همگرایی شهرداری و میراث‌فرهنگی‌، باید موجب تسهیل برنامه‌های گردشگری شود
کد خبر: 900044
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003m8q
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
بازدید شهردار تبریز از خانه تاریخی حیدرزاده
شهردار تبریز، همکاری شهرداری و مجموعه میراث فرهنگی استان را مزیت ارزشمند رویکردهای گردشگری تبریز خواند و افزود: این همگرایی، باید زمینه تسهیل برنامه‌های گردشگری را فراهم کند.

مهندس ایرج شهین‌باهر در بازدیدی که به همراه رئیس شورای اسلامی شهر و مدیرکل میراث فرهنگی استان، از خانه تاریخی حیدرزاده داشت، با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: با اراده مشترک شورای محترم، اجازه تخریب یا تغییر کاربری فضای سبز را نمی‌دهیم و از تمام ظرفیت‌ها برای تقویت فضای تنفسی شهر و حفاظت از بافت‌های تاریخی و فرهنگی، استفاده می کنیم.

وی متذکر شد: نباید طرح‌های جذب گردشگر و فضاهای تاریخی و فرهنگی، با سلایق شخصی و پیچیدگی روال اداری، محدود شود.

شهردار تبریز بروکراسی اداری را آفت طرح‌های گردشگری عنوان و خاطرنشان کرد: این آفت، می تواند از جزئی‌ترین مقدمات گردشگری تا بحث‌های سرمایه‌گذاری گردشگری را تحت‌تاثیر قرار دهد؛ تعامل شهرداری و میراث فرهنگی، در این خصوص، ضروری بوده و می‌تواند با حدف موانع اجرایی، زمینه‌ساز خلاقیت و نوآوری در حوزه گردشگری شود.

شهین‌باهر یادآور شد: تبریز2018، نخستین تجربه جدی تبریز در میزبانی برنامه‌های گردشگری است که باید با همکاری و تعامل مداوم، به نقطه مطلوب برسد.

 

شهردار تبریز کف‌سازی و جداره‌سازی بازار را از محورهای مهم همکاری شهرداری و میراث فرهنگی دانست و افزود: مجموعه اقدامات مشترک شهرداری و میراث فرهنگی استان موجب افزایش حضور گردشگران خارجی در بازار شده است؛ امیدواریم استمرار این همکاری‌، با همراهی اصناف عزیز، بازار تاریخی تبریز را در جایگاه شایسته خود، به گروه‌های گردشگری، عرضه کند.

شهین‌باهر با اشاره به تاکیدات استاندار آذربایجان‌شرقی در مورد خروج مجموعه‌های اداری از خانه‌های تاریخی، گفت: شهرداری تبریز، این ضرورت گردشگری را با ایجاد شرایط مناسب در خانه تاریخی نیکدل، عملیاتی کرده است؛ سایر خانه‌های تاریخی متعلق به شهرداری نیز، با فراهم‌شدن مقدمات اجرایی، در خدمت فضای گردشگری شهر خواهند بود.

وی در عین حال تاکید کرد: میراث فرهنگی استان، به واسطه برخورداری از خانه‌های تاریخی متنوع، می‌تواند در این خصوص نقش تعیین‌کننده داشته باشد.

شهردار تبریز به همراه رئیس شورای اسلامی شهر ومدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با حضور در خانه تاریخی حیدرزاده، ضمن بازدید از خدمات گردشگری این مرکز، با شماری از میهمانان نوروزی نیز گفتگو کرد.

گفتنی است مهندس شهین‌باهر، از بازارچه‌های صنایع‌دستی، سوغات‌سراها و غرفه‌های مختلف خانه حیدرزاده بازدید و از تلاش راهنمایان گردشگری و عوامل اجرایی قدردانی کرد.

موسایی قائم‌مقام شهردار تبریز، خلیلی مدیرعامل سازمان گردشگری و حاجی‌زاده مدیرکل ارتباطات و بین‌المللی شهرداری تبریز در این بازدید حضور داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار