راه‌اندازی سامانه اشتغال توسعه اقتصادی اردبیل را عملی می‌کند
کد خبر: 900941
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mNJ
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: برش یک ساله شهرستانی در اختیار فرمانداران قرار می‌گیرد و فرمانداران موظفند نظارت بر دستگاههای اجرایی را جدی بگیرند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اکبر بهنامجو در نشست مشترک با فرمانداران و مدیران ستادی در اردبیل اظهار داشت: مردم هر گونه نارسایی و ضعف در فعالیتها را در وهله نخست از چشم استاندار و فرمانداران و بعضا از چشم مدیران اجرایی می‌بینند بنابراین مسئولیت ما در خدمت رسانی به مردم بسیار سنگین است.

استاندار اردبیل گفت: مردم از نمایندگان دولت در استان از جمله استاندار و فرمانداران انتظار ویژه دارند و باید فرمانداران به عنوان محور اصلی بر عملکرد دستگاه های اجرایی و مسایل اشتغال نظارت جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در این زمان کوتاه تمام مشکلات و نارساییها شناسایی شده است افزود: ظرفیت استان اردبیل در راستای جذب سرمایه‌گذار بسیار بالاست و ما با همکاری تمام دستگاهها، عوامل و خود مردم وعده 20 هزار اشتغال را در سال جدید محقق می‌کنیم.

بهنامجو شرایط موجود در استان اردبیل را امتیاز استثنایی برای سرمایه‌گذاران برشمرد و تصریح کرد: استان اردبیل در نوار مرزی قرار دارد و حمایت ویژه دولت از سرمایه‌گذاران، اعطای تسهیلات ارزان قیمت، واگذاری زمین با شرایط ویژه و صدور مجوز در کوتاه‌ترین زمان، تشویقی برای حضور سرمایه گذاران در استان اردبیل است.

وی راه‌اندازی پنجره واحد در استانداری را یادآور شد و افزود: هزینه تولید تمام شده در استان اردبیل ارزان است و کلیه دستگاههای اجرایی مرتبط، فرمانداران و مدیران ستادی برای حضور سرمایه‌گذاران بومی و غیربومی در استان را تسهیل کنند.

استاندار اردبیل ضمن تقدیر از نماینده ولی فقیه در استان، مجمع نمایندگان و دستگاه قضایی در همراهی دولت گفت: تلاش هر یک از نمایندگان در مجلس، دستگاه قضایی استان به ویژه نماینده ولی فقیه در استان برای کاهش بیکاری قابل تحسین است و باید دست دولت محلی را برای ایجاد 20هزار شغل که مبنای آن 30هزار شغل است بگیرند.

وی اظهار کرد: مدیرانی که نتوانند به عنوان حامی دولت مسئولیت محوله را به نحو مقتضی انجام دهند از ادامه فعالیت با آنها عذرخواهی می کنیم.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه برش یک ساله شهرستانی در اختیار فرمانداران قرار می گیرد گفت: سهم هر شهرستان از ایجاد اشتغال با توجه به ظرفیت های موجود مشخص شده و هیچ سرمایه گذاری نباید معطل مسایل بروکراسی اداری شود و نیز هیچ کلنگی نباید در شهرستان ها برای شروع پروژه جدید به زمین زده شود و سرمایه گذار به محض اخذ مجوز شروع عملیات اجرایی پروژه را در دستور کار قرار دهد.

رئیس کار گروه اشتغال استان گفت: همه ما آبروی خود را برای ایجاد اشتغال سالانه 20هزار شغل گذاشتیم و با راه‌اندازی سامانه اشتغال قطعا معلوم می‌شود که چه کسی در کجا مشغول است و در پایان سال نیز کتاب اشتغال با درج اسامی چاپ خواهد شد.

 بهنامجو در ارتباط با مسائل فرهنگی نیز اظهار کرد: فرمانداران به عنوان نماینده دولت در شهرستان ها، مسائل فرهنگی و اجتماعی را که نشات گرفته از دین مبین اسلام است جدی بگیرند تا با فرهنگ‌سازی بتوانیم مشکلات موجود را برطرف کنیم.

استاندار اردبیل از فرمانداران خواست نسبت به پاکسازی محدوده شهرها و جاده ها نهایت تلاش خود را انجام دهند و در این نشست معاونان استاندار اردبیل و فرمانداران شهرستان ها هم پیشنهادها و نظرات خود را بیان کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار