واكنش تمسخرآميز سخنگوي دولت به حكم مراجع درباره تراريخته‌ها
کد خبر: 812194
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003PHu
تعداد نظرات: ۱۸ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۱
تنها چند ساعت پس از اعلام حكم مرجع تقليد شيعيان، حضرت آيت‌الله مكارم شيرازي درباره ضرورت جلوگيري از كشت تجاري تراريخته‌ها...
تنها چند ساعت پس از اعلام حكم مرجع تقليد شيعيان، حضرت آيت‌الله مكارم شيرازي درباره ضرورت جلوگيري از كشت تجاري تراريخته‌ها، سخنگوي دولت با يادآوري اينكه «برخي افراد به بلندگو هم به عنوان ابزار شيطان نگاه مي‌كردند» (لابد برخي روحانيون قديم) تأكيد كرد كه دولت مدافع توليد محصولات تراريخته است!
به گزارش «جوان»، محمدباقر نوبخت با ذكر اينكه برخي افراد بلندگو را ابزار شيطان مي‌دانستند، گفت: «امروزه نيز برخي افراد به محصولات تراريخته كه داراي فوايد علمي است، با چنين ديدي نگاه مي‌كنند.»

اين سخنان نوبخت، تنها چند ساعت پس از انتشار خبر بيانات آيت‌الله مكارم، مرجع تقليد شيعيان درباره تراريخته‌ها مطرح شد. آيت‌الله مكارم شيرازي با اشاره به شرايط قابل تأمل استفاده از تراريخته‌ بر لزوم بسيج افكار عمومي عليه «تجاري‌سازي» محصولات تراريخته در شرايط حاضر تأكيد كرده و گفته بود: «عده‌اي كه پول دستشان است، ممكن است نفوذ كنند و جلوي خيلي موارد را بگيرند.»

اين مرجع تقليد طي روزهاي گذشته در جمع تعدادي از دانشمندان و متخصصان درخصوص محصولات دستكاري شده ژنتيكي خاطرنشان كرد: وقتي به بنده گفتند آقايان تشريف مي‌آورند فكر مي‌كردم اين يك جلسه عادي است اما حالا كه مسائل مطرح شد متوجه شدم كه بسيار مهم‌تر از آن است كه تصور مي‌شد.  مرجع تقليد شيعيان با بيان «ما خلقت خداوند را كامل مي‌دانيم»، اصل را بر «عدم دستكاري در خلقت» دانست و افزود: بايد اجازه بدهيم خلقت در همان مسيرش ادامه يابد.

اين مفسر بزرگ قرآن ادامه داد: دستكاري در طبيعت در نگاه كسي كه به نظام كامل آفرينش معتقد باشد، كار خلافي است. كسي هم كه اعتقاد نداشته باشد مي‌داند كه طبيعت خيلي باهوش عمل مي‌كند و مهره‌چيني دقيقي كرده است. بنابراين بايد خيلي با احتياط به آن بپردازيم؛ خيلي بايد ملاحظه كنيم، مراقب باشيم. اصل اوليه براي ما «عدم دستكاري در نظام خلقت» است.

وي مواردي را كه در مورد ضرر آنها قطعيت وجود دارد، مشمول قاعده «لاضرر» دانست و گفت: ما در قرآن مجيد داريم كه «فلينظر الانسان الي طعامه»؛ يعني «انسان با يك نگاه دقيق به غذايش بنگرد»؛ پس اين يك اصل است كه قرآن توصيه مي‌كند دقت كنيد و با دقت غذايتان را انتخاب كنيد. آيت‌الله مكارم با انتقاد از «اطلاع‌رساني ناكافي» در مورد محصولات تغييريافته ژنتيكي تصريح كرد: اطلاع‌رساني شما هنوز كامل نيست؛ بايد خبررساني كاملي انجام شود. مي‌گويند 38 كشور و از جمله بيست و چند كشور اروپايي ممنوع كرده‌اند، يا اينكه بعضي كشورها توليد مي‌كنند و خودشان مصرف نمي‌كنند و صادر مي‌كنند. ما نمي‌توانيم بي‌تفاوت از كنار اين آمار عبور كنيم و اين آمارها براي ما مسئوليت‌آور است؛ خبررساني‌تان را تقويت كنيد؛ همينها را براي مجلسيان، دانشگاهيان، آنها كه اهل درد هستند، بفرستيد، موج ايجاد كنيد، در عرصه رسانه‌ها مطرح كنيد، به رسانه ملي هم بگوييد؛ حالا نمي‌دانيم تا چه‌اندازه منتشر كنند يا نه؛ در رسانه ملي ميزگرد تشكيل بدهيد.

آيت‌الله مكارم شيرازي با اشاره به لزوم «بسيج افكار عمومي» تأكيد كرد: اگر افكار عمومي بسيج شود نه دولت و نه هيچ كس ديگري نمي‌تواند مقابلش بايستد.
 
اظهارات تمسخر‌آميز نوبخت
اما نوبخت در حاشیه بازدید از ساختمان جدید پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور با اعلام اینکه دولت مدافع فعالیت‌های بیوتکنولوژی و محصولات تراریخته است و اگر برخی افراد ملاحظات زیست‌محیطی دارند، مباحث خود را مطرح کنند تا موضوع با مذاکره حل شود، گفت: زمانی بود که برخی افراد به بلندگو به عنوان ابزار شیطان نگاه می‌کردند، امروزه نیز برخی افراد به محصولات تراریخته که دارای فواید علمی هستند با چنین دیدی نگاه می‌کنند. وی از فعالان این عرصه خواست که با سعه صدر به راه خود ادامه دهند تا پیشرفت کشور را همچنان به ارمغان آورند و گفت: تا زمانی که تولید محصولات تراریخته در کشور پا بگیرد همچنان مخالفت‌هایی با آن وجود خواهد داشت.
نوبخت اخيراً نيز به اظهارات ائمه جمعه درباره قرارداد FATF واكنش نشان داده و تلويحاً از آنها خواسته بود در اين باره اظهارنظر نكنند.
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۸
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۸
2
5
تاریخ برای ما عبرت است
این مرد نمی‌فهمد چه می‌گوید کتاب خدا ما را بس است: إن الرجل لیهجر ...
ظاهرا شیعه باید همیشه از افرادی که به تعبیر قران در قلبشان مرض هست ضربه بخورد...
حرف سخنگوی دولت به مرجع بزرگوار تقلید ادم را به یاد نامه بدون "سلام و والسلام" پدر خوانده به رهبری می اندازد و هر دو انسان را به یاد دومی در تاریخ!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
اعمال اينان عجيب نيست
اگر مال حرام به درون كسي نفوذ كرد
بيرون آوردن آن بجز با آتش جهنم . ميسر نمي شود
خصوصا" ايشان كه پرونده آنچناني در محاكم قضائي هم دارند
باشد به همين زودي و در دولت بعد .شاهد حضور اجباري او در دادگاههاي كشوري باشيم

انشاء الله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
اگر مقصود از بلندگو . كساني مانند اين نوبخت بوده باشند
كاملا" درست گفته اند !!!

هههههههههههههههههه
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۸
8
3
اگرمراجع در کار هائی که از آن هیچگونه اطلاعی خود ومشاورانشان ندارند دخالت کنند ضمن اینکه باعث خنده اهل فن می شود ریزش پیروان را نیز به همراه دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
برو گمشو ا..... عقده اي

كشورهاي غربي كه خود اين توليدات را به كشورهاي ما صادر مي كنند و آن را به حلق افراد ناداني چون تو مي چپانند
خود از آن استفاده نمي كنند

اين كه اظهر من الشمس است و نيازي به توضيح دوباره ندارد
البته چون بعضي خران نمي دانند مي بايد اين مسئله را دوباره به آنان فهماند !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۸
5
3
واقعیتی گفته شده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
این دولت تنها چیزی که نمی کوید واقعیت است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۰
نه كه در دولت قبل واقعيت گفته شد !!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۸
4
5
این م...ک مزخرف زیاد می بافد! خداوند شر اینها را از سر مردم ما رفع کند.
مهدی سرزهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
3
9
آقای نوبخت : جلوی دوربین ها محصولات ترا ریخته را اول شما و خانواده محترم مصرف نمائید بعد از چند وقت که اثراتی نداشت بعد مردم مصرف می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
3
4
خاک بر سر خرش!
از خودش مسخره تر شیخوخیت اوست!
ابوالکذاب بنفش!
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۴
3
9
اتفاقا چه جالب گفته !!بلندگوی دولت(همین نوبخت ) واقعاااااابزرار شیطانه!!!!وااااقعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
3
7
سخنگوی این دولت متاسفانه جوابی که بلد نیست بدهد فقط تهمت وافترا به روشنگران میدهند .واقعا برای این دولت ذلیل متاسفم .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
2
5
سلام جاب نوبخت فقط جهت اطلاع همان زمان که بلند گو ابزار شیطان به قول جناب عالی این جماعت میدانستند شهید مطهری گفت من می خواهم از این ابزار شیطان استفاده کنم .تا دید شما به مراجع این است برجام ها شکل میگیرد مگر در همان زمان که گفت گو ها در جریان بود ابت ا..خاتمی در تریبون نماز جمعه نگوفتند براساس قران این ها درمذاکرات هیج امتیازی نمی دهند حالا خودتان میگوید به برجام عمل نکردند حالا قول گرفتیم .هیچ کس اجازه اظهار نظر در مسائل کلان کشور راندارد چرا چون دید دولت به منتقدین بیسوادی این جماعت است خفقان احساس می شود اما روحیه انقلابی وعشق به وطن این جماعت است که انتقادات خود را بازگو کنند فقط برای بیداری من وتو اما افسوس ..................................
عبدالله منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
2
5
اولا تعجب بنده از این است که این دولت که فکر و ذکرش تقلید از غرب است چرا حالا که حدود 38 کشور اروپایی این محصولات تراریخته را ممنوع کرده اند ، از آن ها تقلید نمی کند ؟ ثانیا آقای نوبخت حداقل سرنوشت پهلوی را که با مراجع در افتاد را آویزه گوشش قرار دهد .
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
0
2
سلام دوستان عزیز

از همهگی شم عزیزان خواهش میکنم با احترام متقابل نظرات خود را بیان کنید تا موضوع به روشنی به اطلاع عموم برسد. بیایید با منطق آرا خود را به اشتراک بگذاریم تا به نتیجۀ مطلوب دست یابیم.

با تشکر از همۀ شما که دلتان برای ایران می تپد...
بازنشته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۲
0
0
از کسی که ریس صندوق توسعه ملی را باوجود اثبات حقوق نجومیش سرمایه انقلاب میداند جز این توقع نیست
وحيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۲
0
1
به به عجب اعتدالي عجب ادبي عجب دموكراسي عجب تحملي !!!! مدعيان اعتدال؟!! در مقابل دشمنان خوار و دراز كشيده و غش كرده و ذوق زده و در اغوش چسبيده آنها، و در مقابل مراجع و مردم خود كشور بي ادبانه و مقاوم و مسمم و جدي و هتاك و..
اينست مصداق بارز حديث شريف: "اشدا علي الكفار رحما بينهم " با كفار و دشمنانتان جدي،شديد و با عزت نفس برخورد كنيد و بين خودتان و مومنين با مهرباني و رحمت

بله اينست تدبير، عدالت ،اعتدال ،و اميد به عدالت مدعي ان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار