گلبانگ انقلاب در مدارس کشور نواخته می‌شود
کد خبر: 835857
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003VRZ
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۳
سه شنبه ۱۲ بهمن ۹۵ رأس ساعت ۹:۳۳ صبح در مراسمی ویژه "گلبانگ انقلاب" در تمام مدارس کشور نواخته می‌شود.
تسنیم: کمیته فرهنگیان و دانش‌آموزی یکی از کمیته‌های تخصصی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی است که به منظور حضور پر شور فرهنگیان و دانش‌آموزان در ایام دهه فجر برنامه‌های قابل اجرا در مدارس را تدوین می‌کند.

این کمیته برنامه‌های مختلفی را برای اجرا در مدارس طراحی می‌کند که مهمترین اهداف این برنامه‌ها عبارتند از:

* تبیین جایگاه امامت و ولایت به عنوان عامل وحدت، هویت و پیروزی انقلاب اسلامی

* افزایش آگاهی عمومی به ویژه دانش آموزان مدارس کشور نسبت به ماهیت واهداف راهبردی انقلاب اسلامی و فراهم کردن زمینه ایجاد معرفت و بصیرت دانش‌آموزان و فرهنگیان در ابعاد مختلف نسبت به توانمندی‌ها و قابلیت‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های داخلی و خارجی.

* ترویج گفتمان انقلاب اسلامی با رویکرد آگاهی بخشی و بصیرت افزایی نسبت به موقعیت و جایگاه انقلاب اسلامی .

* ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان عامل پیدایی، پویایی و تداوم انقلاب اسلامی.

مدارس ایرانی خارج از کشور نیز میزبان برنامه‌های دهه فجر هستند به گونه‌ای که کمیته‌ای تحت عنوان سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور تشکیل شده است که وظیفه اجرای برنامه‌های دهه فجر را در مدارس خارج از کشور بر عهده دارد.

مدرسه نقطه اصلی برنامه‌های دهه فجر در آموزش وپرورش محسوب می‌شود و برنامه‌ها باید به شیوه‌ای طراحی شده باشد که دانش آموزان و معلمان با انگیزه و به صورت خودجوش درآن مشارکت داشته باشند.

کمیته مدارس نیز متشکل از مدیر مدرسه، معاون پرورشی، نماینده معلمان و نماینده تشکل‌های دانش آموزی است که در جهت فراهم سازی اجرای طرح‌ها و برنامه‌های ابلاغ شده از سوی آموزش و پرورش و طرح‌ها و برنامه‌های ابتکاری مدرسه تلاش می‌کند.

بخشی از برنامه‌های طراحی شده برای اجرا در مدارس بدین شرح است:

تشکیل نمایشگاه‌های خلاقیت و ابتکارات فرهنگیان و دانش‌آموزان در مدارس و مناطق، برگزاری همایش‌های ویژه در موضوع حجاب و عفاف و انقلاب اسلامی، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ و نشست‌های سیاسی مرتبط با ایام پیروزی انقلاب اسلامی، پیش‌بینی صبحگاه مشترک تشکل‌های دانش آموزی و طراحی و اجرای بیلبورد تبلیغاتی با موضوع دستاوردهای نظام اسلامی به صورت مقایسه‌ای درحوزه آموزش و پرورش و آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت از طریق اجرای طرح نامه‌ای به یک شهید در مدارس داوطلب.

همچنین روز سه شنبه 12 بهمن 95 رأس ساعت 9:33 صبح مراسم ویژه گلبانگ انقلاب در تمام مدارس کشور نواخته می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار