نگران آماده‌سازي براي جام جهاني نباشيد!
کد خبر: 862798
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003cS6
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۶
قول حمايت مالي دولت از اردوها و بازي‌هاي تداركاتي فوتبال در راه روسيه
كارلوس كرش اين روزها مي‌تواند خوشحال‌تر از هر زماني باشد، او كه دعوتنامه شركت در مراسم قرعه‌كشي جام‌جهاني در كاخ كرميلين را دريافت كرده...
سعید احمدیان
 
كارلوس كرش اين روزها مي‌تواند خوشحال‌تر از هر زماني باشد، او كه دعوتنامه شركت در مراسم قرعه‌كشي جام‌جهاني در كاخ كرميلين را دريافت كرده، بر خلاف روزهايي كه او يك طرف بود و فدراسيون و وزارت ورزش طرف ديگر، حالا او كمتر مخالفي دارد و دولت با تمام قوا پشت فوتبال و برنامه‌هاي سرمربي پرتغالي براي جام‌جهاني روسيه ايستاده تا كرش كمتر از هميشه دغدغه‌اي براي اردوها و بازي‌هاي تداركاتي داشته باشد.
ديروز روز پر‌خبري براي تيم ملي فوتبال بود، خبر دعوت كرش به كاخ كرملين و خبر حمايت تمام قد دولت از كرش و برنامه‌هاي تيم ملي، خبرهايي كه بر خلاف گذشته، اخم‌هاي كارلوس كرش را باز كرده تا او موهاي اين مربي پرتغالي بيشتر از اين در ايران سفيد نشود. دولت پيغام داده كه تيم ملي فوتبال نگران بودجه نباشد و برنامه‌هاي كرش طبق برنامه‌اي كه اعلام خواهد كرد، اجرا خواهد شد و اين يعني سرمربي پرتغالي كمتر از گذشته تا شروع جام‌جهاني روسيه حرص خواهد‌خورد!
 
حمايت كامل دولت از تيم ملي
مهم‌ترين خبر ديروز كه دل كارلوس كرش را قرص كرد، خبري بود كه روي خروجي سايت وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت و از تأكيد معاون اول حسن‌روحاني بر حمايت از تيم ملي فوتبال خبر داد. اين سايت نوشت به دنبال صعود مقتدرانه تيم ملي به جام جهاني روسيه، خواست عمومي بر حضوري مؤثر و در شأن فوتبال ايران در دور نهايي است. به همين علت جلسات متعددي ظرف روز‌هاي گذشته بين وزير و مديران ارشد وزارت ورزش و جوانان و مديران فدراسيون فوتبال برگزار شد و حمايت كامل دولت و وزارتخانه از برنامه‌هاي فدراسيون براي تقويت بيشتر تيم ملي و ديدار با تيم‌هاي فوتبال مطرح جهان اعلام شده است.
مهدي تاج هم در راستاي برنامه‌ريزي براي حضور موفق تيم ملي در جام جهاني 2018 روسيه جلسه‌اي را با اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس‌جمهوري برگزار كرده است. جهانگيري در اين جلسه تأكيد كرده است از تمام ظرفيت‌ها براي حمايت از تيم ملي و حضور موفق در جام جهاني استفاده شود. همچنين دولت و وزارت ورزش و جوانان براي برگزاري بازي‌هاي دوستانه تيم‌ملي با تيم‌هاي مطرح دنيا اعلام حمايت كرده‌اند، اما در اين زمينه نياز به هماهنگي با فدراسيون فوتبال است. فدراسيون فوتبال هم منتظر برنامه‌هاي كرش بوده و اين در حالي است كه سرمربي تيم‌ملي براي برنامه‌ريزي، قرعه‌كشي جام جهاني را انتظار مي‌كشد.
 
بازي‌هاي تداركاتي نهايي مي‌شود
يكي از مهم‌ترين برنامه‌هاي تيم ملي براي آماده‌سازي در راه جام جهاني روسيه، بازي‌هاي و اردوهاي تداركاتي است و تلاش فدراسيون براي فراهم كردن خواسته‌هاي كرش آغاز شده است. طبق برنامه كرش تيم‌ملي در راه جام جهاني 11 بازي تداركاتي و هفت‌اردوي بلند‌مدت و كوتاه‌مدت خواهد داشت. در اين راستا تاكنون بازي با تيم ملي روسيه قطعي شده و به همين خاطر مهدي تاج به‌زودي سفري را به روسيه خواهد داشت تا در خصوص برگزاري ديدار دوستانه ايران و روسيه كه 18 مهر انجام مي‌شود، قراردادي را منعقد كند. براي رسميت يافتن، ثبت در تقويم فيفا و البته مشخص شدن زمان دقيق و مكان اين بازي بايد قراردادي بين فدراسيون دو كشور ثبت شود.
 
رئيس فدراسيون فوتبال هم از همين‌رو سفري به مسكو خواهد داشت تا با رئيس فدراسيون فوتبال روسيه ديدار كند. البته سفر تاج به روسيه يك تير و دو نشان است و وي براي برپايي كمپ تيم ملي پيش از جام جهاني در روسيه نيز هماهنگي‌هايي انجام خواهد. همچنين پس از قرعه‌كشي جام‌جهاني، برنامه بازي‌هاي تداركاتي تيم‌ملي كامل‌تر مي‌شود. قرعه‌كشي جام جهاني روسيه 10‌آذرماه در شهر مسكو برگزار خواهد شد و تيم‌ها رقباي خود را خواهند شناخت و با توجه به حضور نمايندگان تيم‌هاي صعود كرده به جام جهاني، هماهنگي بازي در محل قرعه‌كشي ساده‌تر از هر زمان ديگري خواهد بود.
 
دعوت كرش به كاخ كرملين
پس از اينكه تيم ملي فوتبال كشورمان خرداد‌ماه بعد از برتري مقابل ازبكستان صعودش را بعد از روسيه ميزبان و برزيل به عنوان سومين كشور جهان به جام جهاني‌۲۰۱۸ روسيه مسجل كرد، همه در انتظار قرعه‌كشي و مشخص شدن حريفان تيم ملي در روسيه هستند. قرار است مراسم قرعه‌كشي اين رقابت‌ها در تاريخ ۱۰‌آذرماه سال جاري در كاخ كرملين مسكو انجام شود. سرمربيان و مسئولان فدراسيون‌كشورهاي صعودكننده به اين رقابت‌ها به مراسم قرعه‌كشي دعوت شده‌اند كه براساس آن مي‌توان به دعوت از كارلوس كرش، سرمربي پرتغالي تيم ملي فوتبال ايران نيز اشاره كرد. قرعه‌كشي رقابت‌هاي جام جهاني از آن جهت حائز اهميت است كه مي‌تواند در برنامه‌هاي بعدي تيم ملي و برگزاري ديدارها و اردوهاي تداركاتي اين تيم تأثيرگذار باشد. در حال حاضر اعضاي كادر فني تيم ملي با حضور در شهرهاي مختلف روسيه به دنبال پيدا كردن كمپي مناسب براي برگزاري اردوي آماده‌سازي ملي‌پوشان كشورمان قبل از رقابت‌هاي جام جهاني هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار