آواز خواني كارگران خارجی در برج لوکس!
کد خبر: 901648
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mYi
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
يكي از ساكنان برج معروف مسكوني در شمال تهران وقتي متوجه شد مالك طبقه بالا حاضر به تعمير نشتي آب خانه‌اش نيست آپارتمان خود را به 20 كارگر افغان اجاره داد!

به گزارش خبرنگار ما، چندي قبل چند نفر از ساكنان يك برج مسكوني در شمال تهران شكايتي درباره مزاحمت چند مرد افغاني به اداره پليس ارائه دادند.
يكي از شاكيان گفت: ما همگي از ساكنان برج گرانقيمتي در شهرك غرب هستيم. ساكنان اين برج مسكوني اغلب تاجر و از سرمايه‌داران تهران هستند. مدتي است يكي از ساكنان برج كه مرد ثروتمندي است محل زندگي‌اش را تغيير داده و خانه بزرگش را به 20 كارگر افغاني اجاره داده است.
در حالي كه ساكنان برج همه از اين كار شوكه شده بودند ما متوجه شديم او با صاحب طبقه بالايي خانه‌اش مشكل پيدا كرده است و به خاطر لجبازي خانه‌اش را به صورت رايگان در اختيار 20‌مرد افغاني قرار داده تا به اين شيوه او را اذيت كند.
وي ادامه داد: همه ساكنان برج هر شب با خودروهاي گرانقيمت خود وارد محل زندگي‌شان مي‌شوند و اما مردان افغان كه همه كارگر ساختماني هستند هر شب در ساعت‌هاي مختلف با بيل و كلنگ و سر و وضع نامرتب وارد برج مي‌شوند و به داخل خانه استیجاري خود مي‌روند. آنها معمولاً داخل خانه غذاهايي با بوي‌هاي نامناسب مي‌پزند به طوريكه گاهي شب‌ها بوي دنبه سوخته يا سير و پياز تمامي برج را فرا مي‌گيرد به طوريكه نفس كشيدن را براي ما مشكل كرده است. آنها معمولاً تا نيمه‌هاي شب براي هم با صداي بلند خاطر گويي مي‌كنند و تازه ساعت 12 شب شروع به آواز خواني مي‌كنند به طوريكه آسايش و آرامش ساكنان برج را به هم ريخته و همه از كارهاي آنها خسته شده‌اند.
پس از اجاره كردن مردان افغان، بچه‌هاي ما از ترس جرئت بيرون آمدن از خانه را ندارند و حتي زن‌هاي ما نيز مي‌ترسند و بستگان و مهمان‌هاي ما ديگر به خانه‌هاي ما رفت و آمد نمي‌كنند. از آنجايي كه تعداد آنها زياد است هميشه داخل برج ردي از آنها است و هر كسي وارد برج مي‌شود شوكه مي‌شود كه در اين برج گرانقيمت تعدادي كارگر افغاني زندگي مي‌كنند.
پس از مزاحمت‌هاي آنها ما از طريق مديريت برج با صاحبخانه حرف زديم اما او مدعي شد كه خانه‌اش را به صورت قانوني به 20 مرد افغان به مدت يك‌سال اجاره داده است. هر چقدر تلاش كرديم او را راضي كنيم كارگران افغاني را از خانه‌اش بيرون كند فايده‌اي نداشت. حتي بعد از اين تعدادي از ما تصميم گرفتيم خانه‌هايمان را بفروشيم اما متوجه شديم به خاطر ورود كارگران افغان قيمت برج به شدت افت كرده و كسي حاضر نيست واحدي از برج ما را بخرد. به همين دليل تصميم گرفتيم از آنها شكايت كنيم.
با طرح اين شكايت پرونده به دستور مقام قضايي براي رسيدگي در اختيار تيمي از مأموران پليس قرار گرفت.
بررسي‌هاي مأموران نشان داد 20‌كارگر افغان همگي داراي مجوز هستند و صاحبخانه هم به صورت قانوني خانه‌اش را به مدت يك‌سال به آنها اجاره داده است. همچنين مشخص شد مستأجران اين واحد اين برج گرانقيمت مرتكب خلاف نشده و از نظر قانون نيز مزاحمتي براي ساكنان برج به‌وجود نياورده‌اند.
از آنجايي كه طبق قانون تخلفي صورت نگرفته بود، قاضي پرونده صاحبخانه و تعدادي از ساكنان برج مسكوني را به دادسرا احضار كرد تا با ميانجيگري مشكل آنها را حل كند.
صاحبخانه گفت: مدتي قبل سقف خانه‌ام نشتي مي‌داد به طوريكه تمامي سقف نمناك و خراب شد. موضوع را به صاحبخانه طبقه بالايي اطلاع دادم و از او خواستم براي تعمير خانه خودش و خانه من اقدام كند. او خانه خودش را تعمير كرد و نشتي آب قطع شد، اما براي تعمير خانه‌ام اقدامي نكرد. هر وقت از او مي‌خواستم سقف خانه‌ام را تعمير كند بهانه‌اي مي‌گرفت. اين موضوع مدتي گذشت و صاحبخانه طبقه بالايي هيچ اقدامي نكرد به همين دليل تصميم گرفتم او را تنبيه كنم و اين نقشه را طراحي كردم. من محل زندگي‌ام را تغيير دادم و خانه‌ام را به 20 كارگر افغاني اجاره دادم و اعلام كردم تا زماني كه صاحبخانه طبقه بالايي خانه‌ام را تعمير نكند، خانه‌ام را در اختيار كارگران افغان قرار مي‌دهم.
در ادامه صاحبخانه طبقه بالايي تعهد داد تا در اسرع وقت خانه اين مرد را تعمير كند و بدين ترتيب پرونده شكايت ساكنان برج گرانقيمت بسته شد و كارگران افغان خانه را تخليه كردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار