارآگاهان اداره يكم پليس آگاهي قرار گرفت. در حالي كه سارقان هيچ ردي از خود بجاي نگذاشته بودند كارآگاهان در تحقيقات تخصصي، دو نفر از متهمان را در شهرستان شيروان استان خراسان شمالي شناسايي و آنها را بازداشت كردند.
متهمان پس از انتقال به تهران در بازجويي‌ها به سرقت از شاكي اعتراف كردند و گفتند با همدستي مردي به نام حسام مدتي است از طريق آگهي فروش خودرو در سايت ديوار از شهروندان كلاهبرداري مي‌كنند. كارآگاهان در ادامه حسام را بازداشت كردند. حسام در بازجويي‌ها به كلاهبرداري از شاكي از طريق آگهي فروش خودروي پرايد در سايت ديوار اعتراف كرد.
وي گفت: مدتي است با درج آگهي فروش خودرو در سايت‌هاي مجازي از شهروندان كلاهبرداري مي‌كنيم.
متهمان در ادامه براي تحقيقات بيشتر در اختيار كارآگاهان اداره يكم پليس آگاهي قرار گرفتند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار