ورود دادستاني به موضوع مبارزه با قاچاق از طريق گمركات
کد خبر: 901271
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mSd
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
رئيس قوه قضائيه دستور داد

رئيس قوه قضائيه با تأكيد بر ضرورت همكاري و هماهنگي همه نهادهاي مسئول در زمينه مبارزه با قاچاق كالا و ارز، به دادستان كل كشور و سازمان بازرسي كل كشور دستور داد كه با كمك نيروهاي امنيتي و انتظامي، موضوع قاچاق‌هاي عمده از طريق گمركات را مورد پيگيري قرار دهند.
به گزارش اداره كل روابط عمومي قوه قضائيه، آيت‌الله آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي، با اشاره به انتشار برخي اخبار و اظهارات نمايندگان مجلس مبني بر وقوع قاچاق‌هاي عمده از طريق مبادي رسمي و گمركات، دادستان كل كشور و سازمان بازرسي را مأمور كرد كه براي پيگيري اين موضوع با كمك نيروهاي امنيتي و انتظامي اقدامات لازم انجام دهند و همچنين تصريح كرد: دادستان‌هاي مناطق مرزي و نقاطي كه گمرك در آنها مستقر است بايد فعال‌تر شوند تا با انجام اقدامات قانوني لازم ضمن بسته شدن باب قاچاق، گام‌هاي موثر در جهت حمايت از توليد داخلي برداشته شود. آيت‌الله آملي لاريجاني از مهم‌ترين اقدامات در راستاي حمايت از توليد داخلي را مبارزه با قاچاق كالا و ارز عنوان كرد و گفت: اين مبارزه نيازمند همكاري و هماهنگي همه نهادهاي مسئول است. امروز مسئله قاچاق كالا و قاچاق ارز و حتي تحولات در عرصه خريد و فروش ارز مشكلات بزرگي را براي مردم پديد آورده است كه دستگاه قضايي مانند همه دستگاه‌ها بايد در اين زمينه پاي كار باشد و در جهت رفع اين معضل گام بردارد.
رئيس قوه قضائيه در ادامه با اشاره به كشتار مردم بي گناه فلسطين، يمن، عراق، افغانستان و سوريه، اين اقدامات را از مصاديق بارز جاهليت مدرن برشمرد و خاطر نشان كرد: جاهليت مدرن بسيار وحشتناك‌تر از جاهليت كهن است. نفاق و دورويي كشورهاي قدرتمند امروز بيداد مي‌كند، چنانكه مي‌بينيم يمن توسط عربستان سعودي بمباران مي‌شود و از نظر غذا و دارو در محاصره است، اما امريكا و اروپا به صورت كاملاً آشكار تمام توان خود را بر فروش سلاح به كشوري كه در حال ارتكاب جنايات جنگي است متمركز كرده‌اند.
آيت‌الله آملي لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به جنايات اخير رژيم صهيونيستي عليه مردم مظلوم فلسطين، تصريح كرد: متأسفانه نهادهاي بين المللي و سازمان‌ها و كشورهاي مدعي حقوق بشر كه در هر موضوعي كه به نفعشان هست، صدايشان بلند است در برابر اين جنايات ساكت هستند و از همه بدتر چراغ سبز‌هاي امريكا و اظهارات منافقانه بن سلمان وليعهد عربستان در خصوص شناسايي رژيم صهيونيستي است كه خيانتي بزرگ به همه مسلمانان بود. رئيس دستگاه قضايي تأكيد كرد: امروز همه مسلمانان بايد در برابر توطئه عليه مردم بي دفاع فلسطين هم پيمان شوند و اميدواريم كه كشورهاي آزادي خواه و نخبگان آنها صداي مظلوميت ملت فلسطين را به گوش جهان برسانند. در همين راستا پيام اخير مقام معظم رهبري به ملت فلسطين در پاسخ به نامه آقاي اسماعيل هنيه بسيار ارزشمند بود و مانند هميشه حمايت جمهوري اسلامي از ملت مظلوم فلسطين را نشان داد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار