طرح جامع آبزی پروری در سواحل استان اجرا می شود
کد خبر: 825407
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Sj1
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۵
مدیرکل شیلات خوزستان:
مدیرکل شیلات خوزستان گفت:طرح جامع آبزی پروری با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست و دیگر دستگاه ها تهیه شده که در سواحل استان اجرا می شود.

نبی الله خون میرزایی در خصوص جزئیات طرح جامع آبزی پروری در سواحل جنوبی استان خوزستان، با تشریح ظرفیت های استان در پرورش آبزیان گفت:طبق مطالعات کارشناسان، با بهره گیری از ظرفیت دریاها و خورهای جنوبی استان، می توان به پرورش ماهی، میگو و گونه هایی نظیر آرتمیا اقدام کرد.

وی اضافه کرد:این اداره کل، برای خورهای جنوبی استان خوزستان و پرورش آبزیان، برنامه جداگانه دارد و این مهم با کمک اداره کل حفاظت محیط زیست و کسب مجوزهای لازم اجرایی می شود.

خون میرزایی تصریح کرد:محدوده هایی که از نظر اداره کل محیط زیست خوزستان مشکلی ندارد، طی دو هفته آینده به اداره کل شیلات اعلام شده و پس از تصویب این طرح در کارگروه استانی به ریاست استاندار، برای اجرایی شدن به سازمان مرکزی ارسال می شود.

مدیرکل شیلات خوزستان در ادامه سخنانش با بیان اینکه جزئیات این طرح بزودی اطلاع رسانی می شود، گفت:اجرای صحیح این طرح، بدون نیاز به اعتبار مالی فراوان، اشتغالزایی زیادی دارد.

وی در ادامه سخنانش با تشریح برخی دیگر راهبردهای افزایش ظرفیت اشتغال در طرح های آبزی پروری و سواحل جنوبی استان خوزستان، تاکید کرد:می توان با لایروبی کانال ها و زهکش ها، بودن آسیب به حقابه ها تا 25 متر مکعب بیشتر، آب برداشت کرده و طرح های آبزی پروری کرد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی