هيچ کشوري نبايد صبر استراتژيک ايران را بيازمايد
کد خبر: 900822
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mLO
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۷
سرلشکر رشيد:

فرمانده قرارگاه مركزي خاتم‌الانبيا(ص) گفت: جمهوري اسلامي ايران ضمن رصد تمامی تحركات و آمادگي براي هرگونه واكنش دفاعي و تهاجمي در عين حال به دنبال مديريت حوادث و جلوگيري از افزايش تشنج و درگيري در منطقه است.
به گزارش فارس، سردار سرلشكر غلامعلي رشيد در ارزيابي ميداني از سواحل مكران و سواحل و جزاير خليج‌فارس و ديدار با فرماندهان نيروي دريايي ارتش و سپاه ضمن اشاره به شرايط منطقه گفت: منطقه خليج‌فارس و درياي عمان جايگاه ويژه‌اي در سياست‌هاي دفاعي - امنيتي جمهوري اسلامي ايران دارد، بنابراين ضمن اينكه باید رخدادها و تحولات را هوشيارانه رصد و مديريت كرد، همچنين بايد در برابر حوادث پيش‌بيني نشده و تأثير آن بر گسترش رويارويي‌ها آماده بود. وي تأكيد كرد: سياست ايران در خليج‌فارس و درياي عمان «دفاعي - بازدارنده» از طريق «حضور همه‌جانبه و فعال» است. جمهوري اسلامي ايران ضمن رصد تمامی تحركات و آمادگي براي هرگونه واكنش دفاعي و تهاجمي در عين حال به دنبال مديريت حوادث و جلوگيري از افزايش تشنج و درگيري در منطقه است. رشيد گفت: سياست جمهوري اسلامي ايران در منطقه خليج‌فارس تابع سه اصل اساسي است: تعامل و همكاري فعال با همسايگان، دفاع از امنيت و ثبات در منطقه و مقابله قاطعانه با اقدام مداخله‌آميز قدرت‌هاي فرامنطقه‌اي در منطقه.
فرمانده قرارگاه مركزي خاتم‌الانبيا (ص) تصريح كرد: نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران با قدرت و اقتدار از منافع خود در منطقه دفاع و با هرگونه رفتار تحريك‌آميز و بي‌ثبات‌كننده در منطقه، قاطعانه و هوشيارانه برخورد خواهند كرد. هيچ كشوري نبايد قدرت و صبر استراتژيك ايران را در دفاع از منافع خود و ايجاد ثبات در منطقه به آزمون گیرد و دچار اشتباه در محاسبه شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار