زرد كردن پرايد براي سرقت از زنان
کد خبر: 779565
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Gnd
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۶
اعضاي يك شبكه كه با رنگ كردن پرايد به شكل تاكسي، زنان را سوار و اموالشان را سرقت مي‌كردند، يك به يك به دام پليس افتادند.
به گزارش خبرنگار ما، بهمن ماه سال گذشته زني به اداره پليس رفت و گفت دو مرد و يك زن از او زورگيري كرده‌اند. شاكي در توضيح ماجرا گفت: ساعتي قبل در خيابان قلعه مرغي در جنوب تهران منتظر تاكسي بودم كه خودروي پرايد تاكسي جلو من توقف كرد. داخل خودرو علاوه بر راننده مردي در صندلي جلو و زن جواني هم در صندلي عقب به عنوان مسافر نشسته بودند. بعد از گفتن مسيرم سوار شدم. در حال حركت بود كه به حركات راننده و سرنشينان مشكوك شدم و از راننده خواستم، خودرو را نگه دارد تا پياده شوم، اما مردي كه در صندلي جلو نشسته بود، به عقب برگشت و چاقويي به طرف من گرفت و تهديد كرد حركتي نكنم. در همين لحظه زن جوان هم مرا به شدت كتك زد و خواست هر چه اموال قيمتي دارم به آنها بدهم. در حالي كه به شدت ترسيده بودم، تسليم خواسته آنها شدم و تمام طلاهاي گردن و دستم را بيرون آوردم و همراه كيف پولم به آنها دادم. زن جوان وقتي اموال مرا گرفت، در خودرو را باز كرد و وقتي راننده سرعتش را كم كرد، مرا به بيرون پرتاب كرد و با سرعت از محل دور شدند.  با طرح اين شكايت، پرونده به دستور قاضي احمد‌زاده، بازپرس شعبه سوم دادسراي ويژه سرقت براي شناسايي زورگيران در اختيار تيمي از كارآگاهان اداره بيستم پليس آگاهي تهران قرار گرفت.  در حالي كه تحقيقات درباره اين حادثه ادامه داشت، كارآگاهان با چندين شكايت مشابه روبه‌رو شدند كه بررسي‌ها نشان مي‌داد شاكيان كه همگي زن هستند به همين شيوه از سوي زورگيران ناشناس داخل تاكسي زرد رنگي مورد زورگيري قرار گرفته‌اند. يكي از شاكيان گفت: خانه‌ام در يكي از خيابان‌هاي جنوب تهران است. روز حادثه براي رفتن به بازار سوار تاكسي زردرنگي شدم كه علاوه بر راننده، مرد و زني هم به عنوان مسافر سوار بودند. پس از طي مسافت كوتاهي راننده خودرو به مردي كه جلو نشسته بود، اشاره كرد و او هم به طرف من چرخيد و با چاقويي تهديد كرد هر چه دارم به آنها بدهم. همان لحظه فهميدم كه در دام زورگيران خشني افتاده‌‌ام. ابتدا قصد مقاومت داشتم كه زن جوان مرا به شدت كتك زد و من هم از ترس، طلا‌ها و پول‌هايم را به آنها دادم. پس از اين راننده به زن جوان گفت، مرا از داخل خودرو به بيرون پرتاب كند و او مرا به داخل خيابان انداخت.
در حالي كه بررسي‌ها نشان مي‌داد سارقان تاكسي‌سوار تمامي طعمه‌هاي خود را از بين زنان انتخاب مي‌كنند، مأموران با چهره نگاري موفق شدند يكي از زورگيران را كه پسر 28 ساله‌اي به نام وحيد و سابقه‌دار بود، شناسايي و دستگير كنند. وحيد پس از دستگيری در بازجويي‌ها به جرم خود اعتراف كرد. وي گفت: مدتي قبل مهرداد كه تاكسي زرد رنگ متعلق به اوست، همراه زن جواني به نام شهره سراغ من آمدند و خواستند با هم باند سرقتي را تشكيل دهيم. پس از اين ما شروع به سرقت كرديم تا اينكه دستگير شدم. مأموران در ادامه مهرداد را شناسايي و دستگير كردند. بررسي مأموران نشان داد پرايد زرد رنگ تاكسي نيست، اما سارقان براي اينكه در پوشش آن راحت‌تر دست به زورگيري بزنند، پرايد را رنگ زرد كردند تا شهروندان هنگام سوار شدن به آن اعتماد كنند. متهم در بازجويي‌ها حرف‌هاي همدستش را تأييد كرد و گفت: پرايد متعلق به من است. من و شهره و وحيد اين باند سرقت را تشكيل داديم. از آنجايي كه زنان بيشتر سوار تاكسي مي‌شوند، من هم خودروي پرايدم را رنگ زرد زدم تا طعمه‌هايمان به ما مشكوك نشوند و به راحتي سوار شوند. ما اكثر طعمه‌ها را از بين زنان انتخاب مي‌كرديم تا طلاهاي آنها را سرقت كنيم به همين دليل هم شهره را عضو باند خود كرديم.  در حالي كه مأموران هيچ سرنخي از شهره نداشتند، دريافتند زن جواني به نام پرستو از طريق تلگرام با مهرداد در ارتباط است. مأموران به گمان اينكه اين زن شهره است، وي را دستگير كردند، اما در بازجويي‌ها متوجه شدند اين زن پرستو نام دارد و در زورگيري اين باند دخالتي نداشته است. مأموران در بازجويي‌ها از پرستو دريافتند اين زن به شيوه ديگري از مردان سرقت مي‌كند. وي در بازجويي‌ها گفت: مدتي قبل متوجه شدم شوهرم به من خيانت كرده است. پس از اين، از او كينه به دل گرفتم و براي انتقام هميشه سوار خودرو‌هاي مدل بالا مي‌شدم و در فرصت مناسب از آنها سرقت مي‌كردم.  در حالي اين زن به سرقت‌هاي سريالي اعتراف كرد كه كارآگاهان با هيچ شكايتي روبه‌رو نشدند. بررسي‌ها نشان داد اكثر مالباختگان به خاطر حفظ آبرويشان از شكايت صرف نظر كرده‌اند.  تحقيقات از متهمان به دستور قاضي احمدزاده ادامه دارد و مأموران در تلاشند تا زن جوان همدست زورگيران را شناسايي و دستگير كنند. 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار