جوانان آينده واليبال ايران هستند
کد خبر: 900494
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mG6
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸
کولاکوویچ در آغاز تمرين ملي‌پوشان براي سال شلوغ واليبال:
سال واليبال ملي ايران ديروز تحويل شد؛ کولاکوويچ که با توجه به فشردگي مسابقات تيم ملي در سال 97 تصميم به تشکيل دو تيم ملي «الف» و «ب» گرفته، ديروز ملي‌پوشان دعوت شده به اردوي تيم را در دو نوبت تمرين دارد...
سعيد احمديان

سال واليبال ملي ايران ديروز تحويل شد؛ کولاکوويچ که با توجه به فشردگي مسابقات تيم ملي در سال 97 تصميم به تشکيل دو تيم ملي «الف» و «ب» گرفته، ديروز ملي‌پوشان دعوت شده به اردوي تيم را در دو نوبت تمرين دارد تا رسماً کار تيم ملي واليبال براي حضور در ليگ ملت‌هاي واليبال يا همان ليگ جهاني، بازي‌هاي آسيايي جاکارتا و رقابت‌هاي قهرماني جهان آغاز شود.
واليبال ايران پس از پشت سر گذاشتن يک سال پرهياهو و موفق که با کسب اولين مدال تاريخي جهاني همراه بود، در حالي وارد سال 97 شده که شاگردان کولاکوويچ در سال جاري هم تقويم شلوغي را پيش‌رو دارند تا در شش ماه اول سال ملي‌پوشان واليبال فرصت سر خاراندن هم نداشته باشند. افتخارات سال‌هاي اخير انتظارات را از واليبال ايران بالا برده تا در هر مسابقه‌اي هواداران به کمتر از رفتن روي سکو راضي نشوند. با توجه به برنامه فشرده واليبال در سال جديد، از ديروز تمرينات تيم ملي آغاز شد تا کولاکوويچ زمان را از دست ندهد.
طبق برنامه تيم ملي واليبال کشورمان از اواسط خرداد تا اوايل تير‌ماه در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي واليبال به ميدان خواهد رفت. واليبال مرداد‌ماه بازي‌هاي آسيايي را پيش‌رو دارد که مسئولان کميته ملي المپيک و وزارت ورزش روي طلاي اين رقابت‌ها حساب باز کرده‌اند. شهريورماه شاگردان کولاکوويچ خودشان را آماده حضور در مهم‌ترين رقابت واليبالي سال خواهند کرد و در مسابقات قهرماني جهان که هر چهار سال يک‌بار به ميزباني مشترک ايتاليا و بلغارستان برگزار مي‌شود، شرکت مي‌کنند. البته با توجه به اين فشردگي تيم «ب» کشورمان در بازي‌هاي آسيايي شرکت مي‌کند تا کولاکوويچ در فاصله جام ملت‌هاي واليبال تا قهرماني جهان فرصت کافي براي آماده‌سازي شاگردانش براي حضوري آبرومندانه در ايتاليا و بلغارستان داشته باشد.

توجه ويژه به جوانان

فشردگي بازي‌هاي ملي واليبال در سال جاري سبب شده تا فدراسيون تصميم به تشکيل دو تيم «الف» و «ب» بگيرد و اين مسئله باعث شده تا چهره‌هاي جوان هم فرصت بيشتري براي عرض‌اندام و نشان دادن توانايي‌هايشان پيدا کنند. کولاکوويچ در ابتداي شروع تمرينات تيم ملي، بازيکنان دعوت شده را مورد خطاب قرار داد و از اهميت نظم و انضباط صحبت کرد: «نظم و انضباط تيمي براي من اولويت نخست است و با هرگونه بي‌انضباطي شديداً برخورد خواهد شد.»
وي در ادامه از بازيکنان دعوت شده به اردو خواست هرچه در توان دارند در تمرينات تلاش کنند و يقين داشته باشند که ترکيب تيم ملي «الف» بر اساس تلاش بازيکنان در تمرينات مشخص خواهد شد و از پيش‌ تعيين شده نيست.
هرچند ليست بازيکنان دعوت شده انتقاداتي را به همراه داشته، با اين حال ديروز کولاکوويچ پس از آغاز تمرين تيم «الف» به جمع خبرنگاران آمد و از انتخاب‌هايش دفاع و اشاره کرد که وظيفه‌اش حمايت از جوانان براي ساختن آينده واليبال کشورمان است: «بازيکنان دعوت شده به اردوي تيم ملي فقط انتخاب من هستند. همه آنها از زکاوت و هوش بالايي برخوردارند و توانايي بالايي نيز در ورزش واليبال دارند. در ايران بازيکناني با توانايي بيشتري نيز وجود دارند و بايد از بازيکنان جوان حمايت کنيم تا در آينده بسيار نزديک، تأکيد مي‌کنم آينده بسيار نزديک، اين بازيکنان را موفق ببينيم، چراكه آنها آينده واليبال ايران هستند. البته حضورشان در تيم ملي به تلاش خودشان بستگي دارد. آنها بايد خوب کار کنند، در غير اين صورت ديگر بازيکنان جاي آنان را در تيم ملي خواهند گرفت.»

وعده واليبالي در شأن نام ايران

ليگ جهاني که با اسم جديد جام ملت‌هاي واليبال از امسال برگزار مي‌شود، اولين رقابت ملي‌پوشان واليبال در سال 97 خواهد بود، مسابقاتي که از از چهارم خردادماه شروع مي‌شود و تا سوم تيرماه ادامه خواهد داشت. سرمربي مونته‌نگرويي تيم ملي واليبال درباره اهدافش براي اين مسابقات هم توضيح داد: «واليبال ايران آرزو و رؤياهاي بزرگي با تيم ملي خود دارد و من هم آنها را دنبال مي‌کنم. با اطمينان خاطر اعلام مي‌کنم که نخستين هدف تيم ملي ارائه واليبالي خوب و در شأن ايران است، واليبالي که براي هر توپ و امتياز بجنگد و بازيکنان با هدف پيروزي وارد زمين شوند. اين به اين معني نيست که تيم ملي واليبال ايران همه بازي‌ها را مي‌برد، بلکه در تمام بازي‌ها با تمام توان شرکت و براي پيروزي تلاش می‌کند.»
کولاکوويچ در ادامه به برنامه‌هاي آماده‌سازي تيم ملي واليبال براي حضور در اين رقابت‌ها هم اشاره کرد: «اولين تورنمنت پيش‌روي ما ليگ ملت‌هاي واليبال است و ما نيز دور نخست تمرينات آماده‌سازي را در تهران پشت سر مي‌گذاريم، چون محيط بسيار مناسبي دارد. ما دو ديدار دوستانه مقابل صربستان در دستور کار داريم، در ادامه تيم ملي براي مسابقات قهرماني جهان که براي ما بسيار مهم است، آماده خواهد شد كه برنامه و سازوکار خاص خودش را دارد.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار