جنگ‌جنگ تا جام جهاني!
کد خبر: 900180
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mB2
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷
اختلافات تيم ملي و باشگاه‌ها با پيشنهاد تعطيلي ليگ از سوي کرش دوباره بالا گرفت...
سعيد احمديان

بالا گرفتن اختلافات کرش و مربيان باشگاهي سوغات سال جديد براي فوتبال ايران بود، آن هم در فاصله کمتر از سه ماه مانده به آغاز جام جهاني و اين در شرايطي است كه بايد همه چيز براي حضور قدرتمندانه تيم کشورمان در روسيه آماده باشد و تعامل حرف اول را بزند. ‌ اتفاق‌هاي روزهاي ابتدايي سال 97 اما نشان از آن دارد که با کوتاهي فدراسيون فوتبال، بار ديگر اختلاف تيم ملي و باشگاه‌ها شعله‌ور شده به طوري که از کرش گرفته تا شفر، برانکو و ديگر مربيان ليگ برتري در اولين تربيوني که دست‌شان در سال جديد آمد، براي يکديگر خط و نشان کشيدند تا در روزهايي که مهدي تاج سکوت کرده، فوتبال ايران روزهاي پرحاشيه‌اي را سپري کند، حاشيه‌هايي که دود آن هم به چشم تيم ملي و هم به چشم باشگاه‌ها خواهد رفت.

کرش تعطيلي ليگ را پيشنهاد داد

باشگاه‌ها و تيم ملي در تمام هفت سالي که از حضور کرش در ايران مي‌گذرد، هيچ‌گاه نتوانسته‌اند رابطه خوبي داشته باشند و کمتر پيش آمده که خبري از تعامل شنيده شود. اردوي‌هاي گاه و بي‌گاه تيم ملي که با تعطيلي ليگ در مقاطع مختلف همراه بود، در کنار عدم توجه کرش به بازيکناني که در ليگ داخلي بازي مي‌کنند، سبب شده تا سرمربي تيم ملي همواره به اين متهم شود که نگاه از بالا به پايين و تحقيرآميزي به ليگ و مربيان باشگاهي دارد. اين‌بار هم دو بازي تدارکاتي نوروزي تيم کشورمان با تيم‌هاي آفريقايي تونس و الجزاير بهانه‌اي شده تا به‌رغم زمان اندك باقي مانده تا آغاز جام جهاني، بار ديگر اختلافات فوتبال ملي و باشگاهي بالا بگيرد.
پس از بازي پرحاشيه با تيم عجيب و غريب سيرالئون، کرش و شاگردانش در فاصله چند روز مانده به سال تحويل براي دو بازي دوستانه راهي تونس و در ادامه اتريش شدند. شاگردان کرش در اولين بازي خود در سومين روز از سال جديد مقابل تونس يکي از 32 تيم حاضر در جام جهاني با يک گل مغلوب شدند. ملي‌پوشان فوتبال در ادامه به اتريش رفتند و در اين کشور روز هفتم فروردين‌ماه مقابل تيم الجزاير ديگر حريف تدارکاتي آفريقايي‌شان قرار گرفتند تا براي بازي با مراکش در جام جهاني آبديده‌تر شوند. در اين مسابقه تيم ايران با دو گلي که سردار آزمون و مهدي طارمي به ثمر رساندند، توانست حريف آفريقايي‌اش را شکست دهد تا اولين مرحله اردوي جدي آماده‌سازي‌اش در راه جام جهاني به پايان برسد.
پايان اين اردو، نقطه آغاز دعواي دوباره کرش با باشگاه‌ها بود و او در مصاحبه‌اش پس از مسابقه با الجزاير به شدت از آمادگي ملي‌پوشاني که در ليگ ايران بازي مي‌کنند، انتقاد کرد: «من خيلي شفاف آن را مي‌گويم، به هيچ عنوان بازيکنان داخلي ما براي حضور در جام جهاني آماده نيستند. بازيکنان داخلي‌مان به برنامه‌ آماده‌سازي ويژه‌اي در ۴۰ روز آينده نياز دارند تا به اين سطح برسند. تمرينات و مسابقات داخلي براي بازيکنان ما کافي نيست. اگر آنها تا جام جهاني تمرينات باکيفيتي انجام ندهند، ما شانسي نخواهيم داشت. هر مربي‌ که بگويد اين حرف درست نيست، دروغ مي‌گويد و حقيقت را به شما نمي‌گويد. اکنون چه چيزي براي ايران اهميت دارد، ليگ داخلي يا جام جهاني؟»

دفاع تمام‌قد مربيان باشگاهي از ليگ

زير سؤال بردن آمادگي ملي‌پوشان باشگاهي ليگ ايران همانطور که پيش‌بيني مي‌شد عصبانيت مربيان باشگاه‌هاي كشورمان را به همراه داشت و در اين بين مانند تمام سال‌هاي اخير برانکو منتقد درجه يک کرش بود. سرمربي کروات پرسپوليس، کرش را به ناآگاهي متهم كرد: «آقاي کرش از کجا مي‌داند که بازيکنان آماده نيستند؟ او در چند بازي داخلي حضور داشته که بازيکنان را آماده نمي‌داند؟ ظاهراً بازيکنان لژيونر خيلي آماده‌ بودند و مثل اينکه پرواز مي‌کردند. آزمون، طارمي و انصاري‌فرد در بازي با الجزاير پرواز مي‌کردند و بعد از نيم ساعت آنها را در بازي نمي‌ديدم. آيا بازيکنان لژيونر هم در آن ۴۰ روز به اردوي تيم ملي مي‌آيند؟ اين را کرش از کجا مي‌داند که بازيکنان ايراني شاغل در ليگ داخلي نمي‌توانند جلوي رونالدو ۱۰ بار به آسمان بپرند؟‌ تيم ملي دو جلسه تمرين داشته، در دو جلسه چطور مي‌توان اينها را تشخيص داد. من پاسخ اينها را نمي‌دانم و تنها سؤال مي‌پرسم. اگر خوب متوجه شده باشم با اين حرف‌ها مربيان ايراني، مربيان خوبي نيستند! پس چطور تيم‌هاي استقلال، پرسپوليس و ذوب‌آهن در آستانه صعود به مرحله حذفي ليگ قهرمانان هستند؟»
شفر هرچند پاسخ ملايم‌تري داد، اما ناآماده بودن ملي‌پوشان استقلال را رد كرد: «همه ديدند که ملي‌پوشان ما مقابل نفت چقدر خوب بودند. در شش هفته گذشته بازيکنان ما در استقلال، چيزهاي زيادي ياد گرفتند و ملي‌پوشان تيم براي جام جهاني آماده هستند. آنها براي تورنمنت‌هاي بزرگ آماده‌اند و همانطور که مي‌بينيد براي ليگ قهرمانان هم کاملاً آماده هستند.» مجيد جلالي، سرمربي پيکان هم مي‌گويد: «صحبت‌هاي کرش ناشي از نگاهي تحقيرانه نسبت به ماست.»
علي دايي، سرمربي سايپا هم ضمن مخالفت با پيشنهاد کرش براي در اختيار داشتن 40 روزه ملي‌پوشان ليگ عنوان كرد: «آقاي کرش بعد از آخرين بازي ما در ارديبهشت، زمان کافي خواهد داشت.»
امير قلعه‌نويي، سرمربي ذوب‌آهن نيز از کرش مي‌خواهد به ليگ ايران احترام بگذارد: «ما بايد به ليگ و مربي‌هاي داخلي احترام بگذاريم. کرش بايد بنشيند و برنامه بدهد و اينگونه نباشد که بگويد وريا غفوري و رامين رضاييان فرق دارند.»
فيروز کريمي، سرمربي گسترش فولاد هم واکنش کنايه‌آميزي به پيشنهاد کرش براي تعطيلي ليگ دارد: «اگر ما ليگ‌مان را تعطيل کنيم، مي‌توانيم در جام جهاني قهرمان شويم!»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار